Page 5 of 55 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 61 to 75 of 816

Thread: České vlákno

  1. #61
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Czech
    Posts
    2

    WL500gP vs WL500gPv2

    Takze:
    parametry jsou tady:
    http://wiki.openwrt.org/TableOfHardware

    jen doplnim,ze WL-500gP v2:

    CPU - lehce jiny typ,ale OpenWrt(verze pro Broadcom) s tim v zakladu bezi,takze zas tak jiny ne. Takt 240MHz -> nepatrne pomalejsiWL-500gP v1 bezi na 266MHz a jde pretaktovat na 300MHz).

    RAM - DDR1 - 32MB(tedy stejne) bezi na 120MHz (DDR240) tedy opet o kousek POMALEJSI (WL-500gP v1 bezi DDR na 133MHz a jde pretaktovat na 150MHz,prip pridat pamet na 64MB(vymena svabu)

    WIFI - BCM5354(802.11b/g) integrovana v CPU - tedy nevymennau WL-500gP v1 je to mini-PCI,takze snadno vymenis za 802.11abg - treba Atheros).

    Switch - Integrovany v CPU - nevim jestli je programovatelny a do jake miryu WL-500gP v1 je BCM5325 - 5ti portovy programovatelny switch) - tzn neni jiste ze z toho udelas vicecestny router(napr WAN-inet,LAN-privatni sit,Wifi-verejna sit(pro sousedy; WIFI a LAN na sebe nevidi).

    COM port - podle vseho asi ma,stejne jako JTAG(neovereno - viz foto).

    CENA - podle mych informaci by WL-500gP v2 mel byt o nekolik desitek az stovek Kc levnejsi(logicky),coz neni zas takovy terno.

    Vysledek - WL-500gP v2 v zadnem pripade nema vic pameti ani rychlejsi procesor - je navrzen tak aby byly snizeny vyrobni naklady oproti starsi verzi.

    Osobne bych si radeji priplatil par korun za vykonnejsi,modularnejsi a provereny WL-500gP v1(starsi verze).
    Otazka je, jak dlouho se jeste ta starsi verze bude prodavat,protoze ta novejsi ji ma evidentne nahradit.

    Podobna situace tu u Asusu uz jednou byla - WL-500gX mel sice USB2.0,vice pameti a rychlejsi CPU,ale nemel (oproti WL-500g) programovatelny switch a vymenitelnou Wifinu.

    Zatim umim sehnat obe - starsi i novejsi.

    Dagerfall
    Attached Images Attached Images      

  2. #62

    Dotaz k oleg firmware

    Mate tu nekdo zkusenosti s oleg firmwarem? Ma take webove rozhrani na nastaveni, nebo pouze telnet/ssh? Je mozne do neho doinstalovat bittorent/ftp/http download managera? Muze potom pridavani zdroju probihat i z weboveho rozhrani nebo pres ssh?(tj. zadna windows aplikace)?
    Planuju upgrade na olega, tak abych vedel do ceho zhruba jdu :-)

    Dekuji

  3. #63
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    CzechRep
    Posts
    151
    dobrý čas, neboť právě vyšel nový firmware.
    Vše lze. Webové rozhraní je stejné( dokonce vylepšené) jako u orig, firmwaru.
    Klienti na stahování se ovládájí přes (jiné) webové rozhraní(transmission, ados,aj). Download manager (win aplikace) fungovat nebude.
    Hodně štěstí a hladký upgrade.
    __________________________________________________ _
    WL-500gP Oleg firmware v.1.9.2.7-rtn
    vsftp,lighttp,php5,mysql4,samba3,
    syslog-ng,rrdtools,cron,openvpn
    WD MyBook 250GB
    __________________________________________________ _
    OpenSUSE 13.1

  4. #64
    diky za info, to ze windows aplikace nefacha mi nevadi, uz ted ji musim provozovat pres wine a bittorrent tak nefakci

  5. #65
    prosím o radu odborníka, koupil jsem si asus 500gP v2. Boužel se mi nedaří přes něj připojit k interentu. Zkoušel jsem různá kombinace nastavení, ale bez úspěchu. "struktura" sítě je následovná:
    Na střeše AP od providera ZCOMAX WA-2204A-TX - na tomto AP - WAN -> dle nastavení providera, LAN ->IP zařízení 192.168.1.1, beží server DHCP (192.168.1.100-192.168.1.200, maska 255.255.255.0).
    UTP kabel stažen do pokoje, na který jsem zapojil právě ASUS WL-500gPv2. Zde mám nastaveno: operation mode "home gateway" (zkoušel jsem ale i router). IP - dynamická do providera (tj od ZCOMAX) - konkrétně přiděleno 192.168.1.100 (-> Asus se k AP Zcomax připojí a vše si načte, tedy spojení se zda bez problému).
    IP adresa LAN jsem nastavil 192.168.2.1, maska 255.255.255.0 (zkoušel jsem i jiný rozsah)
    Počítač se k Asus připojí (jak přes WI-FI tak i LAN), webové rozhraní funguje, ale pokud na počítači zadám adresu do internetu tak nefunguje. (neodpovídá ani ping na ZCOMAX apd.)
    Zkoušel jsem na zkoušku mezi Zcomax a Asus dát router d-Link DI-604 (WAN - DHCP od ZCOMAX; LAN DHCP pro ASUS) a spojení do internetu fungovalo, nějakou dobu fungovalo....
    Zkoušel jsem i na ASUS vypnout firewall apd. aktualizoval jsem na nový firmware od asusu 2.0.1.12, nastavoval jsem přes průvodce, bez něj, desetkrát jsem restartoval, vrátil do factory default, výsledek stále stejný... Poradí mi prosím někdo kde dělám chybu, nebo o čem nevím co by mohl způsobit tento problém ? Děkuji za každou radu

  6. #66
    ahojte. cchem sa spytat ci neni nejaky alternativny torrent klient na wl-500w. ten download master je na nic by som povedal. ziadny planovac atd. proste nieco co ma obmedzovanie rychlosti a ten planovac kedy ma tahat akou rychlostou

  7. #67
    To sarlacc> Upgradoval jsem na 1.9.7.2-9...

    tady je smb.conf:
    -----
    [global]
    interfaces = br0
    bind interfaces only = yes
    workgroup = Rum-net
    server string = WL500gp
    guest account = nobody
    security = share
    browseable = yes
    guest ok = yes
    guest only = yes
    log level = 1
    max log size = 100
    encrypt passwords = no
    preserve case = yes
    short preserve case = yes

    [share]
    path = /tmp/harddisk
    writable = yes
    force user = admin

    heslo case sensitive rozhodne nemam, s numlockem to taky nema co delat. na forech macos x to zkousim paralelne, zatim bez vysledku... diky za kazdou ideu :-)

    Rumsound

    [QUOTE=sarlacc;88001]Rumsound: MacOSx teda bohužel nemám, ale tak fungovat by to mělo, napadá mě: 1. zkusit novější verzi samby, 2. hod sem smb.conf (hlavně security = ??? encrypt passwords = ???) ale když to jede v XP, 3. nemáš heslo case sensitive, nebo Num Lock zaplej/vyplej? 4.co firewall- zkus dočasně vypnout, 5.co na to fora MacOSX?

  8. #68
    tak jsem si nainstaloval oleg firmware a jsem nadmiru spokojeny, ted pisu cesky navod (ten stavajici co jsem tu nasel mi nefungoval uplne na vse, navic neco malo pripisuju)

  9. #69
    Zdravim,
    mam mensi problem. Mam napojeny notebook bezdratovo na wl500gp. Neviem preco, ale notebook sa cca. raz za minutu odpoji na par sekund a potom zas pripoji, pricom mi dole na liste vzdy zobrazi spravu, ze sa prave pripojil. Ostatne pocitace, ktore su napojene kablom, idu v pohode. Vie niekto poradit v com to moze byt ? Dik

  10. #70
    nevim jestli to je ono, nicmene zkus nastavit na pevno kanal v administraci

  11. #71
    A kde sa to nastavuje ? Na routri ? Nikde nic take nevidim, ale v menu wireless/advanced je vela veci ktore neviem na co su (RTS treshold, dtim interval atd.)

  12. #72
    wireless -> interface -> channel

  13. #73
    Skusil som menit kanal, aj vsetko ostatne aj na karte aj na routri som menil a stale to iste. Divne ale je, ze ked som dal kopirovat velky subor z ineho kompu na mojej LAN, tak sa skopiroval (trvalo to cca. 15 min). Keby spojenie vypadlo co i len na sekundu, asi by sa to prerusilo. Takze to odpajanie sa tyka asi len internetu, ale preco zas len wifi casti to fakt neviem.

  14. #74
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    CzechRep
    Posts
    151
    jaký máš firmware? stává se ti to, i když jsi s notebookem blízko routeru? používáš wpa nebo wpa2 nebo wep? TKIP+AES? V novém firmwaru od Olega je pár změn, proto se ptám. zkusils zesílit na max signál (84)? nebo toto:http://support.microsoft.com/kb/893357

    je to problém s připojením k routeru nebo s internetem? Pokud máš nejnovější firmware od Olega podívej se co dělá parametr "Idle Disconnect functionality for PPPoE/PPTP" pro vypnutí nastav nulu. Nevím, musel bych mít víc informací.
    Last edited by sarlacc; 30-03-2008 at 23:48.
    __________________________________________________ _
    WL-500gP Oleg firmware v.1.9.2.7-rtn
    vsftp,lighttp,php5,mysql4,samba3,
    syslog-ng,rrdtools,cron,openvpn
    WD MyBook 250GB
    __________________________________________________ _
    OpenSUSE 13.1

  15. #75
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    CzechRep
    Posts
    151

    Question OpenVPN

    Měl bych menší problém, nainstaloval jsem úspěšně OpenVPN a fungovalo to hned napoprvé a skvěle.
    1. Jen se mi po restartu! OpenVPN hádá o port 22 s sshd, takže se na router pak nedá připojit.(řešení kill Openvpn přes webové admin rozhraní a restart sshd). OpenVPN proces port asi "ukořistí" dříve a ssh pak: Bind to port 22 on 0.0.0.0 failed:Address already in use - atd.
    Neví někdo jak z toho ven? Instalace a konfigurace je skoro defaultní podle návodů tady.

    2. uplně jiný problém!
    mám openssh balík a dropbear balík, tyto dva zas mají problém se soubory: scp,ssh , protože je poskytují oba. Závislosti nejsou porušené, vše v pořádku! Správnou funkčnost mám s verzemi z balíku dropbear.

    Sice blbosti, ale ten bod 1 je otravný a rád bych ho vyřešil.
    Last edited by sarlacc; 01-04-2008 at 16:31. Reason: upřesnění
    __________________________________________________ _
    WL-500gP Oleg firmware v.1.9.2.7-rtn
    vsftp,lighttp,php5,mysql4,samba3,
    syslog-ng,rrdtools,cron,openvpn
    WD MyBook 250GB
    __________________________________________________ _
    OpenSUSE 13.1

Page 5 of 55 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •