Results 1 to 8 of 8

Thread: Padł asus WL-500W

  1. #1

    Padł asus WL-500W

    Na początek chciałem się przywitać bo jestem tutaj nowy - Cześć

    Więc mam taki problem z wymienionym wyżej routerem, otóż z niewyjaśnionych przyczyn nagle przestał działać. Wygląda to tak że po podłączeniu do prądu, świeci się 5 diód - 4 komputery + WLAN, tak jak na zdjęciu :


    Nic się nie dzieje, komputer routera nie widzi.. Co ciekawe, gdy router przez jakiś czas nie jest podłączony do prądu, diody świecą słabiej, dopiero po kilku minutach świecą mocniej.. Na razie doszedłem do tego że po pewnym czasie próbuje się włączyć(a wygląda jakby się resetował), w tym momencie można mu wgrać oprogramowanie i niby wszystko działa, lecz wystarczy odłączyć go od prądu i potem wszystko zaczyna się od nowa.. Router trochę wart był więc szkoda go wyrzucić, jeżeli jest jakaś możliwość na uratowanie go, to proszę o odpowiedź.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Witam!

    W ASUS'ach serii WL-500 jest to bardzo częsta awaria.
    Jeśli ktoś jej nie miał, to na pewno będzie ją miał.
    Na szczęście nie jest groźna.
    Uszkodził się zasilacz sieciowy (ten zewnętrzny).
    Co ciekawe, bez obciążenia na wyjściu tego zasilacza miernik pokazuje prawidłowe napięcie, ale po podłączeniu do routerka spada poniżej 2V.
    Można go naprawić. Naprawa jest prosta, polega bodajże na wymianie jednego kondensatora, ale moim zdaniem nie warto. Trudno go otworzyć, bo jest zaklejony i prawie zawsze wiąże się to z połamaniem płytki drukowanej.
    Taki zasilacz nowy na gwarancji można za około 20,- zł kupić na Allegro.
    Ale uwaga! Musi być dość dużej mocy. Na oryginalnym jest napisane 2,5A i potrzebny przynajmniej taki.
    Router zasilony z zasilacza o maksymalnym obciążeniu 2A nie chciał do końca wstać. Próbował, ale po kilku sekundach się resetował i tak w kółko.

    Powinien pasować na przykład ten: http://allegro.pl/309-zasilacz-do-ro...231130902.html.
    Nie mam pewności czy wtyczka jest taka sama, ale zawsze można wymienić za grosze.
    Sam właśnie chcę go kupić, bo właśnie wczoraj miałem ten sam problem z ASUS'em WL-500 gP v1.
    Na szczęście wiedziałem w czym rzecz i się nie martwiłem.

    Pozdrawiam!
    Haze
    Last edited by Haze; 19-09-2010 at 18:42.

  3. #3
    Witam, dziękuje serdecznie za odpowiedź, przed chwilą przeglądałem forum i znalazłem o tym informację oraz zdjęcie wybrzuszonego kondensatora. Udało mi się otworzyć zasilacz nie uszkadzając płytki i również kondensator był wybrzuszony. Ten zasilacz z linku powinien pasować jeżeli chodzi o wtyczkę, kupię go jak najszybciej. Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam

  4. #4
    Też mam ten sam problem. Padł mi zasilacz. Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć jaki zasilacz (tz z jaką dokładną wtyczką) należy kupić ? Np. ten: http://allegro.pl/nowy-zasilacz-5v-2...312838556.html jest ze złączem w wersji 2.1/5.5 i 2.5/5.5. Które będzie pasować do tego rutera?

  5. #5
    To co mogę polecić to zakup większego zasilacza. Ja miałem wymieniany już dwa razy zasilacz. Jak zakupiłem taki 3A to problem znikł.

  6. #6
    Teraz jeszcze pozostaje pytanie: Z jakim złączem wybrać zasilacz w wersji 2.1/5.5 i 2.5/5.5 ? Bo nie wiem które złącze będzie pasować do tego rutera.

  7. #7
    Miałem ostatnio taki sam przypadek. Wymiana zasilacza rozwiązuje problem. Co ciekawe podłączyłem awaryjnie zasilacz 1A od Palm'a (taki był pod ręką) i też działa. Kupiłem jednak trzyamperowego zastępcę.

  8. #8

    a ja

    Witam. A ja rozebrałem zasilacz i wymieniłem kondensator - był 1200uF 10V dałem 1000uF 16V bo taki akurat miałem (-: i działa.
    Polecam - koszt: 50gr kondensator, rozwalona obudowa od zasilacza (da się złożyć i skleić np. czarną izolacją.

    pozdrawiam
    pjfox

Similar Threads

  1. Asus Wl 500w
    By Solokow in forum German Discussion - Deutsch (DE)
    Replies: 0
    Last Post: 20-06-2007, 00:08

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •