Results 1 to 3 of 3

Thread: Wl-500g Premium V2 i Oleg's firmware - transmission, backup, wysoki ping do routera

  1. #1

    Wl-500g Premium V2 i Oleg's firmware - transmission, backup, wysoki ping do routera

    Witam

    Spotkałem się z czymś nietypowym w najnowszym firmwarze Oleg'a WL500gpv2-1.9.2.7-10. Po wrzuceniu oprogramowania i przeprowadzeniu instalacji step-by-step system działał, jakieś 2 h. Później okazało się, że otwieranie Transmission Web Interface nie do końca działa (otwiera się kilka napisów i nic więcej).

    Druga sprawa jest taka, że jak w ustawieniach zmienię ustawienia przepustowości dla IP - wszytsko działa i ponownie wyłączę, to nagle ping na router wynosi ok 18 ms. Troszkę za dużo. Dopiero reboot (lub przywrocenie domyślnych przywraca prawidlowe działanie).

    Trzecia - kwestia kopiii zapasowych, czy tutaj jeśli chciałbym sobie zabezpieczyć ustawienia na daną chwilę, co należy zarchiwizować? Wystarczy /opt z podkatalogami?

    Jeszcze ostatnia sprawa (nie chcę eksperymentować), jak się zachowuje rpouter z dyskiem 3,5 cala (zewn. zasilanie), jeśli padnie prąd? Wstaje i all działa, czy trzeba z palca podmontowywać? (w sumie fstab powinien działać?)

    Wiem, że troszkę popisałem, ale bardzo byłbym wdzięczny za pomoc i uwagi.

    Pozdr.!

  2. #2
    Quote Originally Posted by Bulsky View Post
    Witam

    Spotkałem się z czymś nietypowym w najnowszym firmwarze Oleg'a WL500gpv2-1.9.2.7-10. Po wrzuceniu oprogramowania i przeprowadzeniu instalacji step-by-step system działał, jakieś 2 h. Później okazało się, że otwieranie Transmission Web Interface nie do końca działa (otwiera się kilka napisów i nic więcej).
    Polecam zainstalowanie najnowszego transmission 1.72-1 (ipkg update, ipkg upgrade), mi po update znikły wszystkie problemy.

    Trzecia - kwestia kopiii zapasowych, czy tutaj jeśli chciałbym sobie zabezpieczyć ustawienia na daną chwilę, co należy zarchiwizować? Wystarczy /opt z podkatalogami?
    ja tak robię, oraz zapisanie flashroma przez www routerka System Setup/Flashfs Managment/ i plik zapisz jako na HERE.


    Code:
    Jeszcze ostatnia sprawa (nie chcę eksperymentować), jak się zachowuje router z dyskiem 3,5 cala (zewn. zasilanie), jeśli padnie prąd? Wstaje i all działa, czy trzeba z palca podmontowywać? (w sumie fstab powinien działać?)
    ogólnie to kiepsko, ja mam u siebie podpięte: pendrive, drukarkę, kamerkę, dysk usb i czasem jeszcze PDA i to wszystko przez własnego huba z zasilaniem i problem jest taki, że po restarcie ruterka, urządzenia massstorage (pda, pendriver(opt) i hdd) podczepiają się do ruterka w różnej kolejności i przez mają numerki w /dev/discs/disc[0-4] za każdym razem, wieć fstab nie daje rady, można to rozwiązać na dwa sposoby

    u mnie napisałem sprytny skrypcik co szuka w dmesg urządzenia usb i je podmontowuje
    Code:
    # prepare dirs for extrernal hadd
    mkdir /tmp/mnt/vfat
    mkdir /tmp/mnt/ntfs
    
    # find devices (usb and external hdd)
    EXHDD=`dmesg | grep /dev/scsi | grep p1 | grep p2 | cut -d " " -f 2 | cut -d ":" -f 1`
    EXUSB=`dmesg | grep /dev/scsi | grep p1 | grep -v p2 | cut -d " " -f 2 | cut -d ":" -f 1`
    
    PARTOPT=$EXUSB/part1
    PARTNTFS=$EXHDD/part1
    PARTVFAT=$EXHDD/part2
    
    
    # log found devices
    logger -t premount "found usb opt partition : $PARTOPT"
    logger -t premount "found hdd vfat partition : $PARTVFAT"
    logger -t premount "found hdd ntfs partition : $PARTNTFS"
    
    # check usb opt partiion
    e2fsck -p $PARTOPT 2>&1 | logger -t premount-e2fsck
    
    # mount
    mount -t ext3 $PARTOPT /opt -o rw,noatime
    mount -t ntfs $PARTNTFS /tmp/mnt/ntfs -o noatime
    mount -t vfat $PARTVFAT /tmp/mnt/vfat -o rw,noatime
    
    if [ -e /opt/ ] ; then
      logger -t premount "opt partition mounted"
    else
      logger -t premount "ERROR: opt partition not mounted EXUSB=$EXUSB"
    fi
    
    if [ -f /tmp/mnt/vfat/swapfile.dat ] ; then
      logger -t premount "vfat partition mounted"
      # swap on
      swapon /tmp/mnt/vfat/swapfile.dat
    else
      logger -t premount "ERROR: vfat/ntfs partition not mounted EXHDD=$EXHDD"
    fi

    drugi podobno lepszy sposób to mounting w fstab, przy pomocy jakiś uniwersalnych numerów UUID (wtedy nie ma znaczenia kolejność wykrywanie urządzeń przez usb) - ale tego jeszcze nie udało mi się zrobić

  3. #3
    wielkie dzieki za info, przyznam sie szczerze ze poczytałem nieco, i ustawielm all, transmission, samba, etc , kopie zapasowe zgodnie z zasad± przekopiować prawie wszytsko, ale pozostaje jedna sprawa...owe transmission działa bardzo wolno. jak idzie 120 kilo o max, port otwarty, jakie proponujecie konfiguracje ?

Similar Threads

  1. Replies: 3
    Last Post: 20-01-2008, 11:14
  2. Oleg's Firmware draft-N?
    By LeavingEntropia in forum WL-500w Firmware Discussion
    Replies: 5
    Last Post: 14-12-2007, 15:32
  3. Trying to get IDE working on Oleg's Firmware
    By hugo in forum WL-HDD Custom Development
    Replies: 34
    Last Post: 01-11-2004, 18:06
  4. Flashing Oleg's Firmware in WL HDD
    By hugo in forum WL-HDD Custom Development
    Replies: 29
    Last Post: 21-10-2004, 14:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •