Results 1 to 2 of 2

Thread: Wl500g Premium - pytnia przed zakupem

  1. #1

    Wl500g Premium - pytnia przed zakupem

    Witam,
    mam kilka pytań, byc może odpowiedzi były już udzielone ale np w "slangu" więc niekoniecznie zrozumiałem:

    - czy po wgraniu alternatywnego softu można na routerze postawic serwer www tak by strona główna (port 80) była na pendrive USB a strona konfiguracji również dostępna ale na jakimś innym porcie ?
    - czy zakładając zakup wersji V1 (minipci) jest mozliwośc zmienic karte w routerze np. na taką która obsługuje standard "g/n",
    - czy ten router ma jakąś "rezerwę" mocy nadajnika (jaką?) uaktywnianą np DD-WRT tak jak Linksysy ?
    - czy mozna podpiąć drugą antenę zewnetrzną ? widziałem zdjęcie rozbebeszonego routera, wynikało z niego że ma 2 anteny ale tylko jedną wyprowadza na zewnątrz, jak to jest w wersji V1 i V2, czy DD-WRT w tym modelu tez potrafi ręcznie ustawiać tryb TX RX na poszczególnych antenach ?
    - czy po uwaleniu routera podnoszenie go za pomocą "coma" to jest jak przypuszczam zapięcie się do niego poprzez konwerter sygnału z RS232 na TTL (czyli słynne kabelki do telefonów na układach MAX pod coma i PL2303 pod USB)?

    Trochę sie mi tego nazbierało, proszę tez ogólnie o jakieś opinie np w porównaniu do Linksysa WRT54GL bo to chyba jedyny alternatywny router w tej cenie/mozliwosciach.

    Arek

  2. #2
    Quote Originally Posted by abaku View Post
    - czy po wgraniu alternatywnego softu można na routerze postawic serwer www tak by strona główna (port 80) była na pendrive USB a strona konfiguracji również dostępna ale na jakimś innym porcie ?
    jako ze stoi na tym linux można zrobić prawie wszystko, ale nie wiem czy to będzie łatwe - nie probowałem, mysle ze sie da
    - czy zakładając zakup wersji V1 (minipci) jest mozliwośc zmienic karte w routerze np. na taką która obsługuje standard "g/n",
    tak, możesz wsadzić każdą karte do której znajdziesz sterowniki po linux z jądrem 2.4 i skompilujesz
    - czy mozna podpiąć drugą antenę zewnetrzną ? widziałem zdjęcie rozbebeszonego routera, wynikało z niego że ma 2 anteny ale tylko jedną wyprowadza na zewnątrz, jak to jest w wersji V1 i V2, czy DD-WRT w tym modelu tez potrafi ręcznie ustawiać tryb TX RX na poszczególnych antenach ?
    można ale nie ma to większego sensu, tzn. karta i tak korzysta z jednej z tej na której jest mocniejszy sygnał ( co innego 802.11n gdzie 3 anteny są rzeczywiscie wykorzystywane)
    Trochę sie mi tego nazbierało, proszę tez ogólnie o jakieś opinie np w porównaniu do Linksysa WRT54GL bo to chyba jedyny alternatywny router w tej cenie/mozliwosciach.
    WRT54GL jest świetnym sprzętem, gdyby miał usb i był nawet stówkę droższy niż jest to był stał u mnie na biurku, ale nie ma!
    skoro technicy z linksysa nie potrafią mu dorobić usb to niech dalej tracą kase
    stawiałem już 4 asusy różnym osobom wszyscy zadowoleni

Similar Threads

  1. Router doesn't see USB disk anymore
    By Styno in forum WL-500g Q&A
    Replies: 7
    Last Post: 15-08-2006, 08:37
  2. Firmware v1.7.5.6 CR5 [Oleg]
    By Oleg in forum WL-500g Firmware Releases
    Replies: 43
    Last Post: 14-07-2004, 21:54
  3. Total crash every day
    By Djuri in forum WL-500g Q&A
    Replies: 8
    Last Post: 09-06-2004, 09:05
  4. Replies: 6
    Last Post: 26-05-2004, 17:00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •