Results 1 to 3 of 3

Thread: WL500W jako AP w trybie WDS

WL500W jako AP w trybie WDS

Mam Linksysa WRT54DXv2 dzialajacego jako gateway z NAT dla LAN. Chcialbym rozszerzyc siec o nowy segment i podlaczyc WL500W w trybie WDS tak aby WL500W dzialal jako AP w LAN a Linksys pozostal gatewayem sieci.

Doczytalem sie ze przy WDS SSID musi byc taki sam, ze powinieniem wylaczyc DHCP, ze kanal musi sie pokrywac , dodalem mac wireless Linksysa do Remote Bridge List na Asusie , AP mode ustawilem na Hybrid ale za zadne skarby nie moge uzyskac polaczenia.

Komputery do Linksysa lacza sie po WPA2 (psk) i w ten sam sposob chcialem podlaczyc Asusa. Moze problem jest w szyfrowaniu?

W jaki sposob powinienem w ogole zrobic taka konfiguracje bo przyznam sie ze nie wiem czy w ogole zalozenia mam sluszne?

Robił ktos w ten sposób połaczenie?
    Ma to szanse dzialac?

Na Asusie mam swiezo wgrany Oleg 1.9.2.7-d

Rowniez pracuje nad tym... Z tego co wyczytalem tu - to trzeba zmienic szyfrowanie na WEP, bo z WPA to nie zawsze dziala. Sproboj zaczac z tego. Noi wlasciwie nie musisz miec zadnego szyfrowania, bo wpisujesz MAC adresy tych routerow - wiec nikt inny nie podlaczy sie.

No i masz tu opis jak to sie robi:
    http://wl500g.info/showthread.php?t=18472&highlight=WDS
    Last edited by maxiu; 06-10-2009 at 22:46.

Asus Wl500W WDS

Planuje podpiąć do sieci kolegę oddalonego o jakieś <50m (2 budynki) żeby miał wifi w chałupie.Co najlepiej kupić taniego z wds i obsługą draft N.Radio w asusie moim jest marne.Okoliczne sieci zbudowane z tanich ruterów wypadają lepiej czy kolejny router poprawi jakość mojej sieci?