Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 816

Thread: České vlákno

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    USB Hub

    Měl jsem za to, že na 500g Premium se nedají připojit víc než 2 USB zařízení ani s pomocí USB hubu, k mému překvapení ale hub s verzí protokolu 1.1 funguje! Neřeknu vám bohužel výrobce, není na hubu uveden. Zřejmě bude důležitá ta verze, protože jiný kus s verzí 2.0 mi nefungoval.

    <swagger>Nyní mám bez problému připojenou flashku, teploměry a webkameru </swagger>

    kath

  2. #2
    kath:muzes prosim napsat jake teplomery mas namysli a kde je sehnat?

  3. #3

    Teplomery

    Quote Originally Posted by greengreen View Post
    kath:muzes prosim napsat jake teplomery mas namysli a kde je sehnat?
    http://212.80.83.196/?s=content&p=teplomer

    Soucastky z GESu a GM Electronic...

  4. #4
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    CzechRep
    Posts
    151
    to Valec: k tomu nastavení proxy serveru, ted jsem znovu četl nějaký návod a stalo tam, že v nastavení proxy bude i nějaká sekce výjímek (tj servery, které chceme vyloučit), napiš tam ip adresu tvého routeru.

  5. #5
    kath:
    diky muzes sem dat fotky tech teplomeru?Jinak kde jsi sehnal a za kolik ten prevodnik seriak-USB a teplotni cidla?
    diky
    Last edited by greengreen; 10-01-2008 at 17:01.

  6. #6
    Quote Originally Posted by sarlacc View Post
    to Valec: k tomu nastavení proxy serveru, ted jsem znovu četl nějaký návod a stalo tam, že v nastavení proxy bude i nějaká sekce výjímek (tj servery, které chceme vyloučit), napiš tam ip adresu tvého routeru.
    To už mám nastavené, bez toho by som sa ani ku konfigurácii routera nedostal. Ale to nepomôže.

  7. #7

    Question USB DSL modem

    Zdravím,
    jen bych se rád zeptal jestli existuje nějaký firmware pro WL-500gP který umí spolupracovat s USB DSL modemem? když už ten modem mám doma tak bych ho chtěl využít

    předem díky za reakce
    PS. díky za české vlákno na tomhle fórku

  8. #8
    Quote Originally Posted by kath View Post
    http://212.80.83.196/?s=content&p=teplomer

    Soucastky z GESu a GM Electronic...
    Viděl jsem tvou stránku , moc hezké....
    Myslíš , že bys neposkytnul svůj php graf script pro vyrváření grafu teplot?
    Last edited by bach; 10-03-2008 at 11:16.

  9. #9
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    CzechRep
    Posts
    151

    Post

    Rumsound: MacOSx teda bohužel nemám, ale tak fungovat by to mělo, napadá mě: 1. zkusit novější verzi samby, 2. hod sem smb.conf (hlavně security = ??? encrypt passwords = ???) ale když to jede v XP, 3. nemáš heslo case sensitive, nebo Num Lock zaplej/vyplej? 4.co firewall- zkus dočasně vypnout, 5.co na to fora MacOSX?

    kath: teploměr je hezký, paráda. Využíváte to v praxi často? Jako monitoring teploty v bytě nebo spíš venku?


    keydee:
    body 1 a 3 - vidím, že už od FTP požadujete pokročilejší věci, dobré zkušenosti mám s vsftp, zkuste, instalace přes ipkg, snadná konfigurace, po připojení skok třeba do domovských složek, virtuální uživatelé.
    bod 2 - Nemůžete se připojit vůbec nebo jen nevidíte složky? Máte jaký firmware? V Olegovým vidět jistě jsou, podle toho kam je namountujete. já :
    /tmp/harddisk/part1 ...
    bod 4 - Ted u toho nejsem, ale téměř jistě bych řekl, že je taková položka ve webadministraci, jen upřesníte port a musí vám tam běžet webserver, jo a povolit to ve firewallu, jinak by neměl být problém.

    na vlastní nebezpečí !!! úprava hardwaru, pravděpodobně přijdete o záruku, nemám vyzkoušeno, pouze překládám:
    Ted se tu hodně řeší, že se dá zvýšit citlivost příjmu, resp snížit uroven šumu přehozením odporu R17, který by měl být 62Ohm místo 62kOhmů (nebo paralelně 68Ohmový). Od srpna 2007 by to již mělo být opraveno. Dá se zjistit příkazem wl noise.
    link na originální článek je v tomto vlákně:
    viz http://wl500g.info/showthread.php?t=13321
    __________________________________________________ _
    WL-500gP Oleg firmware v.1.9.2.7-rtn
    vsftp,lighttp,php5,mysql4,samba3,
    syslog-ng,rrdtools,cron,openvpn
    WD MyBook 250GB
    __________________________________________________ _
    OpenSUSE 13.1

  10. #10
    To sarlacc> Upgradoval jsem na 1.9.7.2-9...

    tady je smb.conf:
    -----
    [global]
    interfaces = br0
    bind interfaces only = yes
    workgroup = Rum-net
    server string = WL500gp
    guest account = nobody
    security = share
    browseable = yes
    guest ok = yes
    guest only = yes
    log level = 1
    max log size = 100
    encrypt passwords = no
    preserve case = yes
    short preserve case = yes

    [share]
    path = /tmp/harddisk
    writable = yes
    force user = admin

    heslo case sensitive rozhodne nemam, s numlockem to taky nema co delat. na forech macos x to zkousim paralelne, zatim bez vysledku... diky za kazdou ideu :-)

    Rumsound

    [QUOTE=sarlacc;88001]Rumsound: MacOSx teda bohužel nemám, ale tak fungovat by to mělo, napadá mě: 1. zkusit novější verzi samby, 2. hod sem smb.conf (hlavně security = ??? encrypt passwords = ???) ale když to jede v XP, 3. nemáš heslo case sensitive, nebo Num Lock zaplej/vyplej? 4.co firewall- zkus dočasně vypnout, 5.co na to fora MacOSX?

  11. #11
    tak jsem si nainstaloval oleg firmware a jsem nadmiru spokojeny, ted pisu cesky navod (ten stavajici co jsem tu nasel mi nefungoval uplne na vse, navic neco malo pripisuju)

  12. #12

    teplomery

    Quote Originally Posted by greengreen View Post
    kath:muzes prosim napsat jake teplomery mas namysli a kde je sehnat?
    napis mi na mail: tonfo@seznam.cz co presne potrebujes ohledne teplomeru. mozna se ti bude hodit muj teplomer s cidly dallas

  13. #13
    Quote Originally Posted by tonfo View Post
    napis mi na mail: tonfo@seznam.cz co presne potrebujes ohledne teplomeru. mozna se ti bude hodit muj teplomer s cidly dallas

    cus napsal jsem ti ale zadna odezva
    dik

  14. #14
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    CzechRep
    Posts
    151
    bigfox: No, silně bych ti doporučoval si koupit nějaký levný ADSL modem s RJ-45 (se síťovými porty/portem). Je to investice do 1000Kč a ušetříš si spoustu trápení. Ale to asi nechceš slyšet. Ještě se tedy zkus podívat na firmware na koppel.cz, ale pochybuju, zvládá to asi jen přes CDMA. Nemám vyzkoušeno.Zdravím

    btw. nezkoušel někdo overclocking/přetaktování na 300MHz? Je to bezpečné? Stojí to za to?

  15. #15
    Quote Originally Posted by sarlacc View Post
    bigfox: No, silně bych ti doporučoval si koupit nějaký levný ADSL modem s RJ-45 (se síťovými porty/portem). Je to investice do 1000Kč a ušetříš si spoustu trápení. Ale to asi nechceš slyšet. Ještě se tedy zkus podívat na firmware na koppel.cz, ale pochybuju, zvládá to asi jen přes CDMA. Nemám vyzkoušeno.Zdravím

    btw. nezkoušel někdo overclocking/přetaktování na 300MHz? Je to bezpečné? Stojí to za to?
    Mate pravdu, nas firmware umi pracovat jen s USB modemy pro CDMA, 4G, UFon, GPRS, EDGE, UMTS, Dialup.

Page 1 of 2 12 LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •