Results 1 to 7 of 7

Thread: wl-500gp montowanie dyskow

  1. #1

    wl-500gp montowanie dyskow

    Czy jest jakis sposob na zeby na sofcie oleg wl-500gp zawsze montowal dany dysk jako disc0, a inny jako disc1? Obecnie jak startuje z jednym dyskiem to oznacza go jako disc0, ale kiedy wepne drugi dysk i wystartuje router, to ten ktory byl disc0, montowany jest jako disc1. A chcialbym zeby disc0 zawsze byl siac0. NIezaleznie czy startuje router tylko z jednym czy z dwoma dyskami.

  2. #2
    Oczywi¶cie da siê przypisaæ który dysk ma byæ który. Wydaje mi siê ¿e najprostszym rozwi±zaniem bêdzie zamiana kolejno¶ci portów usb w routerze. On podmontowuje dyski po kolejnych usb. najpierw z pierwszego potem z drugiego. je¿eli masz ci¶ wpiête w port 2 a w porcie 1 nic to rozpoznaje go jako dysk 0. Jak wpinasz do port jeden to ten robi siê pierwszy. Spróbuj ten dysk przepi±æ do drugiego usb a ten drugi dopinaæ w to usb które jest zajête teraz.Jak to nie pomo¿e to pisz.

  3. #3
    Dziekuje za wyja¶nienie. A czy mo¿na tak zrobiæ, zeby dysk by³ zawsze montowany w tej samej kolejno¶ci niezale¿nie od tego w którym jest porcie? W moim przypadku dysk chodzi tylko na dodatkowo wyprowadzonym przeze mnie USB3. Ten port ma podrasowane zasilanie (dolo¿ony kondensator). W porcie USB1 jest za slabe zasilanie i dysk musi byæ w USB3. Jezeli podpinam pendriva do routera, to dysk zawsze jest spychany na koniec. Przy restarcie jest wiêc montowany w drugiej kolejno¶ci. Jesli w fstabie zmienie montowanie z disc0 na disc1, to z kolei po wyjeciu pendriva i restarcie routera dysk staje sie dyskiem0 i montuje sie jako tymczasowy, a nie tam gdzie powinien. Stad moja prosba o wskazówkê czy da sie zrobiæ tak, ¿eby moj dysk by³ zawsze dyskiem0 , pomimo , ¿e jest w porcie USB3.

  4. #4
    Aby wykonaæ to co potrzebujesz trzeba sformatowaæ partycje dodaj±c nazwê. Przyk³adowe dwie partycje.
    mkswap /dev/discs/disc0/part1 -L swap
    mke2fs -j /dev/discs/disc0/part2 -L optware
    mke2fs -j /dev/discs/disc0/part3 -L harddisk
    Potem do /etc/fstab dodaæ i zapisaæ flash
    LABEL=swap none swap sw 0 0
    LABEL=optware /opt ext3 rw,noatime,nodev 1 1
    LABEL=harddisk /tmp/harddisk ext3 rw,noatime,nodev 1 1
    I powinno dzia³aæ

  5. #5
    Dziêkujê serdecznie!

  6. #6

    Lightbulb

    A ja mam pytanie - czy da się zrobić tak, by na Olegu wciśnięcie przycisku z tyłu automatycznie odmontowało cały dysk, by bezpiecznie można było go odłączyć? Jeśli tak, to jak to zrobić? Normalnie używam polecenia
    umount -l /opt
    ale jest to trochę męczące.
    Jak taki skrypcik dodać i gdzie oraz jak on powinien wyglądać?

  7. #7
    do³±czam do pytania: szuka³em na forum i nigdzie nie znalaz³em instrukcji co zrobiæ aby przytrzymanie przycisku EZSETUP w wl500gp odmontowywa³o dysk twardy

Similar Threads

  1. îáúåäèíåíèå asus 500gp è asus 520gc
    By shi in forum Russian Discussion - РУССКИЙ (RU)
    Replies: 56
    Last Post: 12-04-2009, 12:17
  2. Replies: 14
    Last Post: 26-04-2008, 23:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •