Page 1 of 55 1231151 ... LastLast
Results 1 to 15 of 816

Thread: České vlákno

  1. #1
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    CzechRep
    Posts
    151

    Thumbs up České vlákno

    Pro ty, kteří nevládnou tak dobře angličtinou, jsem se rozhodl otevřít vlákno v češtině. Podařilo se mi rozchodit Sambu3, php, vsftp, mysql, lighhtp,... Pokud máte dotaz a neumíte se zeptat anglicky, zkusím poradit. Věřím, že se tu najde víc našinců

  2. #2

    lamí dotaz

    zdravim, dik za otevreni vlakna ;-)

    dneska sem si donesl tohodle asuska domu, uz ho mam nejakej patek na privatu v brne a pouzivam tam dd-wrt, tak nevim co mam od olega cekat, ale chtel bych ho vyzkouset. mam ho za adsl modemem, chci pres nej nasdilet zatim tiskarnu a mozna flasku/externak. Kde mam zacit?

  3. #3
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    CzechRep
    Posts
    151

    taky zdravím

    Tak nejdřív bych asi nakonfiguroval ADSL modem do bridge modu. Pak vřaď router(ono se totiž pak k tomu konfiguračnímu rozhraní modemu hůř dostává). K webovému konfiguračnímu rozhraní routeru se asi umíš dostat. Nastav parametry od tvého providera. Router se pak o spojení postará sám. To asi k připojení k netu. Kdyžtak to můžu napsat podrobněji.

    K firmwaru:
    Stáhni nejnovější firwmare od olega, jde na něm skoro vše a dá se s tím pěkně hrát:-) odtud:
    http://website.wl500g.info/beta/wizard.php
    nebo:
    http://oleg.wl500g.info/1.9.2.7-8/
    Nahrává se buď přes webové rozhraní nebo takovou utilitku - Firmware restoration - rescue.exe, ale to nejspíš znáš.
    Mělo by to být bezpečné, ale občas se vyskytnou problémy. Takže na své riziko! Zrovna myslím, že jsem četl, že při přechodu z DD-wrt je to poněkud složitější, takže zkus nejdřív pohledat. (viz pin 9 trick, ale to tě snad nepotká)

    Dobrý návod teda v angličtině je tady:
    http://wl500g.info/showthread.php?t=10307
    Klidně napiš.
    Last edited by sarlacc; 16-11-2007 at 16:35.

  4. #4
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    CzechRep
    Posts
    151

    tiskárna

    Tiskárna:
    Jak na tiskárnu najdeš tady i s obrázky, ale s tím nemám zkušenost, ale myslím, že pokud ji to rozpozná, tak by neměl být problém.
    http://oleg.wl500g.info/printing/
    Flaska:
    pokud budeš postupovat podle toho návodu tak bude patrně namountována do /opt/ to se dělá z toho důvodu, že vnitřní paměť je moc malá na všechny tyto nadstavby, nic ti pak nebrání vytvořit si složky a nasdílet je např přes Sambu, umožnit k nim vzdálený přístup přes ftp, NFS (ale to nepoužívám) Já mám navíc připojený ještě 250GB disk WD MyBook

  5. #5

    o2 tv !?

    jo toho bridge modu na modemu bych se asi bal, frci mi pres nej o2 tv - rozumej dsl - modem - settop box, tak nevim co s tim, pripadne jestli existuje moznost modem uplne vyradit a pouzit jenom asus..? nevim jestli umi adsl2+

  6. #6
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    CzechRep
    Posts
    151

    IPTV

    Tak to je trochu komplikace, tady http://oleg.wl500g.info/ se zase píše, že ten nejnovější firmware umí IPTV Multicast. A s tím bridge modem, já myslím, že takhle je ten modem právě nejlépe propustný.Ten modem nejspíš ADSL2+ podporovat bude; dát set-top-box až za router by nešlo?

  7. #7

    o2

    no dat settop box za router by urcite slo, otazka je jestli by to slapalo. v tom pripade bych snad mohl vyhodit i ten modem? mam ho tam jenom kvuli o2tv, pokud by to frcelo s asusem, neni co resit. problem bude to zkusit rozchodit. je nutna nejaka konfigurace? hadam ze jo... (tim myslim ten multicast)

  8. #8

    Help

    Tak jsem taky nainstaloval olega ale sem z toho trosicku rozpacitej. Jede mi teda samba transmission a asi i cron, ale na ovladani je to cely takovy tezkopadny. Mam ale prosbicku.

    Mam k tomu pripojenej disk 320 rozdelenej na 3 casti swap/programy/"zbytek"
    a nejak se mi nedari to dat do samby kde bych mel celou cast disku "zbyte" a transmission by mi tahal na disk "zbytek". Mam v tom celekm hokej.....

    Dalsi vec je nejaky pouzitelny Qos, to sem radeji jeste ani nezkousel.
    A taky bych chtel rozjet nejake FTP.

    Desne bych byl nekomu zavazanej pokud by mi to pres puttynu dokonfiguroval. Je uz to nak nad me sily. Alespon ty torrenty a adresare pro tu sambu...


    Dekuju. ICQ mam 92953733

  9. #9
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    CzechRep
    Posts
    151
    gejdaX: tomu nerozumím, jak vyřadit ADSL modem, psal jsi, že jsi připojen přes ADSL, nějaký modem tam přece musí zůstat. Router není modem.

  10. #10
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    CzechRep
    Posts
    151
    jandabenda: no samba se nastavuje v soubaru smb.conf, lze to i přes speciální webové rozhraní, které se jmenuje SWAT. Ale je to celkem zbytečné.
    Já to krásně nastavil podle tohoto:http://www.root.cz/clanky/samba-smb-...aveni-klientu/ Jen pozor Samba3 a Samba2 se trochu liší v názvech některých parametrů, zjistíš až budeš hledat kodovaní českých znaků.

  11. #11

    router neni modem

    no to je skoda v tom pripade nemusim resit tu iptv, necham zapojenou v modemu.

    jestli jsem pochopil ten bridge mod modemu, tak ted by mel vsechno pustit az na asuse. snazim se otevrit nejaky porty, pres virtual server i trigger port ale zaboha se mi to nemuze podarit. pri jednom testu se zdal byt zvenci otevrenej, ale okamzite potom uz saze nebyl. co delam spatne?

    hm tak pres kabel to frci, ale vzduchem pres wifi furt ne... ???
    Last edited by gejdaX; 17-11-2007 at 12:51.

  12. #12
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    CzechRep
    Posts
    151
    K tomu bridge modu modemu - tam jde o to, kdo naváže spojení. V tomto případě ho nenavazuje modem, ale právě ten router, nastavení najdeš v tom Admin rozhraní (myslím, že se to jmenuje něco jako LAN&WAN).

    Ale to neznamená, že je to jediná možnost. O2TV nemám, takže s tím nemám zkušenost, chce to experimentovat, nebo počkat, až se tu objeví někdo daší.-) Já bych to asi prvně zkusil:
    Code:
    WAN->ALDSsplitter->ADSLmodem->WL500gP->LAN
         |->telefon      |->nějaký ten set-top-box
    a pak
    Code:
    WAN->ALDSsplitter->ADSLmodem->WL500gP->LAN
         |->telefon                     |->nějaký ten set-top-box
    Trochu jsem se ztratil v tom tvém nastavení. Mohl bys trochu lépe zformulovat, v čem je problém?
    Co ti řekli u O2?

    No a k těm otevřeným portům v tom druhém případě, tam se budeš muset přes putty a ssh připojit k asusu a editovat iptables, což je firewall. Nevím, jestli toto půjde jen přes Admin page.
    Last edited by sarlacc; 17-11-2007 at 13:50.

  13. #13
    modem je v bridge modu, router je nastavenej na adsl, internet frci jak ma. o2 tv necham pripojeny na modemu. puvodne jsem myslel ze se budu moct zbavit modemu, ale asus neni modem, takze nic

    ted uz resim jenom otevreni portu: pres webadmin jsem nastavil virtual server.
    pri testu po kabelu ok, otevreno. ale pres wifi ne. asi bude lepsi upravit iptables, ale sem lama

  14. #14

    ipkg bez externi pameti

    kdyz sem pouzival dd-wrt, tak sem si zpristupnil jffs a na nem jel ipkg; u olega ale o takove moznosti nvm, docetl sem se ze bych mel pripojit flashku nebo externak a jet ipkg tam. je to nutny? chci tam rozjet zatim jenom sane kvuli scanneru?

  15. #15
    Vcera som nahral najnovsi olegov soft a mam problem s nastavenim zapnutia/vypnutia wifi do casu kedy ma byt wifi zapnuty som zadal cas 07:00 - 02:00 cize wifina by mala bezat od siedmej rano do druhej po polnoci ale rano o pol siedmej pozeram wifina bezi stale.V com moze byt problem?
    Dakujem.
    Zistil som ze ledka AIR svieti trvale ked je wifi vypnute podla nastaveneho casu ,ked zapne wifi tak AIR ledka poblikava,starsi soft to nerobil ked bola wifina vypnuta tak aj ledka AIR bola zhasnuta.
    Last edited by Patrik1974; 28-11-2007 at 16:01.

Page 1 of 55 1231151 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •