Results 1 to 8 of 8

Thread: [Asus WL500gp v1] Słaby sygnał WiFi

  1. #1

    [Asus WL500gp v1] Słaby sygnał WiFi

    Witam wszystkich

    Postanowiłem ostatnio zmienić mój stary router WiFi Linsys-a na "nowego" Asusa, specyfika moje domowej sieci polega na tym iż cały sprzęt umieszczony jest w szafie w pokoju na pietrze ( niegdyś był tam mój pokój ) Problem zasięgu w poprzednim routerze rozwiązałem przenosząc anteny na półpiętro, dzięki temu zasięg był w całym domu. Podobnie zrobiłem z Asusem jednak w tym przypadku nie dało to żadnego efektu i zasięg jest dużo dużo słabszy. Słyszałem pogłoski ze modele tego routera posiadają jakaś wadę fabryczna która wpływa na jakość i silę sygnału. Zastanawiam się na zmianie karty minipci w routerze jednak jako laik w tym temacie nie wiem jaka kartę zakupić , czy każda będzie pasować a jeżeli tak to czy obsłuży ja fabryczny soft. Na Linux-ie znam się jeszcze mniej dla tego raczej nie biorę pod uwagę zmiany oprogramowania. Nie zależy mi na dodatkowych funkcjach , choć są one koszące. Zależy mi na dobrym sygnale obejmującym cały budynek.

    Będę wdzięczny za każde sugestie

  2. #2
    Quote Originally Posted by smolam View Post
    Na Linux-ie znam siê jeszcze mniej dla tego raczej nie biorê pod uwagê zmiany oprogramowania. Nie zale¿y mi na dodatkowych funkcjach , choæ s± one kosz±ce. Zale¿y mi na dobrym sygnale obejmuj±cym ca³y budynek.
    Zainstaluj na pocz±tek
    http://code.google.com/p/wl500g/

    Tam mo¿esz ustawiæ moc sygna³u (zreszt± podobnie jak na wielu przeróbkach softu).

    Mo¿e pomo¿e. U¿ywanie wcale nie jest trudniejsze, ni¿ fabrycznego (tych podstawowych funkcji) - wszystko przez www.

    A jak zechcesz wiêcej - u¿yj gotowca (pendrajw lub dysk na USB potrzebny)
    http://www.wl500g.info/showthread.ph...117#post112117

  3. #3
    witam ponownie
    nadal mam problem z mocą sieci , po zainstalowaniu proponowanego firmware i zmiany mocy sieci jest poprawa ale nadal nie wszystkie komputery są w stanie się z nim połączyć, czy wie ktoś coś na temat zmiany radia w routerze i coś więcej na temat problemu który opisywałem wcześniej ( co do wady tych routerów) ?

  4. #4
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Poland, Bia³a Podlaska
    Posts
    276
    Quote Originally Posted by smolam View Post
    witam ponownie
    nadal mam problem z moc± sieci , po zainstalowaniu proponowanego firmware i zmiany mocy sieci jest poprawa ale nadal nie wszystkie komputery s± w stanie siê z nim po³±czyæ, czy wie kto¶ co¶ na temat zmiany radia w routerze i co¶ wiêcej na temat problemu który opisywa³em wcze¶niej ( co do wady tych routerów) ?
    Mo¿e wymieñ antenê na np co¶ takiego http://allegro.pl/item655164242_pent...4ghz_9dbi.html ?

  5. #5
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Poland
    Posts
    12
    Sprawdz:
    1) czy nie wypadl Ci kabelek anteny WiFi z karty miniPCI w
    routerze; mi taki wypadl przez kilka miesiecy nie moglem
    wpasc co jest z tym routerem
    2) Jesli masz wl500gP v1 to sprawdz date produkcji. We
    wczesniejszych modelach w karte miniPCI wlutowano zly
    rezystor - zamiast 62 [Ohm] wlutowano 62000[Ohm]. Powoduje on spadek zasiegu WiFi. Jesli ten problem Cie dotyczy - przelutuj bezpiecznik, poszukaj na forach dokladnego opisu problemu.
    3) mozesz sprobowac z wieksza antena.

  6. #6
    Panowie, można coś więcej gdzie zwiększyć moc nadajnika?
    Która to 'wajcha' jak się loguję na router via www?

    I coś więcej o tym złym rezystorze informacji bym prosił


    Pozdrawiam,
    Greg

  7. #7
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Poland
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by justGreg View Post
    I coś więcej o tym złym rezystorze informacji bym prosił
    O rezystorze mozesz poczytac w watku:
    http://wl500g.info/showthread.php?t=13321

    1) Sprawdz numery seryjne - czy problem Cie dotyczy
    2) Jesli problem Cie dotyczy nadlutuj R17 na karcie WiFi rezystorem 62 ohm (stary rezystor moze pozostac na miejscu)

  8. #8
    Witam,

    mój WL500G Premium V1 nie ma najlepszego zasięgu, mam go na piętrze a na parterze zasięg jest bardzo słaby, to samo jest na zewnątrz budynku (zasięg jest tylko przy ścianach a mam zamontowaną antenę 12dBi)
    Czy nadlutowanie tego rezystora R17 62 ohm znacznie poprawi zasięg czy nie jest to niezauważalny zysk zasięgu.
    Przyglądając się karcie wifi zamontowaniej w routerze zauważyłem że ma ona jeszcze złącze do dodatkowej anteny, zastanawiam się czy nie można podłączyć dodatkową antenę i tym samym zwiększyć moc i pole zasięgu.

    Proszę o opinie.
    Pozdrawiam
    Last edited by ravikjab; 22-12-2009 at 19:51.

Similar Threads

  1. Wl500gP êëèåíò WiFi
    By pinkslon10 in forum Russian Discussion - РУССКИЙ (RU)
    Replies: 2
    Last Post: 15-10-2007, 18:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •