Results 1 to 14 of 14

Thread: Transmission downgrade

  1. #1

    Transmission downgrade

    Witam,

    mam mały problemik, miałem transmission w wersji 1.42, zrobiłem upgrade do 1.51.
    Klient transmission w wersji 1.51 został aktualnie zablokowany na tym trackerze, dopuszczalną wersją jest 1.4x.

    Jak mogę zrobić downgrade i skąd mogę ściągnąć transmission w wersji 1.4x?

    w oficjalnych repozytoriach jest tylko wersja 1.51, w wersji 1.42 jest transmissiond a wolę jednak samo transmission.

    Z góry dzięki za pomoc,

    Pozdrawiam

  2. #2
    Quote Originally Posted by lysolec View Post
    w oficjalnych repozytoriach jest tylko wersja 1.51, w wersji 1.42 jest transmissiond a wolę jednak samo transmission.
    Pozdrawiam
    A czy transmissiond nie jest czasami właśnie starą wersją transmission tylko tak oznaczoną aby była różnica ??? Jeśli się mylę to napisz jaka jest różnica między transmissiond a transmission.

    Poza tym czy koniecznie musi być transmission - nie może być np. rtorrent - bardzo fajny i przede wszystkim nie obciąża tak procesora jak transsmission.

  3. #3
    A co nie tak z najnowszą wersją?
    U mnie działa superancko - i do tego obsługuje zdalne gui pod windą - można np. hurtem dodawać torrenty i wygląda podobnie jak uTorrent.

    http://code.google.com/p/wl500g/
    http://code.google.com/p/transmission-remote-dotnet/ (ten niestety coś głupieje przy ustawianiu limitów pasma, ale można dodać wiele torrentów)
    http://code.google.com/p/transmisson-remote-gui/

    Jak wystarczy Ci downgrade do 1.5.0 to
    http://wl500g.info/showpost.php?p=127795&postcount=1

  4. #4
    dzięki za odpowiedź panowie.

    nie wiem co jest nie tak w wersji 1.51 i 1.50 - po prostu władze trackera go zablokowały i tyle.
    aktualnie skonfigurowałem sobie rtorrenta i narazie jest OK, ale właśnie ta aplikacja spod windy do wrzucania torrentów itp mnie kusi.

    Póki co poczekam aż odblokują na trackerze nowsze wersje transmission - a do tego czasu pokorzystam z rtorrent, który nie jest taki zły - a z web gui wręcz rewelacyjny

    Pozdrawiam

  5. #5
    Podpinając się pod wątek mam pytanie odnośnie transmission 1.42:

    jest jakieś polecenie w konfigu ustalające max ilość ratio?
    Tak aby klient sam zatrzymywał upload danego torrenta przy ratio 2?

  6. #6
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Poland, Biała Podlaska
    Posts
    276
    A ja mam lepszy pomysł.

    Skompiluj najnowszy transmission ze zmienioną nazwą klienta tak żeby tracker go widział jako np uTorrenta 1.8.0.2 lub starszego transmission.

  7. #7
    Witam jak wrócić do poprzedniej wersji jak jej nie ma w repo ?

    Quote Originally Posted by Lesiuk View Post
    A ja mam lepszy pomysł.

    Skompiluj najnowszy transmission ze zmienioną nazwą klienta tak żeby tracker go widział jako np uTorrenta 1.8.0.2 lub starszego transmission.
    a jak to zrobić ?
    Last edited by szwagierluki; 09-05-2009 at 08:56.

  8. #8
    Dołączam się do pytania poprzednika - jak to zrobić?

    Mam podobną sytuację, na trackerze, którego używam aktualna wersja jest zablokowana. Mogę albo zejść z wersją w dół, albo zmienić identyfikator klienta.

  9. #9
    Jeżeli to kogoś uszczęśliwi to zamieszczam wersje 1.52 którą znalazłem u siebie na dysku, mam nadzieję że się przyda
    Attached Files Attached Files

  10. #10
    Chodzi mi raczej o sposob automatycznej instalacji - przez ipkg/optware. Generalnie wszystko samo sie zrobilo.

    Znalazlem nizsze wersje transmission, jednak nie wiem jak to zainstalowac na routerze. Jesli ktos tutaj posiada taka wiedze, bede wdzieczny za krotki HOW-TO

    z gory dzieki,
    immy

  11. #11
    Jeśli masz wersje 1.74 to z miłą chęcią bym ją od Ciebie pobrał bo z wersją 1.75 nie wszędzie mogę seedować. Próbowałem przekompilować wersje 1.75 na 1.74 zmieniając plik version ale nic z tego nie wyszło brakuje biblioteki gtk mimo że ją pomijam w procesie kompilacji. Co do instalacji poprzedniej wersji Transmission to najprościej byłoby zrobić tak
    Code:
    ipkg remove transmission
    Następnie kopiujesz starą wersje np. transmission_1.74-1_mipsel.ipk do
    Code:
    /tmp/harddisk/trans
    Teraz podajesz komendę
    Code:
    ipkg install /tmp/harddisk/trans/transmission_1.74-1_mipsel.ipk
    i voila ipkg instaluje poprzednią wersję Transmission

  12. #12
    Ok, mam wersję 1.42.
    Próbowałem zrobić, jak radzisz, jednak po odpaleniu komendy nic się nie dzieje - w sensie transmission nadal jest zainstalowany.

    po odpaleniu komendy ps widzę go dzialajacego tutaj:
    /opt/bin/transmission-daemon

    pzdr,
    immy

  13. #13
    Hehehe to wyłącz go i spróbuj
    Code:
    ipkg remove transmission -recursive
    Powinno usunąć ci transmission razem z pakietami od których zależy działanie programu, będziesz je musiał później doinstalować.

  14. #14
    Dalej nic.
    Nic go nie rusza

    Po tej komendzie od Ciebie nic się nie dzieje - nie ma żadnego komunikatu, że coś jest odinstalowywane, czy coś podobnego.

    pzdr,
    immy

Similar Threads

  1. transmission Downgrade
    By Chrisso in forum German Discussion - Deutsch (DE)
    Replies: 3
    Last Post: 18-02-2009, 19:36
  2. 5 dzien walki z olegiem i transmission
    By rainercray in forum Polish Discussion - Polski (PL)
    Replies: 0
    Last Post: 07-02-2009, 15:49
  3. WL-500gp and Transmission
    By happymeal in forum WL-500gP Q&A
    Replies: 55
    Last Post: 27-08-2008, 18:46

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •