Page 3 of 55 FirstFirst 123451353 ... LastLast
Results 31 to 45 of 816

Thread: České vlákno

  1. #31

    Teplomery

    Quote Originally Posted by greengreen View Post
    kath:muzes prosim napsat jake teplomery mas namysli a kde je sehnat?
    http://212.80.83.196/?s=content&p=teplomer

    Soucastky z GESu a GM Electronic...

  2. #32
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    CzechRep
    Posts
    151
    to Valec: k tomu nastavení proxy serveru, ted jsem znovu četl nějaký návod a stalo tam, že v nastavení proxy bude i nějaká sekce výjímek (tj servery, které chceme vyloučit), napiš tam ip adresu tvého routeru.

  3. #33
    kath:
    diky muzes sem dat fotky tech teplomeru?Jinak kde jsi sehnal a za kolik ten prevodnik seriak-USB a teplotni cidla?
    diky
    Last edited by greengreen; 10-01-2008 at 18:01.

  4. #34

    teplomery

    Quote Originally Posted by greengreen View Post
    kath:muzes prosim napsat jake teplomery mas namysli a kde je sehnat?
    napis mi na mail: tonfo@seznam.cz co presne potrebujes ohledne teplomeru. mozna se ti bude hodit muj teplomer s cidly dallas

  5. #35
    Ahoj

    - kupil som si ASUS WL500gP
    - nastavenie siete aj wifi som nakonfiguroval, internei ide
    - na USB kluc sa dostanem...
    - nehral som najnovsi oficialny software + utility

    Moj problem spociva v tom ze neviem spustit Download Master. (viz obr)



    KDE MAM CHYBU??? Co mam nastavit??

  6. #36
    Quote Originally Posted by sarlacc View Post
    to Valec: k tomu nastavení proxy serveru, ted jsem znovu četl nějaký návod a stalo tam, že v nastavení proxy bude i nějaká sekce výjímek (tj servery, které chceme vyloučit), napiš tam ip adresu tvého routeru.
    To už mám nastavené, bez toho by som sa ani ku konfigurácii routera nedostal. Ale to nepomôže.

  7. #37

    Question USB DSL modem

    Zdravím,
    jen bych se rád zeptal jestli existuje nějaký firmware pro WL-500gP který umí spolupracovat s USB DSL modemem? když už ten modem mám doma tak bych ho chtěl využít

    předem díky za reakce
    PS. díky za české vlákno na tomhle fórku

  8. #38
    Quote Originally Posted by tonfo View Post
    napis mi na mail: tonfo@seznam.cz co presne potrebujes ohledne teplomeru. mozna se ti bude hodit muj teplomer s cidly dallas

    cus napsal jsem ti ale zadna odezva
    dik

  9. #39
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    CzechRep
    Posts
    151
    bigfox: No, silně bych ti doporučoval si koupit nějaký levný ADSL modem s RJ-45 (se síťovými porty/portem). Je to investice do 1000Kč a ušetříš si spoustu trápení. Ale to asi nechceš slyšet. Ještě se tedy zkus podívat na firmware na koppel.cz, ale pochybuju, zvládá to asi jen přes CDMA. Nemám vyzkoušeno.Zdravím

    btw. nezkoušel někdo overclocking/přetaktování na 300MHz? Je to bezpečné? Stojí to za to?

  10. #40
    Quote Originally Posted by sarlacc View Post
    bigfox: No, silně bych ti doporučoval si koupit nějaký levný ADSL modem s RJ-45 (se síťovými porty/portem). Je to investice do 1000Kč a ušetříš si spoustu trápení. Ale to asi nechceš slyšet. Ještě se tedy zkus podívat na firmware na koppel.cz, ale pochybuju, zvládá to asi jen přes CDMA. Nemám vyzkoušeno.Zdravím

    btw. nezkoušel někdo overclocking/přetaktování na 300MHz? Je to bezpečné? Stojí to za to?
    Mate pravdu, nas firmware umi pracovat jen s USB modemy pro CDMA, 4G, UFon, GPRS, EDGE, UMTS, Dialup.

  11. #41
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Brno, Czech Republic
    Posts
    1
    Dobrý den,
    hledám odborníka, ktrerý by byl ochoten věnovat chvilku svého volného času, aby mi pomohl s následujícím problémem. Strávený čas jsem ochoten finančně kompenzovat.
    Vlastním router asus wl500g premium který mam připojen ke kabelovému modemu od Karnevalu. Na tento router mám připojen jeden počítač přímo a dále jeden switch na kterém jsou připojeny cca 4 další počítače (jedná se o malou síť na sdílení Internetu v činžáku). Potřeboval bych mít možnost nějakým způsobem omezit ostatní uživatele připojené k routeru. Pokud totiž začnou stahovat a zahltí linku tak se mi na mém počítači vše velice zpomalí a zhorší se ping atpd (jen pro doplnění Internet platím sám z vlastní kapsy a ostatním ho sdílím zdarma). Zde na foru jsem se dočetl, že k těmto účelům by měl sloužit Bandwidth management popř Quality of Service které má obsahovat olegův firmware. Bohužel se v těchto věcech příliš nevyznám a proto bych potřeboval někoho, kdo by mi poradil a těmito nastaveními provedl po telefonu, ICQ, mailu nebo jakkoli jinak. Doufám, že jsem to popsal alespoň trochu srozumitelně a předem díky za jakoukoli pomoc.

    S pozdravem Pavel

  12. #42

    RRDTOOL a ping

    Zdravim,
    rád bych na asusu dělal grafy odezvy na určitou IP v síti, naistaloval jsem rrdtool, našel na netu návod: http://rdnzl.flashfingaz.de/rrdtool/...g_with_rrdtool ,ale zrada je v tom, že příkaz ping v asusu (fw olegův) zná pouze parametry -c -s -I -q, proto bych potřeboval do asuse narvat plnohodnotnej ping, nebo vymyslet nějakej jinej script? Pls poradíte?

  13. #43
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    CzechRep
    Posts
    151

    Exclamation čeština a samba 3 a disk fat

    Dobrý den, má někdo tuto kombinaci (samba3, fat disk) a podařilo se mu vyčarovat české znaky ěščřžýáíé pře sambu, poprosil bych ho o parametry smb.conf :
    display charset =
    dos charset =
    unix charset =

    a

    nvram parametry usb_vfat_options=
    a
    (ale ty se tuším týkají jen té vestavěné samby kterou mám vyplou)
    usb_smbcpage_x=
    usb_smbcset_x=

    a

    popř. jak mountuje disky (jestli cifs)
    Na ext3 přeformátuju, až tam nebudu mít důležitá data.
    Trápím se s tím už měsíce.

  14. #44
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    CzechRep
    Posts
    151
    Aha, tak možná pokrok, máte někdo v /usr/codepages (asi) cp1250 (nebo něco podobnýho), což je čeština? Já tedy ne!

    ale zase v logu při mountování disků mám:
    MSDOS FS: Using codepage 852
    MSDOS FS: IO charset cp1250


    Fakt už nevím. Nemá někdo nápad?

  15. #45
    Mam problem s fileom vo wl500gp- posledny olegov firmware pri editacii suboru smb.conf --- vi /etc/smb.conf pomocou putty po zmene nejakeho parametra a po sejvnuti :w alebo :w! sa to sejvne ale po rebootovani routera sa zmena neprejavi vsetky zmenene parametre sa vratia spet.
    Cim to moze byt?Dakujem.

Page 3 of 55 FirstFirst 123451353 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •