Page 30 of 55 FirstFirst ... 20282930313240 ... LastLast
Results 436 to 450 of 816

Thread: České vlákno

  1. #436
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    CzechRep
    Posts
    151
    to se mi zdá všechno v pořádku, tak zkus ještě prozkoumat tvá práva nebo vytvořit třeba někde na /opt soubor a něco do něj zapsat nebo přeinstalovat ipkg (ale než ho odinstaluješ, tak se podívej, jak se to dělá)

    Ted jsem se díval, já to akorát nemám přimountovaný s parametrem noatime
    Last edited by sarlacc; 22-04-2009 at 13:37.
    __________________________________________________ _
    WL-500gP Oleg firmware v.1.9.2.7-rtn
    vsftp,lighttp,php5,mysql4,samba3,
    syslog-ng,rrdtools,cron,openvpn
    WD MyBook 250GB
    __________________________________________________ _
    OpenSUSE 13.1

  2. #437
    Quote Originally Posted by sarlacc View Post
    to se mi zdá všechno v pořádku, tak zkus ještě prozkoumat tvá práva nebo vytvořit třeba někde na /opt soubor a něco do něj zapsat nebo přeinstalovat ipkg (ale než ho odinstaluješ, tak se podívej, jak se to dělá)

    Ted jsem se díval, já to akorát nemám přimountovaný s parametrem noatime
    tak jsem zkusil nano /opt/tmp/test.txt a do nej neco zapsat a ulozit a bylo to tam. Pak jsem zkusil ls >> test.txt a taky to tam bylo.

    Muzes me pls navest nekam kde je popis te preinstalace ipkg?

  3. #438
    Quote Originally Posted by sarlacc View Post
    Ted jsem se díval, já to akorát nemám přimountovaný s parametrem noatime
    takze to noatime tam nema byt? Dival jsem se na howto od wengiho a ma to tam taky tak. fstab:
    Code:
    #device                 Mountpoint      FStype  Options         Dump    Pass#
    /dev/discs/disc0/part1  none            swap    sw              0       0
    /dev/discs/disc0/part2  /opt            ext3    rw,noatime      1       1
    /dev/discs/disc0/part3  /tmp/harddisk   ext3    rw,noatime      1       1
    Last edited by Etor; 22-04-2009 at 13:43.

  4. #439
    Navic pokud bych chtel udelat zmenu a ulozit to tak nemuzu udelat ani
    Code:
    flashfs save && flashfs commit && flashfs enable && reboot
    tady mam vystup, samozrejme se nerestartuje a po rucnim restartu je zmena samozrejme pryc:

    Code:
    [admin@ASUS_160GB tmp]$ flashfs save && flashfs commit && flashfs enable && reboot
    /sbin/flashfs: /sbin/flashfs: 20: cat: Permission denied
    /sbin/flashfs: /sbin/flashfs: 73: [: Permission denied
    tar: Removing leading '/' from member names
    tar: /tmp/local: Unknown file type
    tar: Error exit delayed from previous errors
    /sbin/flashfs: /sbin/flashfs: 73: ls: Permission denied

  5. #440
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    czech republic
    Posts
    182
    Etor, to vypadá na špatně nahraný firmware, factory reset, odpojení od napájení a nahrání fw, factory reset ...
    RT-N13u dd-wrt | Toshiba 2.5" 160GB | pxe boot server

  6. #441
    Quote Originally Posted by gouryella View Post
    Etor, to vypadá na špatně nahraný firmware, factory reset, odpojení od napájení a nahrání fw, factory reset ...
    Aha to me nenapadlo, sice mi to pul roku bezelo bez problemu, ale ted si mlhave vzpominam, ze jsem zkousel novy oficialni fw od asusu. A pak zpetne nahraval oleguv. Zkusim a pak dam vedet

  7. #442
    Quote Originally Posted by Tior View Post
    Pokud vim tak tohle se pise do cmd na pc
    tak to si uhadol spravne.. ale ja potrebujem podobny prikaz pre linux... (router)

  8. #443
    Quote Originally Posted by Etor View Post
    Aha to me nenapadlo, sice mi to pul roku bezelo bez problemu, ale ted si mlhave vzpominam, ze jsem zkousel novy oficialni fw od asusu. A pak zpetne nahraval oleguv. Zkusim a pak dam vedet
    Edit: Tak se nic nestalo. Prehral jsem fw a porad to stejne. Ale mahral jsem zpatky svou zalohu konfigurace a flashfs. Mozna to byla chyba

  9. #444
    Cau, mne sa to chovalo podobne, uz som bol rozhodnuty to premastit od zaciatku nanovo ale potom som si zacal spominat co som vsetko menil za posledne dni a zacal odinstalovavat balicky ktore som pridal. A mohol za to bash, ked som ho dal prec vsetko islo ako predtym ... nemas ho nahodou tiez naistalovany?

  10. #445
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    CzechRep
    Posts
    151

    Lightbulb Traffic shaping

    Neví někdo o nějakém funkčním návodu pro traffic shaping a qos? Má to někdo rozchozené? Nenapsal by dotyčný menší howto?
    __________________________________________________ _
    WL-500gP Oleg firmware v.1.9.2.7-rtn
    vsftp,lighttp,php5,mysql4,samba3,
    syslog-ng,rrdtools,cron,openvpn
    WD MyBook 250GB
    __________________________________________________ _
    OpenSUSE 13.1

  11. #446
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Brno, CZ
    Posts
    2
    lidi, ted sem zjistil neprijemnou vec: kdyz kopiruju (samba, ftp) na disk pripojeny k routeru, hrne to tam jen 2-3 MB/s, coz bych mozna jeste prekousl, ale brutalne to zamestna ten router, odezva pres SSH strasna, zadam prikaz a cekam treba 30sec nez se to provede, prohlizeni webu na lokalni siti se taky brutalne zpomali, nekdy nenavaze ani spojeni se serverem....
    uptime pise vytizeni pri ftp kopirovani 6.12, pri samba kopirovani 11.15 (predpokladam to je procentualni vyjadreni zatizeni CPU v rozsahu 0-100%)

    nesetkal jste se s tim nekdo? chtel jsem na router nahrout vsechny multimedialni data a udelat si z toho NASko, ale kdyby me to melo pokazde takhle zamestnat ten router tak to bych asi hledal jine reseni.... :/

    //edit: ted se mi jeste vybavilo, ze kdyz vlastne bezel torrent, ze to bylo taky zabrzdeny, sice trosku mene ale bylo... tehda sem si myslel ze to je neomezenym uploadem.....
    Last edited by miralis; 01-05-2009 at 06:12.

  12. #447
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Brno, CZ
    Posts
    2
    Quote Originally Posted by Etor View Post
    takze to noatime tam nema byt? Dival jsem se na howto od wengiho a ma to tam taky tak. fstab:
    Code:
    #device                 Mountpoint      FStype  Options         Dump    Pass#
    /dev/discs/disc0/part1  none            swap    sw              0       0
    /dev/discs/disc0/part2  /opt            ext3    rw,noatime      1       1
    /dev/discs/disc0/part3  /tmp/harddisk   ext3    rw,noatime      1       1
    noatime tam byt klidne muze, sice si ted nemuzu vybavit k cemu to presne je - jo uz vim, to je myslim casove omezeni (teda v tomto pripade neomezeni) pristupu na disk - mam uplne stejny fstab a zadny problem s tim nemam, v tom to urcite neni...

    ty si nekde udelal neco spatne, v tom logu cos postnul vidim, ze mas nejaky problem s pristupovym opravnenim, vylozene ti tam pise - permission denied - pristup zamitnut. ja bych se prvni zameril na to

    Code:
    /sbin/flashfs: /sbin/flashfs: 20: cat: Permission denied
    /sbin/flashfs: /sbin/flashfs: 73: [: Permission denied
    ...napadlo me trosku pohledat, abych tady jen tak neplacal a myslim, ze sem pro tebe nasel reseni, viz:

    Quote Originally Posted by Untouchable View Post
    Thanks to one Czech user on this forum, the solution is:

    in /opt/etc/profile you need to comment the line LD_LIBRARY_PATH=/opt/lib:${LD_LIBRARY_PATH} and comment LD_LIBRARY_PATH in export line. If /opt/etc/profile is not executable, make it... chmod +x /opt/etc/profile

    Here's my /opt/etc/profile:

    Code:
    #
    # Bash initialization script
    #
    
    PS1="[\u@\h \W]$ "
    PATH=/opt/sbin:/opt/bin:/sbin:/bin:/usr/sbin:/usr/bin
    #LD_LIBRARY_PATH=/opt/lib:${LD_LIBRARY_PATH}
    
    export PS1 PATH #LD_LIBRARY_PATH
    alias ls="ls --color=auto -la"
    alias pss="ps axf | grep"
    zdroj: flashfs: permision denid
    ASUS Wl-500g Premium v1, Oleg's FW v1.9.2.7-10
    + 400GB Samsung T166S (HD403LJ) in AKASA Integral case

  13. #448
    Quote Originally Posted by greengreen View Post
    custe, konecne nese materstina
    ohledne tech attaku na ssh a vsftpd ted testuju fail2ban http://fail2ban.org/wiki/index.php/Main_Page

    po mensich upravach se jevi tez jako funkcni-ovsem zprovoznen az dnes takz zatim testuju.
    Jak si to nainstaloval? V repozitáři to není a jak to skompilovat na asus nevím. Jsem začal používat ssh na vzádlené přihlašování a mám neúspěšné pokusy z cizích ip adres.

    Dík za rady.

  14. #449

    Smile problém s Firewallem

    Nazdárek
    Mám na routru http server (na portu 81), zatím jsem ho využíval jenom uvnitř LAN, ale chtěl bych ho zpřístupnit i ven. Když mám vypnutý Firewall tak není problém, krátsně běhá i ven, ale to je pak router jako díra do světa. Dobře zapnul jsem firewall a nejde se mi zvenčí připojit i když jsem zadal
    iptables -A INPUT -p tcp -i ppp0 --dport 81 -j ACCEPT
    iptables -A INPUT -p udp -i ppp0 --dport 81 -j ACCEPT
    ve výpisu jsou obě podmínky zapnutý. Plís help
    WL-500gP Oleg firmware v.1.9.2.7-7g
    thttpd, php5, mysql, samba 3.5, cron, rrdtool, xinet, vsftp
    USB HDD 160GB

  15. #450
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    CzechRep
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by freezeghost View Post
    Nazdárek
    Mám na routru http server (na portu 81), zatím jsem ho využíval jenom uvnitř LAN, ale chtěl bych ho zpřístupnit i ven. Když mám vypnutý Firewall tak není problém, krátsně běhá i ven, ale to je pak router jako díra do světa. Dobře zapnul jsem firewall a nejde se mi zvenčí připojit i když jsem zadal
    iptables -A INPUT -p tcp -i ppp0 --dport 81 -j ACCEPT
    iptables -A INPUT -p udp -i ppp0 --dport 81 -j ACCEPT
    ve výpisu jsou obě podmínky zapnutý. Plís help
    Code:
    #WWW
    iptables -D INPUT -j DROP                                                      
    #iptables -I INPUT 1 -p tcp -i "$1" --syn --dport 81 -j DROP                  
    iptables -A INPUT -p TCP --dport 81 -j ACCEPT                                 
    iptables -A INPUT -j DROP
    by mělo jít
    __________________________________________________ _
    WL-500gP Oleg firmware v.1.9.2.7-rtn
    vsftp,lighttp,php5,mysql4,samba3,
    syslog-ng,rrdtools,cron,openvpn
    WD MyBook 250GB
    __________________________________________________ _
    OpenSUSE 13.1

Page 30 of 55 FirstFirst ... 20282930313240 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •