Page 32 of 55 FirstFirst ... 22303132333442 ... LastLast
Results 466 to 480 of 816

Thread: České vlákno

  1. #466
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    CzechRep
    Posts
    151
    ad 1 kvůli pokročilejší konfiguraci to udělej, jak ti to popsal výše
    ad 2 http://peko.webhop.info:81/skuska/ (port 81 je příklad, dosaď svůj port, na kterém je přístupné to administrátorské webového rozhraní)
    ad 3 nechápu, nahrál jsi špatný firmware? Nahrej správný. K dispozici je i olegův firmware pro v2. Ten má web rozhraní z v1????
    __________________________________________________ _
    WL-500gP Oleg firmware v.1.9.2.7-rtn
    vsftp,lighttp,php5,mysql4,samba3,
    syslog-ng,rrdtools,cron,openvpn
    WD MyBook 250GB
    __________________________________________________ _
    OpenSUSE 13.1

  2. #467

    media server

    Dobry den. Chtel bych rozhybat media server. Nemate s jeho rozjetim nekdo zkusenosti ? Chtel bych ho provozovat s PS3. A nebo pokud poradite,jak nastavit router tak,aby PS3 do nej zapojena byla videt z PC,ktere je zapojene v jine siti. Sit mam od lokalniho providera. Mam od nej dve IP. Na jedne je PC a na druhe ASUS a do nej zapojena PS3 . Neni aktivni DHCP. Nedari se mi po zpusteni media serveru na PC ( Win7 ) najit na PS3 media server. Pokud zapojim PC do ASUSe ,neni problem, jenze to nechci. PS3 je do ASUSe zapojena pres WIFI. Zatim to budu resit tak, ze pred ASUSe zapojim SWITCH a az do nej ASUSe a i kabelem PS3 ,ale toto reseni se mi zda trochu nestastne. Na ASUSu mam posledniho Olega. Diky za kazdou radu.

  3. #468
    2. toto vsetko uz mam, a vsetko funguje, ja chcem len vediet ako spravit to ze ked mam daku svoju www stranku a nechcem aby k nej mal kazdy pristup tak ju chcem zaheslovat a nechcem to spravit tak ze v php a mysql napisem program, ale chcem to spravit tak ako ked idem na to web rozhranie routra, naskoci tabulka aby som sa prihlasil

    3. ano ten firmware pre V2 ma rozhranie z V1, inac vsetko ide OK

    Quote Originally Posted by sarlacc View Post
    ad 1 kvůli pokročilejší konfiguraci to udělej, jak ti to popsal výše
    ad 2 http://peko.webhop.info:81/skuska/ (port 81 je příklad, dosaď svůj port, na kterém je přístupné to administrátorské webového rozhraní)
    ad 3 nechápu, nahrál jsi špatný firmware? Nahrej správný. K dispozici je i olegův firmware pro v2. Ten má web rozhraní z v1????

  4. #469
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    czech republic
    Posts
    182
    Quote Originally Posted by PeKo View Post
    2. toto vsetko uz mam, a vsetko funguje, ja chcem len vediet ako spravit to ze ked mam daku svoju www stranku a nechcem aby k nej mal kazdy pristup tak ju chcem zaheslovat a nechcem to spravit tak ze v php a mysql napisem program, ale chcem to spravit tak ako ked idem na to web rozhranie routra, naskoci tabulka aby som sa prihlasil
    3. ano ten firmware pre V2 ma rozhranie z V1, inac vsetko ide OK
    web rozhraní používá netradičně ASPčko od Microsoftu. Tady to máš Javascriptem čili není třeab PHP, CGI apod. Jednoduše po zadání hesla 1234 se přesměruje na stránku která se jmenuje 1234.html

    Code:
    <!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Strict//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-strict.dtd">
    <html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
    <head>
    <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />
    <title>Autorizace</title>
    <script type="text/javascript">
      function Autorizace() { 
        if (document.getElementById("heslo").value != '')
          window.location.replace(document.getElementById("heslo").value + ".html");
        else 
          document.getElementById("heslo").value = "chybné heslo";
      }
      function Clear() { 
        document.getElementById("heslo").value = "";
      }
    </script>
    </head>
    <body>
    <dl>
      <dt> Heslo:
        <input id="heslo" type="text" value="" size="20" maxlength="32" onclick="Clear()"/>
        <input type="submit" id="klik" value="Vstoupit"  onclick="Autorizace();" />
      </dt>
    </dl>
    </body>
    </html>
    Jelikož jsem nad tím strávil 3 minuty na případné odměně se domluvíme :-)
    Jinak pro Lamy by šlo heslo schovat přímo do podmínky, jenže by se stačilo mrknout do zdrojáku...
    Last edited by gouryella; 16-06-2009 at 14:13.
    RT-N13u dd-wrt | Toshiba 2.5" 160GB | pxe boot server

  5. #470

    Post

    Zdravim poridil sem si Asus WL-500gP V2 a mel bych par dotazu ohledne
    vsftp :
    jak pridat uzivatele delel sem
    /opt/usb/ - je volna cast usb flesky a tam bych chtel mit pristup pod urcitym loginem
    adduser -h /opt/usb/ USER1
    na uzivatele sem vytvoril heslo
    passwd user1
    spustil vsftpd a slo mi to tak dal ulozit pres
    flashfs save && flashfs enable && flashfs commit
    ale po resetu v souboru passwd uz ten uzivatel zase neni

    muzete mi nekdo poradit pokud to tu neni uz mrtvy.
    Dik moc

  6. #471
    Zdravím a zároveň prosím o pomoc.
    WL-500gP mám asi rok a půl a do včerejška s ním nebyl žádný problém. Včera mi začalo blbnout wifi připojení, řekl jsem si, že ho chvilku odpojím od sítě, protože už běžel nepřetržitě celkem dlouho. Tak jsem ho odpojil a za chvilku následně opět připojil. Po připojení začali kontrolky portů blikat (prostě to nebylo jako u klasického startu), chvíli jsem to nechal, ale když se nic nedělo, tak jsem odpojil napájení ještě jednou a znovu zapojil a od té doby je router uplně "mrtvý"
    Když ho připojím na napájení, svítí kontrolky všech portů včetně WAN ikdyž není ani jeden port obsazen, prostě je router připojen jen k napájení, ale kontrolka napájení nesvítí.
    Nemůžu se k němu vůbec připojit, zkoušel jsem i držet tlačítko RESTORE a připojit ho k napájení, abych vyvolal obnovení firmwaru, ale na nic to nereaguje
    Firmware jsem měl od Olega verze 1.9.2.7-10

    Nesetkal se někdo se stejným problémem? Neví někdo jak router znovu oživit?

    Budu vděčný za jakoukoli odpověď.

    Přikládám foto zapnutého routeru

  7. #472
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    CzechRep
    Posts
    151
    zkus do /etc/local/sbin/.files zapsat cestu k souboru /etc/passwd

    a pak flashfs save .....
    __________________________________________________ _
    WL-500gP Oleg firmware v.1.9.2.7-rtn
    vsftp,lighttp,php5,mysql4,samba3,
    syslog-ng,rrdtools,cron,openvpn
    WD MyBook 250GB
    __________________________________________________ _
    OpenSUSE 13.1

  8. #473
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    czech republic
    Posts
    182
    Quote Originally Posted by kejml View Post
    Budu vděčný za jakoukoli odpověď.
    Předpokládám že v záruce už není, zkus odpojit veškerou kabeláž, média, disky, kamerky a pak připoj jen napájení následně jeden přímej kabel k pc...

    Druhej nápad je rozebrání routeru, vyčištění od prachu a vyjmutí Wifi modulu, který je v mini pci slotu.
    Last edited by gouryella; 24-06-2009 at 15:05.
    RT-N13u dd-wrt | Toshiba 2.5" 160GB | pxe boot server

  9. #474
    Quote Originally Posted by gouryella View Post
    Předpokládám že v záruce už není, zkus odpojit veškerou kabeláž, média, disky, kamerky a pak připoj jen napájení následně jeden přímej kabel k pc...

    Druhej nápad je rozebrání routeru, vyčištění od prachu a vyjmutí Wifi modulu, který je v mini pci slotu.
    Tak první nápad jsem zkusil, ale nic se nezměnilo, kabel je určitě OK, ale ať to připojím do kteréhokoli portu, tak v PC mám pořád síťový kabel odpojen.
    Rozdělávat se mi nechce, protože je ještě v záruce.
    Nejspíš asi zkusím reklamaci, ale mam trochu strach, jestli ji uznají, když jsem tam měl Olegův firmware.

  10. #475
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    czech republic
    Posts
    182
    Quote Originally Posted by kejml View Post
    Tak první nápad jsem zkusil, ale nic se nezměnilo, kabel je určitě OK, ale ať to připojím do kteréhokoli portu, tak v PC mám pořád síťový kabel odpojen.
    Rozdělávat se mi nechce, protože je ještě v záruce.
    Nejspíš asi zkusím reklamaci, ale mam trochu strach, jestli ji uznají, když jsem tam měl Olegův firmware.
    firmware by neměl být při reklamaci problém, ješte bych zkusil proměřit zdroj, teda pokud máš čím zda dává správné napětí +-5V a zatížit ho nějakým motorkem a změřit proud 2.5A :-)

    ještě taková blbost: router nemusí být napájen s přiloženého zdroje, pokud ho propojíš skrz USB port s počítačem tak normálně poběží (tohle je ale fakt už velká frajeřina a může dojít k ledasčemu (v biosu musí být zaplé dodatečné napájení USB při vypnutém PC))

    A reset pomocí tlačítka na 5-8s vzadu nezabírá?
    RT-N13u dd-wrt | Toshiba 2.5" 160GB | pxe boot server

  11. #476
    Quote Originally Posted by gouryella View Post
    firmware by neměl být při reklamaci problém, ješte bych zkusil proměřit zdroj, teda pokud máš čím zda dává správné napětí +-5V a zatížit ho nějakým motorkem a změřit proud 2.5A :-)

    ještě taková blbost: router nemusí být napájen s přiloženého zdroje, pokud ho propojíš skrz USB port s počítačem tak normálně poběží (tohle je ale fakt už velká frajeřina a může dojít k ledasčemu (v biosu musí být zaplé dodatečné napájení USB při vypnutém PC))

    A reset pomocí tlačítka na 5-8s vzadu nezabírá?
    Reset jsem zkoušel hned, ale vubec to nereaguje, je to totálně zamrzlý. Co jsem četl v jiných vláknech, tak většině lidí to zamrzlo při změně firmwaru, ale ja jsem právě s firmwarem včera nic nedělal. Dočetl jsem se, že je to nějakej problém s flash pamětí či co a řešili to připojením vývodu číslo 9 u nějakýho integráče na zem a připíchnutím na napájení a následným odpojením tý propojky vývodu na zem. Pak by se to údajně mělo dostat do stavu, kdy jde nahrát novej firmware, ale tohle bych viděl až jako úplně poslední variantu.

    Zítra změřím ten zdroj a pokud tam bude 5V tak nejspíš zkusím tu reklamaci a pokud tam 5V nebude tak je reklamace jasná.

    Zatím díky za reakci na dotaz, budu průběžně informovat o průběhu.
    Last edited by kejml; 24-06-2009 at 20:16.

  12. #477

    SSH + Putty

    Nazdarek mam jeste jeden dotaz jak nastavit a kam ulozit klice ssh abych nemusel pouzivat heslo.
    Pristupoval budu pres putty.
    A muj dotaz je jak vytvorit public a secrey ssh key. Popripade jestli se musi pres putty nejak prevadet atd.. a kam pak ulozit ten public key.

    PS : Muzete mi to rozpsat jak pro BFU abych se o naucil
    Dik moc


    Edit : a zakazat heslo aby se dalo logovat jenom pres ssh klic
    Last edited by aegisrtcw; 25-06-2009 at 17:47.

  13. #478
    toto sa stalo aj mne, dal som to na reklamaciu a prisiel novy

    Quote Originally Posted by kejml View Post
    Zdravím a zároveň prosím o pomoc.
    WL-500gP mám asi rok a půl a do včerejška s ním nebyl žádný problém. Včera mi začalo blbnout wifi připojení, řekl jsem si, že ho chvilku odpojím od sítě, protože už běžel nepřetržitě celkem dlouho. Tak jsem ho odpojil a za chvilku následně opět připojil. Po připojení začali kontrolky portů blikat (prostě to nebylo jako u klasického startu), chvíli jsem to nechal, ale když se nic nedělo, tak jsem odpojil napájení ještě jednou a znovu zapojil a od té doby je router uplně "mrtvý"
    Když ho připojím na napájení, svítí kontrolky všech portů včetně WAN ikdyž není ani jeden port obsazen, prostě je router připojen jen k napájení, ale kontrolka napájení nesvítí.
    Nemůžu se k němu vůbec připojit, zkoušel jsem i držet tlačítko RESTORE a připojit ho k napájení, abych vyvolal obnovení firmwaru, ale na nic to nereaguje
    Firmware jsem měl od Olega verze 1.9.2.7-10

    Nesetkal se někdo se stejným problémem? Neví někdo jak router znovu oživit?

    Budu vděčný za jakoukoli odpověď.

    Přikládám foto zapnutého routeru

  14. #479

    htpasswd

    neviem nikde najst ipk subor programu htpasswd, nevedel by niekto poradit kde hladat, DAKUJEM

    PeKo

  15. #480
    Soubor passwd najdes /tmp/etc/passwd

Page 32 of 55 FirstFirst ... 22303132333442 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •