Results 1 to 13 of 13

Thread: Obslugiwane kamery internetowe

  1. #1

    Obslugiwane kamery internetowe

    ASUS WL-500W obecnie obsługuje jedynie nast. chipsety CCD: SAA8115HL, SAA811HL, OV511 OV511+

  2. #2
    Z moich doświadczeń:

    Na WL-500gP z oryginalnym firmwarem i kamerą na OV511+ obraz jest czarno-biały.
    Dopiero po zmianie na firmware Olega, który ma nowsze sterowniki do kamer, pojawiły się kolory.


    Mariusz

  3. #3
    Firmware Kamikaze ma jakies bajery tego typu sugeruje poczytac wiki na openwrt.org.
    Niestety ten nie jest tak user-friendly jak oleg, ale majac checi do czytania nie bedzie problemow.

  4. #4
    na White Russian śmigają kamery z chipsetem SPCA5xx (większość tanich kamer ale creativey tez)
    natomiast na Kamikaze (trunk) nie udało mi się tego ruszyć...

  5. #5

    Question Jednak zapytam o kamerę

    Witam Was serdecznie.
    Jednak zapytam o konkretnym model kamery.
    Posiadam WL-500W i podłączałem do niej Logitech'a jednak nie został on obsłużony.
    Przyznam, że informacja o wspieranych chipsetach nic mi nie mówi.
    Może ktoś poda przykład kamery, która działa na tym sprzęcie.
    Zaznaczę że na pokładzie posiadam OLEG'a.

  6. #6
    Quote Originally Posted by stabilob View Post
    na White Russian śmigają kamery z chipsetem SPCA5xx (większość tanich kamer ale creativey tez)
    natomiast na Kamikaze (trunk) nie udało mi się tego ruszyć...
    czyli jak Logitech Qc Pro for Notebook Business ma SPCA522 to powinien śmigać, tak?

  7. #7
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Poland, Biała Podlaska
    Posts
    276
    Philips Vesta Pro (PCVC680K)
    Philips Webcam Pro 3D (PCVC750K)
    Philips ToUCam PRO II (PCVC840K) & (PCVC830K)
    Philips ToUCam Pro (740k) (NOT THE XS)
    Philips ToUcam II (pcvc820K)
    Philips ToUcam Fun
    Terratec TerraCAM USB Pro
    Logitech QuickCam Pro 4000
    Logitech Webcam Sphere
    Trust SpaceCam USB

    Wszystkie te działają pod olegiem.

    A wszystkie z tej listy: http://linux-uvc.berlios.de/ będą działały pod kamikaze (2.6?).
    Last edited by Lesiuk; 12-02-2009 at 10:32.

  8. #8
    Panowie może tak uzupełnić listę o nowe kamerki? niektóre nie są juz dostępne a producenci kamer często nie umieszczają informacji z jakiego chipa ona korzysta. Jeśli ktoś ma kamerke którą sprawdził niech dopisze się do wątku z informacją jaka i czy sprawiała problemy (i po którym firmware działała). Sam ostatnio rozglądam się za ciekawym, wydajnym i w miarę oszczędnym rozwiązaniem problemu kamer: chcę podpiąć poprzez HUBA aktywnego i/lub wifi 6 kamer (podobno tyle asus pociągnie)

  9. #9
    Quote Originally Posted by rainercray View Post
    Sam ostatnio rozglądam się za ciekawym, wydajnym i w miarę oszczędnym rozwiązaniem problemu kamer: chcę podpiąć poprzez HUBA aktywnego i/lub wifi 6 kamer (podobno tyle asus pociągnie)
    Ciekawe. A w jakiej odległości miałyby być podłąoczone te kamery poprzez aktywnego huba ??

  10. #10
    to zależy jak bardzo będę się chciał zgodzić na kable. Wg. tych opinii aktywny hub usb powinien wystarczyć:
    http://forum.pasjagsm.pl/tematy25/us...lu-vt17409.htm
    W ostateczności można też zastosować wzmacniacz sygnału USB:
    http://www.allegro.pl/item559542824_...sb_2_0_5m.html

    jest trochę drogi ale koszt kabla + wzmacniacza i (w miarę taniej i dobrej) kamerze jest nadal niższy niż średniej i niskiej jakości kamery IP gdzie te łączące się kablem sieciowym dają większe długości od usb (ale nadal jest plączący się kabel). kamera po wifi to już bardzo poważny wydatek.

  11. #11

    A może jednak kamera IP?

    Witam
    Od jakiegoś roku przeglądam to forum, bardzo dużo mogłem dzięki niemu zrobić, mając router Asus 500GP v.1 mam bardzo cichy downloader z rapida, jakim jest ADOS. Zainteresowało mnie ostatnio wykorzystanie kamer do minimalistycznego monitoringu. Dostępne na rynku kamery niestety nie obsługuje router, ja w każdym razie na takie z wyjściem USB nie natrafiłem.

    Co myślicie o kamerach IP?
    A konkretnie o modelach:
    • OVISLINK AirLive [WL-2000CAM] Bezprzewodowa Kamera IP Multi-Profile z czujnikiem jasności cena ok. 500 zł
    • EDIMAX IC-3010 kamera IP, 1.3 Mpx CMOS, dwa tryby wideo Motion-JPEG oraz MPEG4, wbudowany detektor ruchu cena ok. 300 zł
    • EDIMAX IC-1510WG Wi-Fi bezprzewodowa kamera IP, 0.3 Mpx, Jpeg, VGA, CIF, QCIF, Manual Focus, F=2.8 mm, 802.11 b/g, obsługuje szyfrowanie WEP, WPA, WPA2, wbudowany detektor ruchu cena ok. 300 zł

  12. #12
    Mam podłączoną Logitech Qc Pro for Notebook Business.
    OpenWrt, kernel 2.6.
    Robiłem wg. http://nuwiki.openwrt.org/oldwiki/Op...nux.uvc.driver

  13. #13

    Smile Jeszcze o kamerkach WI-FI z własnym IP

    Witam

    Jestem nowym użytkownikiem ASUSA WL-500gP v1. Przeglądając polską odsłonę tego forum nie natrafiłem na informację jak ww. router na olegu będzie współpracował z kamerkami wi-fi z własnym IP. Czy może być dowolna kamerka tego typu - czy może podobnie jak z kamerkami przewodowymi ważny jest wbudowany chipset?
    Jak wygląda konfiguracja takiego zestawu, by otrzymać prosty monitoring pomieszczeń? Ile takich kamer można podłączyć do routera?

    Dzięki z góry za wyrozumiałość nad moją niewiedzą

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •