Results 1 to 3 of 3

Thread: Problem z WL-500W na firware Oleg'a

  1. #1

    Problem z WL-500W na firware Oleg'a

    Mam następujący dziwny problem. Między innymi z jego powodu reklamowałem swój router i dostałem zupełnie nową sztukę. Jednak na tejże nowej sztuce w kilka minut zauważyłem, że jeden z dotychczasowych problemów niestety nadal występuje. Mianowicie:

    Mam w notebooku kartę w standardzie 802.11n. Prędkość połączenia z routerem pływa w zakresie 115Mbps (tak jak powinno być), do nawet 11 Mbps. Zmienia się z częstotliwością raz / kilka sekund. Notebook stoi zwyczajowo 3 metry od AP a przez ostatnie 2 dni póki router działał na oryginalnym firmware prędkość 115 Mbps była bez problemu cały czas utrzymywana.

    Innym problemem jaki miałem z poprzednią sztuką (tą którą reklamowałem) było to, że zrywał mi połączenie z HDD na USB jeżeli zaczęło się kopiować zbyt duże ilości danych z/do HDD. Generalnie wogóle wtedy gdy HDD był zbyt obciążony. Póki co nie zdążyłem jeszcze sprawdzić czy na nowej sztuce ten przypadek ma również miejsce, jednak pływająca prędkość została stwierdzona po 5 minutach.


    Co jest do ......... ...... ....... nie będę przeklinał.

    Proszę o jakieś sugestie.

  2. #2
    Próbowałeś zmieniać kanały w routerze ? Jaką masz ustawioną częstotliwość w opcjach wifi, 20 czy 40 ? Ustawienie na 40 powinno zwiększyć prędkość połączenia.
    Pytanie też czy w notku nie masz jakichś archaicznych sterowników :/

  3. #3
    a czy dysk ma wlasne zasilanie? jesli nie to moze pod duzym obciazeniem pobiera zadurzo pradu z rutera co powoduje jego nie prawidlowa prace

Similar Threads

  1. Problem: WL500gpV2, twonky, xbox360 and oleg.
    By chervee in forum WL-500gP Q&A
    Replies: 6
    Last Post: 29-08-2009, 16:53
  2. Multicast problem
    By luon in forum WL-500w Q&A
    Replies: 4
    Last Post: 03-07-2008, 12:26
  3. Replies: 3
    Last Post: 08-06-2008, 11:31
  4. Asus + Zadacom default gateway problem
    By Anttu in forum WL-500gP Q&A
    Replies: 5
    Last Post: 29-02-2008, 06:35
  5. WL-500gP and Asus support experience
    By Blezi in forum WL-500gP Q&A
    Replies: 6
    Last Post: 03-12-2006, 12:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •