Results 1 to 9 of 9

Thread: Disk full

  1. #1

    Disk full

    Witam,

    Podłączyłem do rutera (Asus WL-500g Premium V2) dysk 500 GB. Sformatowałem go stosownie do zamieszczonych na forum instrukcji i wydzieliłem jedną dużą partycję, mającą ponad 490 GB, na dane. W trakcie przenoszenia na tą partycję plików, Total Commander, po przegraniu około 20GB, przy pliku ważącym około 6GB wyrzucił mi błąd "disk full". Oczywiście jest to niemożliwe, bo na dysku nadal mam ponad 450GB wolnej przestrzeni, nie mniej jednak pliku skopiować nie mogę. Czy macie pomysł gdzie może być problem? Przyznam, że przeszukałem już edytowane przeze mnie pliki konfiguracyjne i nie znalazłem niczego podejrzanego.

    Pozdrawiam.

  2. #2
    Jeśli plik ma 6GB a format plików na partycji jest inny niż NTFS-3F/EXT2/3 to ci tego nie wrzuci. Inaczej mówiąc jak masz FAT32 na dysku to nie pójdzie to.

  3. #3
    Cały problem polega na tym, że partycję mam w ext3 .

  4. #4
    Napisz jaki software, samba wbudowana czy doinstalowana, wg którego tutorialu robi³e¶?

  5. #5
    Zainstalowałem ROM Oleg'a 1.9.2.7-d-r1825. W trakcie konfiguracji korzystałem z tutoriala, ktory stworzył Kali6, dostępnego tutaj na na forum . Wydaje mi się, ze zrobiłem wszystko poprawnie, bo Samba i www działają.

  6. #6
    Sprawdza³e¶ czy to jest tylko problem z tym jednym plikiem, czy z ka¿dym powy¿ej 4 GB. Mia³em kiedy¶ problem z jednym plikiem i nawet nie by³ wielko¶ci 1 Gb.

  7. #7
    Z wieloma. Sprawdza³em na kilku plikach powy¿ej 6GB. O dziwo, pliki o rozmiarze 1GB i 2 GB udaje mi siê przenosiæ bez problemu.

  8. #8
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Poland, Bia³a Podlaska
    Posts
    276
    Quote Originally Posted by tomar View Post
    Z wieloma. Sprawdza³em na kilku plikach powy¿ej 6GB. O dziwo, pliki o rozmiarze 1GB i 2 GB udaje mi siê przenosiæ bez problemu.
    Jeste¶ pewny, ¿e to ext3? Mi to wygl±da na fat32.

    Code:
    fdisk -l
    co zwraca?

  9. #9
    Tak, jestem pewien. Sformatowałem i przygotowałem dysk do podłączenia bezpośrednio spod poziomu systemu rutera.

    Mam jednak podejrzenia, że coś jest nie tak z samym dyskiem - dziś odmówił zupełnie posłuszeństwa, więc go reklamowałem. Zobaczymy, czy problem pojawi się po powrocie z serwisu.

    Tymczasem wielkie dziękuję za dotychczasową pomoc.

    Pozdrawiam.

Similar Threads

  1. Ïðå-âåðñèÿ ïðîøèâêè 1.9.2.7-10
    By Oleg in forum Russian Discussion - РУССКИЙ (RU)
    Replies: 456
    Last Post: 02-11-2009, 19:31
  2. Íå äåðæèò ñîåäèíåíèå ïî WiFi è íå äàåò àâòîìàòîì IP
    By RemAVal in forum Russian Discussion - РУССКИЙ (RU)
    Replies: 0
    Last Post: 02-11-2009, 17:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •