Results 1 to 10 of 10

Thread: [problem] Zamiast DownloadMaster- konieczny Oleg?

  1. #1

    [problem] Cos lepszego niz DownloadMaster- czy konieczny Oleg?

    Od kilku m-cy jestem szczesliwym posiadaczem WL-500gP V1. W zasadzie nie mam z nim zadnych problemow poza jednym: Download Master i torrenty
    To, co najprostszy windowsowski uTorrent sciaga w 1 dzien, Download Master 'meczy' przez ponad tydzien, w dodatku sciagaja się jednoczesnie tylko 3 torrenty. Do tego jednoczasowo może on działać tylko na 1 komputerze. O fatalnym wprost interfejsie nawet nie wspomne.
    W zwiazku z powyzszym, mam kilka pytan:

    1) czy jedyna rozsadna recepta jest firmware Oleg'a plus dodatkowy klient torrentow? (nadmienię, że posiadam znikoma wiedzę nt. Linuxa i nie chce sie bawic w nic bardziej skomplikowanego niz wykonanie prostej instrukcji metoda kopiuj/wklej)

    2) jesli tak, to ktora wersje polecacie? Tę 'oficjalna' z www.oleg.wl500g.info czy te ulepszona z http://wl500g.googlecode.com/?

    3) ktore kroki z instrukcji [How To] Install and Configure Olegs firmware sa niezbedne do prawidlowego funkcjonowania rutka, ktore moszna pominac?

    4) czy Transmission to dobry wybor? Jeśli tak, to czy brac najnowszy z watku 'transmission the latest the greatest', oraz czy ten -> http://code.google.com/p/transmission-remote-dotnet/ program jest dobry do jego zdalnej obslugi z poziomu windy?

    5) czy da sie dodatkowo zainstalowac klienta eMule? (najlepiej ze zdalnym, Windowsowskim GUI) Jesli tak, to jakiego i skad go wziac?

    6) czy dobrym pomysłem jest mldonkey z tematu 'HOWTO: MLDonkey as Download Manager for WL-700g', ktory odsluguje wszystkie protokoly? Czy pomimo ze instrukcja jest dla WL-700, pojdzie to cudo na moim WL-500gP? Macie z tym jakies doswiadczenia?

    Nadmienie, ze po wszelkich zabiegach jakie raczycie zaproponowac rutek powinien zachowac funkcje serwera wydruku oraz punktu dostepowego WiFi
    Last edited by Nostry; 27-03-2009 at 20:59.

  2. #2
    Ad. 1
    Nie

    Ad. reszta - poczytałbyś chociaż kilka ostatnich tematów, bo nie chce mi się powtarzać.

  3. #3
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Poland, Biała Podlaska
    Posts
    276
    Quote Originally Posted by Nostry View Post
    Od kilku m-cy jestem szczesliwym posiadaczem WL-500gP V1. W zasadzie nie mam z nim zadnych problemow poza jednym: Download Master i torrenty
    To, co najprostszy windowsowski uTorrent sciaga w 1 dzien, Download Master 'meczy' przez ponad tydzien, w dodatku sciagaja się jednoczesnie tylko 3 torrenty. Do tego jednoczasowo może on działać tylko na 1 komputerze. O fatalnym wprost interfejsie nawet nie wspomne.
    W zwiazku z powyzszym, mam kilka pytan:

    1) czy jedyna rozsadna recepta jest firmware Oleg'a plus dodatkowy klient torrentow? (nadmienię, że posiadam znikoma wiedzę nt. Linuxa i nie chce sie bawic w nic bardziej skomplikowanego niz wykonanie prostej instrukcji metoda kopiuj/wklej)

    2) jesli tak, to ktora wersje polecacie? Tę 'oficjalna' z www.oleg.wl500g.info czy te ulepszona z http://wl500g.googlecode.com/?

    3) ktore kroki z instrukcji [How To] Install and Configure Olegs firmware sa niezbedne do prawidlowego funkcjonowania rutka, ktore moszna pominac?

    4) czy Transmission to dobry wybor? Jeśli tak, to czy brac najnowszy z watku 'transmission the latest the greatest', oraz czy ten -> http://code.google.com/p/transmission-remote-dotnet/ program jest dobry do jego zdalnej obslugi z poziomu windy?

    5) czy da sie dodatkowo zainstalowac klienta eMule? (najlepiej ze zdalnym, Windowsowskim GUI) Jesli tak, to jakiego i skad go wziac?

    6) czy dobrym pomysłem jest mldonkey z tematu 'HOWTO: MLDonkey as Download Manager for WL-700g', ktory odsluguje wszystkie protokoly? Czy pomimo ze instrukcja jest dla WL-700, pojdzie to cudo na moim WL-500gP? Macie z tym jakies doswiadczenia?

    Nadmienie, ze po wszelkich zabiegach jakie raczycie zaproponowac rutek powinien zachowac funkcje serwera wydruku oraz punktu dostepowego WiFi
    1. FW z wl500g.googlecode.com lub openwrt to najlepsze wyjście.

    2. wl500g.googlecode.com

    3. Nie rób na ślepo tych wszystkich instrukcji, zastanów się co ci jest potrzebne i skonfiguruj to sam.

    4. Zdecydowanie najlepszych klientem torrent (jak do tej pory) pod linuksa jest rtorrent. Najszybszy, największe możliwości konfiguracji, najlżejszy.

    5. Tak, to bardzo proste.

    6. j/w

    Jeżeli chcesz napisz do mnie na mój numer gadu-gadu 2205798, pomogę Ci skonfigurować.

  4. #4
    Dziekuje, Lesiuk za odpowiedz.
    Punkty 1 i 2 wyjasnione- ze wzgledu na dobry support tutaj zdecyduję się na Olega. Z sama instalacja powinienem sobie jakos dac rade, nie będę Cie klopotal na gg o ile nie znajde się w kropce.

    ad 3) zapytam inaczej- nie rozumiem, co daje wykonanie nastepujacych kroków z ww. instrukcji:
    • 5- Startup-scripts
    • 9- CRON
    • 11- Logrotate for Syslog
    • 13- NLOAD
    • 14- Adjust profile
    • 17- Optimize performance
    • a) Start samba with xinetd
    • b) Unload unnecessary kernel modules
    i chcialbym wiedziec, ktore z nich mozna pominac, by nie stracic podstawowej funkcjonalnosci rutka? (szczegolnie Wlan, wspoldzielenie HDD i serwer wydruku)

    ad 4) przede wszystkim zalezy mi na GUI dostepnym spod windy, najlepiej jako osobny program, ktory moglby robic za domyslny dla otwierania torrentow (ja bym sobie nawet z tekstowym UI dal rade, bardziej mi tu o zone chodzi). Zapytalem o Transmission, gdyz znalazlem, ze jest do niego cos takiego.
    Czy podobnie sprawa sie ma z rtorrent i jego GUI- ntorrent?

    ad 5,6) Na forum jest bardzo malo o eMule (albo zle szukalem). W podlinkowanym temacie ktos zasugerowal, ze mldonkey bardzo obciaza samego rutka, stad tez chcialbym wiedziec, czy moszna go bezpiecznie zainstalowac na WL-500gP V1, bez bawienia sie w przelutowywanie kosci pamieci (rzecz zdecydowanie nie w moim zasiegu).
    Zaintrygowal mnie rowniez opis, ze oprocz Mule obsluguje on Torrenty, FTP i HTTP, a takze ze jest do niego GUI- czyzby byl to moj wymarzony zamiennik dla Download Mastera?
    Prosilbym kogos bardziej w temacie obeznanego o komentarz do tych 2 pkt
    Last edited by Nostry; 30-03-2009 at 00:10.

  5. #5
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Poland, Biała Podlaska
    Posts
    276
    Tylko 5 zrób z tych co wymieniłes.

    Tak, ntorrent sprawuje się dobrze.

    Po co ci mldonkey do http/ftp jak jest świetny wget?
    Co do torrent lepszy jest rtorrent.
    Co do sieci ed2k lepszy jest aMule.

  6. #6
    odp: chcę mieć wszystko pod jednym GUI.

    Udało mi się zrobić wszystko o czym pisałem do tej pory.
    Rutek troszkę kaprysił przy dzieleniu dysku, ale postanowilem to olac i podzieliłem dysk spod Ubuntu- wszystko smiga.
    Pare problemow bylo przy instalacji i konfiguracji mldonkey, gdyz tutek zawiera kilka bledow formalnych (lub jest przystosowany do WL700g), ale i z tem dalem sobie rade.

    Jedyne z czym jak dotad nie moge sobie poradzic, to lowID jakie otrzymuje na serwerach w sieci Donkey.
    Przeszukujac forume znalazlem rozna glosy, jakoby problem miala rozwiazac edycja jednego z plikow:
    Code:
    /opt/etc/init.d/mlnet
    /usr/local/sbin/post-firewall
    i dodanie do niego jednej lub kilku z komend:
    Code:
    iptables -I FORWARD -p tcp --dport 6882 -j ACCEPT
    iptables -t nat -I PREROUTING -i eth1 -p tcp --dport 6882 -j DNAT --to-destination 192.168.1.1
    # set default policy
    iptables -P INPUT DROP
    # remove last default rule
    iptables -D INPUT -j DROP 
    # these three ports are for aMule
    iptables -A INPUT -p tcp --dport 4662 -j ACCEPT
    iptables -A INPUT -p udp --dport 4672 -j ACCEPT
    iptables -A INPUT -p udp --dport 4665 -j ACCEPT
    iptables -I INPUT 7 -p tcp --dport custom_port_number -j ACCEPT
    Jako że skladnia linuxowska jest mi poki co zupelnie obca, prosze o podpowiedz- ktore komendy wsadzic do ktorego pliku?
    Dodam, ze moj port do laczenia sie z serwerami to 16503 (jesli to ma jakies znaczenie)

  7. #7
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Poland, Biała Podlaska
    Posts
    276
    Nie mam pojęcia dlaczego miałeś problemy przy dzieleniu. Wielokrotnie partycjonowałem dysk i nie było z tym żadnych problemów.

    To wyżej co wkleiłeś to regułki dla iptables.
    do pliku /usr/local/sbin/post-firewall dodaj na końcu to:
    Code:
    iptables -A INPUT -p tcp --dport 16503 -j ACCEPT
    dopilnuj żeby na początku było
    #!/bin/sh (w pierwszej linijce) i tylko to

    Jesteś pewny, że mldonkey potrzebuje tylko ten 1 port?
    Na oficjalnej stronie mldonkey znalazłem coś takiego:
    Code:
    # MLDonkey
    iptables -A INPUT -p tcp ! --syn -j ACCEPT
    iptables -A INPUT -p tcp -m multiport --dports 4662,18491 --syn -j ACCEPT
    iptables -A INPUT -p udp -m multiport --dports 4666,18491 -j ACCEPT
    iptables -A INPUT -p tcp --dport 4080 -j ACCEPT
    Dostajesz lowid ponieważ nie masz przekierowanego portu na którym działa mldonkey.
    Last edited by Lesiuk; 04-04-2009 at 12:04.

  8. #8
    W konfiguracji jest jeszcze kilka innych portow, min. dla BitTorrent, ale te wydaja sie dzialac dobrze. Jak mowie, jedyny problem to lowID

    OK, wsadzam do post-firewall kod:
    Code:
    # MLDonkey
    iptables -A INPUT -p tcp ! --syn -j ACCEPT
    iptables -A INPUT -p tcp -m multiport --dports 4662,18491 --syn -j ACCEPT
    iptables -A INPUT -p udp -m multiport --dports 4666,18491 -j ACCEPT
    iptables -A INPUT -p tcp --dport 4080 -j ACCEPT
    i co dalej, musze jakos te porty przekierowac?

    znalazlem 'gdzies tutaj' ze do post-firewall trzeba dodac:
    Code:
    iptables -I FORWARD -p tcp --dport 6882 -j ACCEPT
    iptables -t nat -I PREROUTING -i eth1 -p tcp --dport 6882 -j DNAT --to-destination 192.168.1.1
    Bedzie to dzialalo jak zmienie port na 16503, czy musze jeszcze coz z tym eth1 zrobic? (tak pisalo w zrodle)
    Last edited by Nostry; 04-04-2009 at 12:38.

  9. #9
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Poland, Biała Podlaska
    Posts
    276
    Ten kawałek "kodu" przy starcie przekierunkowuje porty.

    Tylko musisz się upewnić czy przekierunkowuje dobre porty.
    4662,18491, 4666 to na pewno porty na których działa u Ciebie mldonkey?

    Na pewno masz na początku tego pliku #!/bin/sh ?

    Zrobisz to i masz HighID.

  10. #10
    Poszperałem na stronie projektu, znalazłem obiecujący skrypcik, który wsadziłem w calosci do post-firewall. Teraz pliczek, po modyfikacjach wszelakich wyglada tak:
    Code:
    #!/bin/bash
    ##
    # Shell script to insert iptables rules opening the required ports for MLDonkey.
    # Currently supported networks are Edonkey2000, Overnet, BitTorrent and OpenNap.
    
    # Please modify the following configuration settings according to your own
    # setup.
    
    IF=ppp0
    IPTABLES=iptables
    MLDONKEY_HOST=192.168.1.2
    EDONKEY_PORT=16503
    KAD_PORT=2983
    OVERNET_PORT=3451
    BITTORRENT_PORT=6882
    OPENNAP_PORT=9999
    
    ## MLDonkey acting as Edonkey2000 client
    $IPTABLES -I FORWARD -p tcp --dport $EDONKEY_PORT -j ACCEPT
    $IPTABLES -I FORWARD -p udp --dport $(($EDONKEY_PORT + 4)) -j ACCEPT
    $IPTABLES -t nat -I PREROUTING -i $IF -p tcp --dport $EDONKEY_PORT -j DNAT --to-destination $MLDONKEY_HOST
    $IPTABLES -t nat -I PREROUTING -i $IF -p udp --dport $(($EDONKEY_PORT + 4)) -j DNAT --to-destination $MLDONKEY_HOST
    
    ## MLDonkey acting as Kad client
    $IPTABLES -I FORWARD -p tcp --dport $KAD_PORT -j ACCEPT
    $IPTABLES -I FORWARD -p udp --dport $KAD_PORT -j ACCEPT
    $IPTABLES -t nat -I PREROUTING -i $IF -p tcp --dport $KAD_PORT -j DNAT --to-destination $MLDONKEY_HOST
    $IPTABLES -t nat -I PREROUTING -i $IF -p udp --dport $KAD_PORT -j DNAT --to-destination $MLDONKEY_HOST
    
    ## MLDonkey acting as Overnet client
    $IPTABLES -I FORWARD -p tcp --dport $OVERNET_PORT -j ACCEPT
    $IPTABLES -I FORWARD -p udp --dport $OVERNET_PORT -j ACCEPT
    $IPTABLES -t nat -I PREROUTING -i $IF -p tcp --dport $OVERNET_PORT -j DNAT --to-destination $MLDONKEY_HOST
    $IPTABLES -t nat -I PREROUTING -i $IF -p udp --dport $OVERNET_PORT -j DNAT --to-destination $MLDONKEY_HOST
    
    ## MLDonkey acting as Edonkey2000 server
    # $IPTABLES -I FORWARD -p tcp --dport $(($EDONKEY_PORT - 1)) -j ACCEPT
    # $IPTABLES -t nat -I PREROUTING -i $IF -p tcp --dport $(($EDONKEY_PORT - 1)) -j DNAT --to-destination $MLDONKEY_HOST
    
    ## MLDonkey acting as BitTorrent client
    $IPTABLES -I FORWARD -p tcp --dport $BITTORRENT_PORT -j ACCEPT
    $IPTABLES -t nat -I PREROUTING -i $IF -p tcp --dport $BITTORRENT_PORT -j DNAT --to-destination $MLDONKEY_HOST
    
    ## MLDonkey acting as OpenNap client
    #$IPTABLES -I FORWARD -p tcp --dport $OPENNAP_PORT -j ACCEPT
    #$IPTABLES -t nat -I PREROUTING -i $IF -p tcp --dport $OPENNAP_PORT -j DNAT --to-destination $MLDONKEY_HOST
    Numery portow pospisywalem z plikow konfiguracyjnych mldonkey, (opennap wykrzyzykowalem, bo nie obsluguje i tak) wiec wszystko powinno byc OK. Niestety- nadal lowID. Przypuszczam, ze blad moze byc w linijce: IF=ppp0
    Niestety nie wiem co z tym zrobic. help
    Last edited by Nostry; 04-04-2009 at 22:07.

Similar Threads

  1. [Prob] Mediatomb UPnP Media Server auf dem Asus Wl-500 gP (Oleg)? Wie?
    By edelknecht in forum German Discussion - Deutsch (DE)
    Replies: 15
    Last Post: 16-04-2010, 12:54
  2. Oleg firmware ftp help
    By trxtrx in forum WL-500gP Q&A
    Replies: 8
    Last Post: 16-04-2009, 17:43
  3. [problem] wl500gP Oleg 1.9.2.7-10
    By experimment in forum Polish Discussion - Polski (PL)
    Replies: 9
    Last Post: 27-03-2009, 10:47
  4. Oleg firmware ftp help
    By trxtrx in forum WL-500gP Q&A
    Replies: 2
    Last Post: 24-11-2008, 11:16
  5. 500G Deluxe met Oleg
    By MarkMark in forum Dutch Discussion - Nederlands
    Replies: 5
    Last Post: 07-02-2008, 20:35

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •