Page 1 of 16 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 816

Thread: České vlákno

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    CzechRep
    Posts
    151

    Thumbs up České vlákno

    Pro ty, kteří nevládnou tak dobře angličtinou, jsem se rozhodl otevřít vlákno v češtině. Podařilo se mi rozchodit Sambu3, php, vsftp, mysql, lighhtp,... Pokud máte dotaz a neumíte se zeptat anglicky, zkusím poradit. Věřím, že se tu najde víc našinců

  2. #2

    lamí dotaz

    zdravim, dik za otevreni vlakna ;-)

    dneska sem si donesl tohodle asuska domu, uz ho mam nejakej patek na privatu v brne a pouzivam tam dd-wrt, tak nevim co mam od olega cekat, ale chtel bych ho vyzkouset. mam ho za adsl modemem, chci pres nej nasdilet zatim tiskarnu a mozna flasku/externak. Kde mam zacit?

  3. #3
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    CzechRep
    Posts
    151

    taky zdravím

    Tak nejdřív bych asi nakonfiguroval ADSL modem do bridge modu. Pak vřaď router(ono se totiž pak k tomu konfiguračnímu rozhraní modemu hůř dostává). K webovému konfiguračnímu rozhraní routeru se asi umíš dostat. Nastav parametry od tvého providera. Router se pak o spojení postará sám. To asi k připojení k netu. Kdyžtak to můžu napsat podrobněji.

    K firmwaru:
    Stáhni nejnovější firwmare od olega, jde na něm skoro vše a dá se s tím pěkně hrát:-) odtud:
    http://website.wl500g.info/beta/wizard.php
    nebo:
    http://oleg.wl500g.info/1.9.2.7-8/
    Nahrává se buď přes webové rozhraní nebo takovou utilitku - Firmware restoration - rescue.exe, ale to nejspíš znáš.
    Mělo by to být bezpečné, ale občas se vyskytnou problémy. Takže na své riziko! Zrovna myslím, že jsem četl, že při přechodu z DD-wrt je to poněkud složitější, takže zkus nejdřív pohledat. (viz pin 9 trick, ale to tě snad nepotká)

    Dobrý návod teda v angličtině je tady:
    http://wl500g.info/showthread.php?t=10307
    Klidně napiš.
    Last edited by sarlacc; 16-11-2007 at 15:35.

  4. #4
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    CzechRep
    Posts
    151

    tiskárna

    Tiskárna:
    Jak na tiskárnu najdeš tady i s obrázky, ale s tím nemám zkušenost, ale myslím, že pokud ji to rozpozná, tak by neměl být problém.
    http://oleg.wl500g.info/printing/
    Flaska:
    pokud budeš postupovat podle toho návodu tak bude patrně namountována do /opt/ to se dělá z toho důvodu, že vnitřní paměť je moc malá na všechny tyto nadstavby, nic ti pak nebrání vytvořit si složky a nasdílet je např přes Sambu, umožnit k nim vzdálený přístup přes ftp, NFS (ale to nepoužívám) Já mám navíc připojený ještě 250GB disk WD MyBook

  5. #5

    o2 tv !?

    jo toho bridge modu na modemu bych se asi bal, frci mi pres nej o2 tv - rozumej dsl - modem - settop box, tak nevim co s tim, pripadne jestli existuje moznost modem uplne vyradit a pouzit jenom asus..? nevim jestli umi adsl2+

  6. #6
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    CzechRep
    Posts
    151

    IPTV

    Tak to je trochu komplikace, tady http://oleg.wl500g.info/ se zase píše, že ten nejnovější firmware umí IPTV Multicast. A s tím bridge modem, já myslím, že takhle je ten modem právě nejlépe propustný.Ten modem nejspíš ADSL2+ podporovat bude; dát set-top-box až za router by nešlo?

  7. #7

    Problem asus wl 500gp

    Ahojte.

    Mal som na wl 500gp nainstalovany oleg firmware. bezal bez problemov asi skoro 2 roky bez par dni.
    Akonahle pripojim wan kabel z kabloveho modemu do routra tak vsetky kontrolky lan 1 2 3 4 svietia neprerusovane (obcas sa vypnu a zapnu naraz), wifi nejde vobec a blika kontrolka power.
    Skusal som flashnut na origos firmware.Islo to v pohode ale robi to iste.Neda sa ani pingnut.Akonahle je tam iba lan kabel z pc, tak sa ide normalne dostat do web rozhrania, ide konfigurovat aj restartovat router.
    Borim sa s tym cely den.
    Dakujem za pripadne podnety a rady

  8. #8
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Czech Republic
    Posts
    3

    minidlna + samsung

    Zdravim, nezkousel jste nekdo instalovat minidlna? Zajimalo by mne, jak to funguje s televizi samsung. Nejake zkusenosti ?

  9. #9
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    czech republic
    Posts
    182
    Quote Originally Posted by 22chemik View Post
    Ahojte.

    Mal som na wl 500gp nainstalovany oleg firmware. bezal bez problemov asi skoro 2 roky bez par dni.
    Akonahle pripojim wan kabel z kabloveho modemu do routra tak vsetky kontrolky lan 1 2 3 4 svietia neprerusovane (obcas sa vypnu a zapnu naraz), wifi nejde vobec a blika kontrolka power.
    Skusal som flashnut na origos firmware.Islo to v pohode ale robi to iste.Neda sa ani pingnut.Akonahle je tam iba lan kabel z pc, tak sa ide normalne dostat do web rozhrania, ide konfigurovat aj restartovat router.
    Borim sa s tym cely den.
    Dakujem za pripadne podnety a rady
    Hmm stala se mi podobná věc, router se neustále rebootoval a blikaly ledky jak na hracim automatu, první co jsem zkusil bylo připojit router na ATX zdroj a bez problémů fungoval.
    Náhradní zdroj jsem koupil:
    http://www.gme.cz/cz/index.php?product=751-444
    konektor je stejný jako u originálu, pro připojení do sítě je nutné dokoupit kabel s euro konektorem ten je stejný jako maj pc zdroje.
    Last edited by gouryella; 02-12-2009 at 17:18.
    RT-N13u dd-wrt | Toshiba 2.5" 160GB | pxe boot server

  10. #10
    Ahoj,
    vim ze je to blba otazka, ale nikde to nemuzu najit...
    Jak muzu editovat etc/samba/smb.conf? Zkousel jsem ruzne prikazy, ale nanejvis se mi povedlo ho zobrazit, ale editovat mi to nejde....
    Diky za info

  11. #11
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    czech republic
    Posts
    182
    Jakej je nejlepší postup pro přechod z olega na dd-wrt, stačí nahrát firmware přes tftp, případně je třeba předem nahodit dd-wrt.v24_mini_asus.trx?
    RT-N13u dd-wrt | Toshiba 2.5" 160GB | pxe boot server

  12. #12
    Join Date
    May 2008
    Location
    Czech Republic
    Posts
    20

    oleg to dd-wrt

    Quote Originally Posted by gouryella View Post
    Jakej je nejlepší postup pro přechod z olega na dd-wrt, stačí nahrát firmware přes tftp, případně je třeba předem nahodit dd-wrt.v24_mini_asus.trx?
    Kdyz jsem prehazoval asus-wl500g z olega na asus tak jsem to delal pres Asus firmware restoration (coz je asi tftp s grafickym rozhranim), nasel jsem nejaky navod na strankach dd-wrt, zkracene to bylo:
    1) restart s vytazenym kablem (zmacknout reset cudlik a drzet + pockat cca 30s, pak vytahnout napajeni (porad drzet cudlik) + pockat 30s, pak zastrcit napajeni + pockat 30s a teprve ted pustit cudlik ) ted je router pripraven pro prijem souboru
    2) nahrat clear-nvram.trx (pres tftp nebo restoration tool)
    3) restart s vytazenym kablem, viz 1)
    4) nahrat recover.trx
    5) restart s vytazenym kablem, viz 1)
    6) nahrat dd-wrt firmware (zalezi na tom kterou distribuci fw si vyberes, resp. na tom jakou ma router kapacitu flash, standardne se pouziva dd-wrt-asus.trx, ale lze nahrat i firmware ve formatu .bin)
    Distribuce viz. - http://en.wikipedia.org/wiki/DD-WRT a http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/What_is_DD-WRT%3F
    7) restart s vytazenym kablem, viz 1)
    8) (pripadne pak jeste resetovat settings na default - nezda se to, ale fakt to ma vliv, teda aspon v mem pripade, navic se osvedcilo i u Tomato firmwaru)

    Je to teda navod pro wl-500g, s novejsim zarizenim to mozna pujde lepe .

    -podrobneji in English:
    Code:
    You will need:
    
        * A PC directly connect to one of the LAN ports of the router, via ethernet cable. (Unfortunately, it has to be a Windows based PC. I was unable to upload the firmware via tftp command. Maybe you'll have better luck with Linux). Note: Manually disable all installed NICs except the one you will use to connect to the router.
        * These two files: wl500g-clear-nvram.trx (filesize: 1,585,152 bytes) and wl500g-recover.trx (filesize: 3,690,496 bytes)
        * Asus Firmware Restoration Tool. This is found on the CD that comes with the router OR Asus Support website here. Its hidden in Utilities section and named Asus WL-500b/g wireless router utility program in English. Version 1.3.8.0 (for the English version). The file is called Eng_1380.zip (Use unzip app to decompress).
        * The file dd-wrt.v24_mini_asus.trx and later if you want dd-wrt.v24-9517_VINT_std.bin 
    
    
    This procedure was developed using the Mitsubishi R100 router with the standard variant of DD-WRT. It should be identical with the Asus WL500G (Original)
    
    This process requires a bit of patience and persistance. The WL500G and the relabeled R100 are stubborn routers that need a bit of encouragement. Eventually, you will be successful with installing DD-WRT onto them.
    
       1. Set the PC to have a static IP address of 192.168.1.10, subnet: 255.255.255.0 gateway: 192.168.1.1 primary dns: 192.168.1.1. Turn off your firewall.
       2. Before you plug the power connector in, press and hold the Restore or Reset button on the back.
       3. While holding the reset button, plug the power connector in, hold reset button for 2-3 sec then release.
       4. This causes it to go into Restore mode. This is indicated by the PWR LED flashing at regular intervals.
       5. Now use the Asus Firmware Restoration Tool and upload wl500g-clear-nvram.trx. Wait until upload is complete and it reboots. This is usually takes about 2 to 3 minutes.
       6. Once done, unplug the power connector. Wait for 30 seconds or so.
       7. Repeat steps 2 to 6, but upload wl500g-recover.trx instead.
       8. Now plug the power connector back into the router.
              * Try to ping the router from your PC. Open the DOS box (Goto Start -> run) add to command promt C:\.........> ping 192.168.1.1
              * If it responds, then you are ready to upload DD-WRT firmware. Proceed to step 9.
              * If not, then repeat steps 2 to 7 until it does.
              * If that fails, set the router in Restore mode (as mentioned in step 2 to 4), but install DD-WRT firmware. Then wipe it off by repeating steps 2 to 8. You must have it such that the router MUST respond to ping in Restore mode!
       9. Install dd-wrt.v24_mini Asus firmware using the Asus Firmware Restoration Tool. (The firmware file is called dd-wrt.v24_mini_asus.trx).
      10. Once done, wait for a few minutes until it reboots. This can be seen by the AIR LED flashing at regular periods.
      11. Now try pinging the router with DD-WRT firmware installed.
              * If it responds, continue to step 12.
              * If it does NOT respond to pings, repeat steps 2 to 11. Repeat until it responds with DD-WRT installed.
      12. Login in via web browser by entering http://192.168.1.1 and the default login is root, with the password admin
      13. Enjoy your R100 or WL500G with DD-WRT v24 mini! :D
      14. If you like you can flash the DD-WRT v24 vint over WebIF
    Asus WL-500g, Oleg 1.9.2.7-7g | Asus WL-500g, DD-WRT v23 SP2 | Asus WL-500gP, Tomato Firmware v1.25.8515 RAF ND USB Thor MOD .8

  13. #13

    Dashboard

    nazdar, tak jsem přeinstaloval na dd-wrt, teď jsem zase zpatky u olega. Hraju si s dashboard. Zajimalo by mě zajimalo jaky rozhraní použít aby to fungovalo jen na lidi z wifi. zkoušel jsem kde co podle toho schematu co tu bylo, ale nikdy to nefungovalo. Kdyžtak mi pošlete někdo S90Dashboard, pokud vam to někomu funguje jen na wifi. čerpal jsem ze stranek očka a beranka. Díky

    Už vim jak vypíšu jednotlivy skupiny přes "iptables -t nat -L navstevnici" nevíte jak to dat do nějakyho php aby to vypisovalo přímo do nějaky php stránky. Php teprve objevuju, ale tušim že to bude na jeden řádek
    Last edited by terei; 18-02-2010 at 09:16. Reason: jak den plyne, tak na něco přijdu sam

  14. #14
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    czech republic
    Posts
    182
    Quote Originally Posted by ridic View Post
    Ahoj,
    vim ze je to blba otazka, ale nikde to nemuzu najit...
    Jak muzu editovat etc/samba/smb.conf? Zkousel jsem ruzne prikazy, ale nanejvis se mi povedlo ho zobrazit, ale editovat mi to nejde....
    Diky za info
    http://wl500g.info/showpost.php?p=176910&postcount=573
    a ještě jsem to stále neotestoval, druhá možnost je vlastní spouštěč samby třeba i přes xine server
    RT-N13u dd-wrt | Toshiba 2.5" 160GB | pxe boot server

  15. #15
    Quote Originally Posted by gouryella View Post
    http://wl500g.info/showpost.php?p=176910&postcount=573
    a ještě jsem to stále neotestoval, druhá možnost je vlastní spouštěč samby třeba i přes xine server
    Díky,
    ale tomu stejně nerozumim. Jsem asi total lama, potrebuju povolit v samba.config encrypted password. Jediný jak jsem se k tomu souboru dostal je přes System Command v nastavení routeru a tam mi to nejde editovat, ale jen zobrazit.

Page 1 of 16 12311 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •