Results 1 to 5 of 5

Thread: Słaby sygnal wifi w Oleg firmware - Asus WL-500gP

  1. #1

    Słaby sygnal wifi w Oleg firmware - Asus WL-500gP

    Witam,
    W oryginalnym firmware od asus-a sygnał jest ok, ale po przeniesieniu się na firmware Oleg-a, sygnał stał się bardzo słaby, wystarczy, że antenkę zasłoni jedna ściana i już sygnału nie ma. W jaki sposób to naprawić? ustawienie txpower na różne wartości nie przynosi rezultatu.
    Na innych firmware, takich jak tomato, dd-wrt, openwrt, nie mam problemów z sygnałem.
    Z góry dziękuje za pomoc!
    Pozdrawiam

    EDIT: Problem rozwiązany: http://wl500g.info/showpost.php?p=68841&postcount=10

    Temat można zamknąć
    Last edited by dwoz; 19-01-2008 at 19:53.

  2. #2
    W nawiązaniu do tego tematu mam pytanie.
    Czy długi czas "logowania" się laptopa "po WiFi" może być spowodowane słabym sygnałem z routera? Czasami po włączeniu laptopa muszę czekać z 2-3 min. zanim WiFi "załapie". Rzecz ma miejsce w mieszkaniu (ścianki gipsowe i cegła, odl. 8-10m)

    laptop to budżetowe lenovo
    router asus + oleg

  3. #3
    Moze sprawdz jak zachowuje sie bedac blisko i bedziesz wiedzial ?

    Z wifi czasami jest dziwnie bo nie tyle zalezy to od odleglosci ale tez od kątu pod jakim sygnal pada na sciany wzgledem urzadzenia po drugiej stronie.
    Jesli oba urzadzenia sa przy 90st to sygnal przechodzi przez powiedzmy 20cm sciany Jesli natomiast oba sa w krańcach pomieszczen kąty zmniejszaja sie i sygnal musi przejsc przez np 2 metry sciany.

    Nie jestem za bardzo doswiadczony w temacie WIFI bo tego osobiscie nie lubie.
    Za kazdym razem jak cos potrzeba to albo nie dziala,przerywa polaczenie albo laguje.

  4. #4
    Quote Originally Posted by absolon View Post
    W nawiązaniu do tego tematu mam pytanie.
    Czy długi czas "logowania" się laptopa "po WiFi" może być spowodowane słabym sygnałem z routera? Czasami po włączeniu laptopa muszę czekać z 2-3 min. zanim WiFi "załapie". Rzecz ma miejsce w mieszkaniu (ścianki gipsowe i cegła, odl. 8-10m)

    laptop to budżetowe lenovo
    router asus + oleg
    a jak masz ustawione twoja siec W-Lan? masz podane do kazdego PC lub laptopa odzielny adres IP? Jezeli nie proponuje to zrobic, cos w stylu "192.168.1.10" ostatnia cyfra powinna byc oczewiscie w kazdym PC, laptopie inna i najlepiej nie ponizej 10. Standardgateway oczewiscie od rotera, normalnie "192.168.1.1" w takim wypadku powinno poloczenie potrwac szybciej bo niepotrzebne jest wychandlowanie IP miedzy routerem a laptopem. Jako DNS mozesz podac tez IP od routera a dolny zostawic wolny.

  5. #5
    faktycznie jezeli sa w tym samym pokoju lapek momentalnie sie loguje.
    w pierwszym poscie w tym watku jest link do rozwiazania. padaja tam enigmatyczne dla mnie komendy które to "wzmacniają" sygnał:

    wl antdiv 0
    wl txant 0

    powiedzcie mi jak krowie na rowie, gdzie mam to wpisać? i jak zapisać (save)
    czy (mowie tutaj o Olegu) w System Setup -> System Command ? czy to trzeba zrobić przez konsole?

Similar Threads

  1. Oleg firmware not working.
    By wpte in forum WL-500gP Q&A
    Replies: 6
    Last Post: 07-01-2008, 12:48
  2. Weird problem building original Asus 1.2.3.9 firmware
    By Bing in forum WL-HDD Custom Development
    Replies: 0
    Last Post: 31-12-2007, 14:19
  3. If i put OLEG firmware i can put asus firwamre again if i wish?
    By fearangel in forum WL-500gP Firmware Discussion
    Replies: 1
    Last Post: 25-12-2006, 11:11
  4. New Asus firmware, old Oleg firmware
    By JuggernauT in forum WL-500gP Firmware Discussion
    Replies: 0
    Last Post: 26-09-2006, 13:26
  5. twonky media server, network drive with oleg firmware
    By black_bottom in forum WL-HDD Q&A
    Replies: 3
    Last Post: 22-03-2006, 07:15

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •