Page 4 of 55 FirstFirst ... 234561454 ... LastLast
Results 46 to 60 of 816

Thread: České vlákno

  1. #46
    Quote Originally Posted by Patrik1974 View Post
    Mam problem s fileom vo wl500gp- posledny olegov firmware pri editacii suboru smb.conf --- vi /etc/smb.conf pomocou putty po zmene nejakeho parametra a po sejvnuti :w alebo :w! sa to sejvne ale po rebootovani routera sa zmena neprejavi vsetky zmenene parametre sa vratia spet.
    Cim to moze byt?Dakujem.
    flashfs a .files (http://oleg.wl500g.info)

  2. #47
    Dakujem za info.

  3. #48
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    czech republic
    Posts
    182

    aMule

    cus lidi, posledni dobou mi nefunguje aMula, vse na oko bezi zadne chyby, pouzivam na ovladani aMule Remote GUI, ale nechce se mi to ani pripojit, neco psal oleo ze jsou nejake chyby v knihovnach uclib no nevim, amulecmd se taky ne a ne pripojit.

    http://www.nslu2-linux.org/wiki/Optware/Amule
    Pouzivate taky nekdo?
    edit: vyreseno stahnutim jineho server.met

    oleguv posledni firmware 1.9.2.7-8
    Last edited by gouryella; 28-02-2008 at 23:56. Reason: update
    RT-N13u dd-wrt | Toshiba 2.5" 160GB | pxe boot server

  4. #49
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    CzechRep
    Posts
    151

    Thumbs up

    tak se mi to konečně podařilo, pokud chce někdo české znaky přes sambu3 na fat discích tak takhle:
    nvram set usb_vfat_options=defaults,utf8
    nvram set usb_smbcpage_x=852
    nvram set usb_smbcset_x=1250
    nvram commit

    a smb.conf:
    unix charset = UTF-8
    dos charset = 1250
    display charset = UTF-8

    a je to. Ted se otvírají nové možnosti :-)))

  5. #50
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    czech republic
    Posts
    182

    vyhody s 3

    Jake jsou vyhody samby 3, ja pouzivam vestavenou sambu k nahravani www/php stranek a ke stazeni/prehrani stazenych dat.

    disk mam 8GB Flash A-DATA cteni 20 MB/s.

    je to teda vyssi bezbecnost, rychlost (pri stahovani mam rychlost 3MB/s, mereno totalcmd) ?
    Last edited by gouryella; 17-02-2008 at 12:10.
    RT-N13u dd-wrt | Toshiba 2.5" 160GB | pxe boot server

  6. #51
    Zdravim
    Jeste tento router nevlastnim, ale mam par dotazu, pred nakupem:
    Umi RAID 1?
    Rad bych mel pozdej aspon 2 flashky 16-32GB v raidu 1, jako zalohu na nektere veci z NB (jde me i hlavne o minimalni odber, zatim bych tam dal nejakou 2GB, externi disky mam, ale ty jsou USB a v noci huci )

    Tiskarnu canon MP510, jako printserver by mel asi podporovat, nekde jsem to zahledl.

    Flashdisk a USB Hub ....staci nejaky ktery podporuje jadro 2.4+ ,ze?


  7. #52
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    czech republic
    Posts
    182
    raid stezi, na linuxu staci nejakej script na zalohavani treba pomoci cronu.
    jiz mam tento router 2 roky a flash disk (a-data) stale bez poruchy a to je namahan neustalym zapisem dat.

    Tiskarnu mam canon MP 170, tisk je ok, na skeneru sem delal 2 dny a nakonec i uspesne.

    usb hub jsem zatim nezkousel ale flash disk sezere libovolny.

    v tuto dobu by pomalu mela jit do distribuce nova verze routeru asus WL-500gP V2 , neznam moc podrobnosti ale pry ma vice ram, rychlejsi cpu a nove funkce.

    zbyva jen pockat az oleg odladi alternativni firmware, jestli vubec.
    RT-N13u dd-wrt | Toshiba 2.5" 160GB | pxe boot server

  8. #53
    Nema nahodou nejaky horsi wifi modul? dost jsem si o tomto routeru precetl a i na tohle jsem narazil
    2GB flash bych dal na system
    a dalsi dve na data.

    Jde ti i skenovani, nebo jen tisk?

  9. #54

    Samba problem

    Zdravim vsechny a prosim o pomoc. Mam WL-500gP, fw 1.9.2.7-8 a nedari se mi prihlasit na pripojeny usb flashdisk (fat32) pres sambu z mac osx pocitacu. Ani z verze 10.4.11 Tiger, ani 10.5.2 Leopard, pokazde pri pokusu o pristup vyzaduje jmeno/heslo - at zadam cokoliv, je to spatne a pristup je odmitnut. Z PC win xp se prihlasim pres sambu bez problemu. Pres ftp se tam dostanu odkudkoliv. Dekuji za radu.

    Rumsound

  10. #55
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    CzechRep
    Posts
    151

    wl-500gP v2

    Nezdá se mi v2 lepší, viz: http://oleg.wl500g.info/devices.html
    __________________________________________________ _
    WL-500gP Oleg firmware v.1.9.2.7-rtn
    vsftp,lighttp,php5,mysql4,samba3,
    syslog-ng,rrdtools,cron,openvpn
    WD MyBook 250GB
    __________________________________________________ _
    OpenSUSE 13.1

  11. #56

    wl-500gP alebo wl-500gP v2

    ktory si radsej vyberat? wl-500gP alebo wl-500gP v2?

  12. #57

    wl500gP+USBD HDD

    Zdravim, diky za tuto diskusi. Mam par dotazu, predem diky za odpovedi zkusenejsich Mam wl500gPremium
    1. Pripojil jsem USB 300GB disk , formatovany na Ext2,dve partitiony.Pokud je disk pres usb napojeny ke kompu jde normalne cist a zapisovat(visty plus driver pro ext2) pokud ho pripojim k routeru, nastavim share node, vytvorim uzivatele a spustim ftp, tak pripojeny uzivatel vidi slozky ale ma jen read prava. Taky nevim jak nastavit (pokud to jde) abych mel treba PUBLIC/up jako read/write a PUBLIC/down jako read pro jednoho uzivatele.
    2.Nemuzu se pripojit telnetem nebo ssh k routeru abych videl dane slozky na disku
    3. Je mozno mit zaroven FTP pro nektere uzivatele treba na part0 a zaroven mit sdileni pro pocitace v siti aby videly part0 i part1 ?
    4.Kde se da nastavit abych mohl router konfigurovat mimo LAN ? proste abych napsal svoji IP do browseru a objevilo se prihlasovaci okno?

    Diky, dalsi otazky pravdepodobne pridam pozdeji

  13. #58
    Quote Originally Posted by kath View Post
    http://212.80.83.196/?s=content&p=teplomer

    Soucastky z GESu a GM Electronic...
    Viděl jsem tvou stránku , moc hezké....
    Myslíš , že bys neposkytnul svůj php graf script pro vyrváření grafu teplot?
    Last edited by bach; 10-03-2008 at 12:16.

  14. #59
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    CzechRep
    Posts
    151

    Post

    Rumsound: MacOSx teda bohužel nemám, ale tak fungovat by to mělo, napadá mě: 1. zkusit novější verzi samby, 2. hod sem smb.conf (hlavně security = ??? encrypt passwords = ???) ale když to jede v XP, 3. nemáš heslo case sensitive, nebo Num Lock zaplej/vyplej? 4.co firewall- zkus dočasně vypnout, 5.co na to fora MacOSX?

    kath: teploměr je hezký, paráda. Využíváte to v praxi často? Jako monitoring teploty v bytě nebo spíš venku?


    keydee:
    body 1 a 3 - vidím, že už od FTP požadujete pokročilejší věci, dobré zkušenosti mám s vsftp, zkuste, instalace přes ipkg, snadná konfigurace, po připojení skok třeba do domovských složek, virtuální uživatelé.
    bod 2 - Nemůžete se připojit vůbec nebo jen nevidíte složky? Máte jaký firmware? V Olegovým vidět jistě jsou, podle toho kam je namountujete. já :
    /tmp/harddisk/part1 ...
    bod 4 - Ted u toho nejsem, ale téměř jistě bych řekl, že je taková položka ve webadministraci, jen upřesníte port a musí vám tam běžet webserver, jo a povolit to ve firewallu, jinak by neměl být problém.

    na vlastní nebezpečí !!! úprava hardwaru, pravděpodobně přijdete o záruku, nemám vyzkoušeno, pouze překládám:
    Ted se tu hodně řeší, že se dá zvýšit citlivost příjmu, resp snížit uroven šumu přehozením odporu R17, který by měl být 62Ohm místo 62kOhmů (nebo paralelně 68Ohmový). Od srpna 2007 by to již mělo být opraveno. Dá se zjistit příkazem wl noise.
    link na originální článek je v tomto vlákně:
    viz http://wl500g.info/showthread.php?t=13321
    __________________________________________________ _
    WL-500gP Oleg firmware v.1.9.2.7-rtn
    vsftp,lighttp,php5,mysql4,samba3,
    syslog-ng,rrdtools,cron,openvpn
    WD MyBook 250GB
    __________________________________________________ _
    OpenSUSE 13.1

  15. #60
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Czech
    Posts
    2

Page 4 of 55 FirstFirst ... 234561454 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •