Page 25 of 55 FirstFirst ... 15232425262735 ... LastLast
Results 361 to 375 of 816

Thread: České vlákno

  1. #361
    Potreboval bych trosku poradit Mam Wl 500gp s nejnovejsim firmwarem od olega...
    Na jednom pocitaci za routerem mi bezi server a potreboval bych, aby vsechny pozadavky pres port 2593 se presmerovali na nej. A nemuzu to rozchodit
    Nejdriv jsem to zkusil pres DMZ, vyplnil jsem IP serveru a restartoval router. (Neni potreba nic dal aktivovat, staci jen vyplnit ip, ze jo?)
    A pak jsem to zkousel pres port forwarding incoming i local port jsem nastavil 2593 a dal jsem ip serveru...
    A zase to nefungovalo asi neco delam blbe a nevim co. Netusi nekdo co jsem opomenul?

  2. #362
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    czech republic
    Posts
    182
    Quote Originally Posted by Tigerz View Post
    S akym programom si mam overit co mam otvoreny ten port cez Transmissiond?
    http://www.canyouseeme.org/
    torrent aplikace musi bezet...
    RT-N13u dd-wrt | Toshiba 2.5" 160GB | pxe boot server

  3. #363
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    czech republic
    Posts
    182
    Quote Originally Posted by mmocz View Post
    Potreboval bych trosku poradit Mam Wl 500gp s nejnovejsim firmwarem od olega...
    Na jednom pocitaci za routerem mi bezi server a potreboval bych, aby vsechny pozadavky pres port 2593 se presmerovali na nej. A nemuzu to rozchodit
    Nejdriv jsem to zkusil pres DMZ, vyplnil jsem IP serveru a restartoval router. (Neni potreba nic dal aktivovat, staci jen vyplnit ip, ze jo?)
    A pak jsem to zkousel pres port forwarding incoming i local port jsem nastavil 2593 a dal jsem ip serveru...
    A zase to nefungovalo asi neco delam blbe a nevim co. Netusi nekdo co jsem opomenul?
    zkus virtual server
    port range: 2593
    local ip: ip serveru
    local port: 2593
    protocol: both

    párkrát se mi stalo že se po restartu nastavení neprojevilo, zkus odpojit na chviku napájení a znovu zapnout.

    další možností je přesměrování přes iptables...
    RT-N13u dd-wrt | Toshiba 2.5" 160GB | pxe boot server

  4. #364
    Tak vypojeni nepomohlo moh bys mi trosku poradit jak to udelat pres ip tables?
    Jeste mozna pridam naky info: mam net od karnevalu a router je za modemem...
    Na modemu jde akorat nastavit DHCP, to jsem tam vypnul a mam DHCP server na routeru. Ten je nastaven na Home Gateway... Udelal jsem i factory default a zkusil nastavit virtual server znova a nic. Zkusil sem zapnout i vypnout firewall...
    Last edited by mmocz; 18-01-2009 at 14:41.

  5. #365
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    czech republic
    Posts
    182
    Quote Originally Posted by mmocz View Post
    Tak vypojeni nepomohlo moh bys mi trosku poradit jak to udelat pres ip tables?
    Jeste mozna pridam naky info: mam net od karnevalu a router je za modemem...
    Na modemu jde akorat nastavit DHCP, to jsem tam vypnul a mam DHCP server na routeru. Ten je nastaven na Home Gateway... Udelal jsem i factory default a zkusil nastavit virtual server znova a nic. Zkusil sem zapnout i vypnout firewall...
    mam také UPC, tedy bývalej karneval Plzeň, pokud nefunguje DMZ tak mne nic nenapadá, DMZ vpodstatě zrcadlí lokální IP do WAN, tedy jakoby žádný router nebyl a všechny porty jsou vidět.

    *Zkus vypnout vestavěný firewall, a ochranu před DOS.
    *Zkus otestovat nějakou jednoduchou službu v lokální síti typu, ftp, ssh, a vytvořit na ní směrování NAT (virtual server nebo triggering)
    opravdu je na serveru otevřen ten port, jaké služby na serveru mají být přístupné?

    iptables předpokládá olegův firmware:
    nano /tmp/local/sbin/post-firewall
    přidat řádek, kde za X dosadíš lokální port, a za Y vnější
    Code:
    iptables -t nat -A PREROUTING -i $1 -p tcp --dport Y -j DNAT --to-destination $4:X
    btw: router může být i celkem dobrý server, ftp, ssh de tak nějak samo, php+sql je docela pomalé ale na malý blog docela ujde.
    Last edited by gouryella; 18-01-2009 at 17:25.
    RT-N13u dd-wrt | Toshiba 2.5" 160GB | pxe boot server

  6. #366
    Quote Originally Posted by gouryella View Post
    http://www.canyouseeme.org/
    torrent aplikace musi bezet...
    no ked dam port 5678 co mam na Utorrent tak mi vypise error

    a utorrent ked dam otestovat tak OK..


    ??????

  7. #367
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    CzechRep
    Posts
    151
    ale asi by to měly být dva řádky:
    v prvním povolíš ten port:
    Code:
    iptables -A INPUT -p tcp --dport 5678 -j ACCEPT
    iptables -t nat -A PREROUTING -i $1 -p tcp --dport 5678 -j DNAT --to-destination $4:5678(nebo jiný, to už je na tobě)
    ale jistě to nevím
    nepotřebuje to třeba rozsah portů, ne jen jeden?
    __________________________________________________ _
    WL-500gP Oleg firmware v.1.9.2.7-rtn
    vsftp,lighttp,php5,mysql4,samba3,
    syslog-ng,rrdtools,cron,openvpn
    WD MyBook 250GB
    __________________________________________________ _
    OpenSUSE 13.1

  8. #368

    Rtorrent problém

    Nazdar každému!
    Vlastním router ASUS wl500gp v2 s firmwarem od olega,a nainstalovaním rtorrentem. Vsetko beží tak ako má, len sem tam rtorrent sa zastaví, a ked ho znova spustím, tak kontroluje tie časti torrentov co su uz stiahnuté, co ma dosť štve lebo to trvá dosť dlho. Otázka je či sa to niekde nedá vypnúť?
    Hladal som to tu na fóre, ale nič som nenasiel ohladom toho, keď to tu niekde už bolo tak sry za otázku.
    Ďakujem za odpoveď!!!

    Vrobert

  9. #369
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    CzechRep
    Posts
    151
    to tigerz: napiš prosím ještě jednou jak to máš a co vlastně potřebuješ, nějak jsem se v tom už ztratil.
    __________________________________________________ _
    WL-500gP Oleg firmware v.1.9.2.7-rtn
    vsftp,lighttp,php5,mysql4,samba3,
    syslog-ng,rrdtools,cron,openvpn
    WD MyBook 250GB
    __________________________________________________ _
    OpenSUSE 13.1

  10. #370
    Quote Originally Posted by sarlacc View Post
    to tigerz: napiš prosím ještě jednou jak to máš a co vlastně potřebuješ, nějak jsem se v tom už ztratil.
    Ja som na tom horsie

    Potrebujem proste otvorit port na transmissiond aby som mohol stahovat aj od pasivnych uzivatelov....Stahujem teraz len od aktivnych
    http://192.168.1.1:8008/cgi-bin/tran...&ACTION=Update.....


    Len vobec neviem ako..... a s tych navodov som blbec

    Inak toto mi vypisuje: pre ten port 5678 ...co s tym?

    tigerz@192.168.1.1's password:
    [tigerz@ASUS root]$ iptables -A INPUT -p tcp --dport 5678 -j ACCEPT
    [tigerz@ASUS root]$ iptables -t nat -A PREROUTING -i $1 -p tcp --dport 5678 -j DNAT --to-destination $4:5678
    Warning: wierd character in interface `-p' (No aliases, :, ! or *).
    Bad argument `tcp'
    Try `iptables -h' or 'iptables --help' for more information.
    [tigerz@ASUS root]$
    Last edited by Tigerz; 20-01-2009 at 16:47.

  11. #371
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    CzechRep
    Posts
    151
    a co přidat pravidlo o odchozí komunikaci?
    __________________________________________________ _
    WL-500gP Oleg firmware v.1.9.2.7-rtn
    vsftp,lighttp,php5,mysql4,samba3,
    syslog-ng,rrdtools,cron,openvpn
    WD MyBook 250GB
    __________________________________________________ _
    OpenSUSE 13.1

  12. #372
    Quote Originally Posted by sarlacc View Post
    a co přidat pravidlo o odchozí komunikaci?
    prosim ta vobec o tom nemam ani paru.... by som to nejako potreboval krok po kroku spravit...diky moc

    vzdy ked tam zadam nejaky dlhy prikaz... mi vypisuje bad argument alebo nieco na ten sposob a to som skusal navody aj s inych stranok a vsetko presne napisane a mne to zacne vypisovat take blbosti..... Nemozem tu mat ja nieco zle alebo tie musim najprv niecim aktivovat?
    Last edited by Tigerz; 21-01-2009 at 05:29.

  13. #373
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    czech republic
    Posts
    182
    Quote Originally Posted by vrobert View Post
    Nazdar každému!
    Vlastním router ASUS wl500gp v2 s firmwarem od olega,a nainstalovaním rtorrentem. Vsetko beží tak ako má, len sem tam rtorrent sa zastaví, a ked ho znova spustím, tak kontroluje tie časti torrentov co su uz stiahnuté, co ma dosť štve lebo to trvá dosť dlho. Otázka je či sa to niekde nedá vypnúť?
    Hladal som to tu na fóre, ale nič som nenasiel ohladom toho, keď to tu niekde už bolo tak sry za otázku.
    Ďakujem za odpoveď!!!

    Vrobert
    check_hash = no

    viz http://libtorrent.rakshasa.no/browse....rc?rev=latest
    nemusí fungovat při nestandartním ukončení.
    Last edited by gouryella; 21-01-2009 at 19:05.
    RT-N13u dd-wrt | Toshiba 2.5" 160GB | pxe boot server

  14. #374
    Quote Originally Posted by gouryella View Post
    check_hash = no

    viz http://libtorrent.rakshasa.no/browse....rc?rev=latest
    nemusí fungovat při nestandartním ukončení.
    check_hash = no samozrejme mám vypnuté.
    teda ak to dobre chápem tak kontrolovanie torrentov po nekorektnom ukončení sa nedá vypnúť.
    A aspoň by sa dajak nedalo spraviť to, aby to menej zaťažovalo router? Lebo keď mi kontroluje torrenty, tak router ide skoro na maximum, a spomalí sa sieťová prevádzka.
    Ďakujem za odpoveď!!

    vrobert

  15. #375

    Dotaz na "oplechování" CPU a pamětí

    Zdravím,
    nemáte někdo představu, jak důležitý je plech, který je nasazen přes CPU a paměti? Předpokládám, že je to nějaké odstínění, ale z důvodu značného hřání a provozu v uzavřeném prostředí mě napadlo na chipy nalepit chladiče. Máte s tím někdo zkušenost nebo víte o nějakém linku, kde se to řeší? Díky.

Page 25 of 55 FirstFirst ... 15232425262735 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •