Results 1 to 9 of 9

Thread: WL-500 gp v2 - zmiana firmware

  1. #1

    WL-500 gp v2 - zmiana firmware

    Czy obecnie jest już możliwa bezproblemowa tego routera z innym niż oryginalnym firmware, w celu zainstalowania wgeta, i programu to torrentów?
    Czy nie ma już problemu z USB (chciałbym podłączyć pendrive np 8GB, głównie zależy mi na rapidshare - przeczytałem, że wget sobie radzi)

    Jeżeli tak, to proszę o podanie linków, z czym powinienem się zapoznać.
    Moją wiedza jest zerowa, jak na razie zmieniałem tylko firmware w DVD Manty. Dlatego proszę o jak najwięcej szczegółów, nawet z pozoru oczywiste rzeczy są dla mnie czarną magią.
    Na razie router dobrze współpracuję z drukarką Lexmark Z45 (sterownik Z43) i nie chciałbym też tego stracić.

  2. #2
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Poland, Biała Podlaska
    Posts
    276
    Quote Originally Posted by kijos View Post
    Czy obecnie jest już możliwa bezproblemowa tego routera z innym niż oryginalnym firmware, w celu zainstalowania wgeta, i programu to torrentów?
    Czy nie ma już problemu z USB (chciałbym podłączyć pendrive np 8GB, głównie zależy mi na rapidshare - przeczytałem, że wget sobie radzi)

    Jeżeli tak, to proszę o podanie linków, z czym powinienem się zapoznać.
    Moją wiedza jest zerowa, jak na razie zmieniałem tylko firmware w DVD Manty. Dlatego proszę o jak najwięcej szczegółów, nawet z pozoru oczywiste rzeczy są dla mnie czarną magią.
    Na razie router dobrze współpracuję z drukarką Lexmark Z45 (sterownik Z43) i nie chciałbym też tego stracić.
    USB działa, nie ma z nim problemów.
    Wystarczy że poprzez firmware update w webui podasz plik .trx z alternatywnym firmware.
    Z drukarką nie będzie problemów.

  3. #3
    W takim razie jaki firmware i jak w ogóle zacząć.
    Słyszałem właśnie, że wersja v2 ma problemy z usb.

  4. #4
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Poland, Biała Podlaska
    Posts
    276
    Quote Originally Posted by kijos View Post
    W takim razie jaki firmware i jak w ogóle zacząć.
    Słyszałem właśnie, że wersja v2 ma problemy z usb.
    http://wl500g.googlecode.com/files/W...2.7-d-r308.trx

    Podajesz to dla routera poprzez firmware update.

  5. #5
    Zupgradowałem

    Pojawił się nowy interfejs (fiolotewo-biało-zielony) jak wchodzę na 192.168.1.1 przez przeglądarkę.
    Drukarka, wifi - wszystko działa okej, po staremu.
    Co dalej?
    W jaki sposób zainstalować/uruchomić wgeta, rtorrenta lub Transmisson. Jak w ogóle wygląda sterowanie tymi programami.

  6. #6
    Poradziłem sobie prawie ze wszystkim.
    Wget działa i transmission.
    Kiedy daje jednak
    Code:
    screen -dmS rapidshare "wget --auth-no-challenge --user=RAPIDSHARE_USER --password=RAPIDSHARE_PASSWORD -i files_list.txt"
    a potem,
    Code:
    screen -x rapidshare
    otrzymuję
    Code:
    There is no screen to be attached matching rapidshare
    pomocy!

    NIEAKTUALNE, poradziłem sobie wszystko tip-top
    Last edited by kijos; 18-06-2009 at 00:17.

  7. #7
    Dzisiaj zainstalowałem ADOS, jednak w porównaniu z gołym wgeta, ściąga on strasznie wolno (rapidshare). Prędkość około 10kb/s zamiast ok 280k/s.

  8. #8
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Poland, Biała Podlaska
    Posts
    276
    Quote Originally Posted by kijos View Post
    Dzisiaj zainstalowałem ADOS, jednak w porównaniu z gołym wgeta, ściąga on strasznie wolno (rapidshare). Prędkość około 10kb/s zamiast ok 280k/s.
    Ados to tylko frontend, korzysta on z wgeta lub curla więc nie może on pobierać wolniej niż wget lub curl.

  9. #9
    Kiedy próbuję ściągać przez curla za pomocą ADOSA, to tak idzie wolniutko - na oko 10-15 k/s, może mniej.

    Przez wget w ogóle nie chcę wystartować. Mowa ciągle o rapidshare

    "Goły" wget w konsoli bez problemu osiąga prędkości 250-300 k/s. Ściągam sposobem podanym przez Ciebie: w screenie wget --auth-no-challenge --user=a --password=b -i filelist.txt i chyba napisze sobie prosty skrypt i przy tym zostanę.

    Co może być nie tak? Transmission na torrentach osiąga przyzwoite prędkości. Nie wiem jak sprawdzić curla w konsoli z rapidshare, próbowałem z zapisywaniem cookie, ale nie działa.

    Inna sprawa: Router leży na biurku - nie opłaca mi się kopiować plików przez Sambę, więc odłączam pendrive (FAT - na nim są tylko ściągane pliki, programy routera są na innym pendrive ze SWAPEM, partycjami Linuksa) i podłączam pod PC, żeby przenieś pliki.
    Jak z powrotem podłączam pod router tego pena - to te pliki się wyświetlają, przez co wget krzyczy, że nie ma miejsca. Jak użyć komendy "odśwież" Na razie pomaga tylko reboot, a czasem nawet dwa są potrzebne?

Similar Threads

  1. Essential Firmware Questions
    By vladk2k in forum WL-500gP Firmware Discussion
    Replies: 9
    Last Post: 14-10-2009, 11:10
  2. wl500gP v1 not booting after successfull flash of custom firmware
    By nocturne.op.15 in forum WL-500gP Firmware Discussion
    Replies: 6
    Last Post: 13-07-2008, 01:28
  3. New Oleg firmware 1.9.2.7-9 problems?
    By wpte in forum WL-500gP Firmware Discussion
    Replies: 11
    Last Post: 17-04-2008, 23:34
  4. Weird problem building original Asus 1.2.3.9 firmware
    By Bing in forum WL-HDD Custom Development
    Replies: 0
    Last Post: 31-12-2007, 14:19
  5. Flashing Oleg's Firmware in WL HDD
    By hugo in forum WL-HDD Custom Development
    Replies: 29
    Last Post: 21-10-2004, 14:55

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •