Page 40 of 55 FirstFirst ... 30383940414250 ... LastLast
Results 586 to 600 of 816

Thread: České vlákno

  1. #586
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    czech republic
    Posts
    182
    firmware:
    http://wl500g.googlecode.com/files/W....7-d-r1087.trx

    Ovládací panely\Všechny položky Ovládacích panelů\Programy a funkce\Zapnout nebo vypnout funkce systému windows\TFTP klient

    firmware uložíš do složky třeba fw, označíš složku, zmačkneš shift a pravé tlačítko myši a z menu vybereš zde otevřít příkazové okno

    do okna pak překopíruješ příkaz (CTRL+C a pravé tlačítko - vložit)
    tftp -i 192.168.1.1 PUT WL500gp-1.9.2.7-d-r1087.trx

    až to zprovozníš tak si firmware můžeš změnit přes web rozhraní.
    Ještě nez začneš zkus ještě jednou pouze body 1, 7
    a jen pro zajímavost jestli odpoví router na ping 192.168.1.1
    Last edited by gouryella; 01-02-2010 at 10:45.
    RT-N13u dd-wrt | Toshiba 2.5" 160GB | pxe boot server

  2. #587
    Quote Originally Posted by PeKo View Post
    skus toto a nedaj to do post-firewall ale do post-boot, ja ked daco napisem do post-firewall tak to vobec neberie
    iptables -I INPUT -j ACCEPT -p tcp --dport 51413
    iptables -I INPUT -j ACCEPT -p tcp --dport 9091
    skusal som, skusil som to napisat aj rovno do terminalu, ale ked sa pripajam z roboty tak mi vyhodi nasledovnu chybu:
    Code:
    403: Forbidden
    
    Unauthorized IP Address.
    
    Either disable the IP address whitelist or add your address to it.
    
    If you're editing settings.json, see the 'rpc-whitelist' and 'rpc-whitelist-enabled' entries.
    
    If you're still using ACLs, use a whitelist instead. See the transmission-daemon manpage for details.
    editol som settings.json, ip whitelist som nastavil na *.*.*.* plus enabled na false... neviete niekto poradit co s tym?

  3. #588

    nazdar

    Už jsem trochu experimentoval s olegem dd-wrt. Ale vše jsem rozcházel pro 500W ted už mam klasicky 500gP V2. Potřeboval bych statistiku podle ip. nějaky zakladni QoS, Sambu, kvuli statistikam i nějaky php server. A zajimalo by mě, jestli by nešlo udělat zálohu serveru s image flash disku u někoho kdo to všechno má, a pak to jednoduše u mě nahrát. Protože moje schopnosti nejsou na vysoke urovni tak by to byla vyznamna úspora času. Takže šlo by to takhle?

  4. #589

    Omezení velikosti partition připojeného HDD (FAT32)?

    Zdravím,

    nikde po netu jsem nenašel diskuzi o nějakém omezení připojeného HDD. Totiž vlastním WL-500gP V2, připojil jsem přes usb disk ext. WD 1.5TB naformátovaný na FAT32 - jedna partition, všechno se zdá šlapalo, disk je celý vidět na stanicích (windows), lze zapisovat/číst. Plnil jsem ho ovšem daty přes LAN a po naplnění 153GB si začal přepisovat poslední data, jako by nemohl adresovat větší prostor, prostě tam víc nedostanu. Není to nějaké omezení jako bylo u BIOSů na 128GB disky nebo něco takového ? Firmware je tam zatím orig. ver 3.0.3.5. Setkal jste se tím někdo ?
    Last edited by Bambus; 04-02-2010 at 14:35.

  5. #590
    Quote Originally Posted by Bambus View Post
    Zdravím,

    nikde po netu jsem nenašel diskuzi o nějakém omezení připojeného HDD. Totiž vlastním WL-500gP V2, připojil jsem přes usb disk ext. WD 1.5TB naformátovaný na FAT32 - jedna partition, všechno se zdá šlapalo, disk je celý vidět na stanicích (windows), lze zapisovat/číst. Plnil jsem ho ovšem daty přes LAN a po naplnění 153GB si začal přepisovat poslední data, jako by nemohl adresovat větší prostor, prostě tam víc nedostanu. Není to nějaké omezení jako bylo u BIOSů na 128GB disky nebo něco takového ? Firmware je tam zatím orig. ver 3.0.3.5. Setkal jste se tím někdo ?
    Já myslim že tam nějaky omezeni bude. Jednou jsem laboroval s připojením 500GB disku k nějakymu dvd přehravači a taky jsem na tohle narážel. Zkus změnit system souboru na nějakej linuxovej, to by pak mělo šlapat pořadně. a pokud to někdy odpojíš a dáš na wokna tak to nepojede, ale jde sehnat nějaka vychytavka na zobrazovani i linuxovejch oddilu. Měl jsem to nainstalovany, chodilo to skvěle, ale už nevim jak se to jmenovalo, to si vygoogli.

  6. #591

    Ipaccounting

    Nazdar, rozchodil jsem zhruba vše co potřebuju, na olegovi. podle pana kratochvila a jeho navodu. Podle jeho ipaccounting 1.2 kterej ma dvě složky usr a statistika to rozjedu. nedaří se mě, ale rozchodit ipaccounting 1.5. nebo jakejkoliv jinej kterej by nevypadal tak hrozně. nemate někdo vylepšenou verzi toho kratochvilova, kde by byly dvě složky, do cronu dva přikazy na pouštění *.sh a fungovalo to. Oficialni instalatory mě nejdou ani přes cron, nevim čim to, jsem laik.

    Až všechno rozchodim, tak zalohuju a pokusim se na dd-wrt. to jsem měl předtim a graficky mě to vyhovuje vic jak oleg. Snad to neni blbost. Šlo by vyměnit firmware aniž bych musel všechno instalovat znova na jinym firmware? díky moc

  7. #592
    Quote Originally Posted by terei View Post
    Já myslim že tam nějaky omezeni bude. Jednou jsem laboroval s připojením 500GB disku k nějakymu dvd přehravači a taky jsem na tohle narážel. Zkus změnit system souboru na nějakej linuxovej, to by pak mělo šlapat pořadně. a pokud to někdy odpojíš a dáš na wokna tak to nepojede, ale jde sehnat nějaka vychytavka na zobrazovani i linuxovejch oddilu. Měl jsem to nainstalovany, chodilo to skvěle, ale už nevim jak se to jmenovalo, to si vygoogli.
    O ext3 jsem uvažoval, ale to pak neuvidím na těch win stanicích ne ? Pokud to připojím přímo na win tak to bude chtít nějaký drivery, to bych někde stáhnul, ale pokud to pojede přes router, budou potřeba nebo ne ? Navíc nevím zda to omezení přímo souvisí s použitých souborovým systémem, je tu někdo komu na tom prakticky běží > 1TB disk na ext/4 ?

  8. #593
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    czech republic
    Posts
    182
    Quote Originally Posted by Bambus View Post
    O ext3 jsem uvažoval, ale to pak neuvidím na těch win stanicích ne ? Pokud to připojím přímo na win tak to bude chtít nějaký drivery, to bych někde stáhnul, ale pokud to pojede přes router, budou potřeba nebo ne ? Navíc nevím zda to omezení přímo souvisí s použitých souborovým systémem, je tu někdo komu na tom prakticky běží > 1TB disk na ext/4 ?
    EXT3 je asi jediný rozumný filesystem, fat32 neumí velké soubory, a podpora ntfs ovladačem ntfs 3g nic moc (návic asi jen v alt. firmwaru)
    Pokud budeš přistupovat na disk ze sítě (samba, ftp, nfs) tak nepoznáš jakej souborovej systém je na disku.
    Já pro čtení v pc používám plugin do totáče http://ghisler.fileburst.com/fsplugins/ex2fs.zip špatně ukazuje rychlost kopírování.
    Pro zápis je pro wokna ovladač Ext2Fsd, trochu obtížně zprovoznitelný a konfigurovatelný
    RT-N13u dd-wrt | Toshiba 2.5" 160GB | pxe boot server

  9. #594
    Quote Originally Posted by gouryella View Post
    EXT3 je asi jediný rozumný filesystem, fat32 neumí velké soubory, a podpora ntfs ovladačem ntfs 3g nic moc (návic asi jen v alt. firmwaru)
    Pokud budeš přistupovat na disk ze sítě (samba, ftp, nfs) tak nepoznáš jakej souborovej systém je na disku.
    Já pro čtení v pc používám plugin do totáče http://ghisler.fileburst.com/fsplugins/ex2fs.zip špatně ukazuje rychlost kopírování.
    Pro zápis je pro wokna ovladač Ext2Fsd, trochu obtížně zprovoznitelný a konfigurovatelný
    Připojení přímo k PC bych zatím neřešil, jen v případě nouze, mám to hlavně jako sdílenou zálohu dat. Pokud tam půjdu přes FTP tak souborový systém nepoznám, ok, a je tomu určitě i v případě že k tomu půjdu přes LAN resp. WLAN z WinXP/Vista (partition přimapovaná klasicky jako jednotka) ? Ještě k fortmátování na Ext3/4, formátovat asi přímo na linuxu že.. je nutno/doporučeno rozdělit nebo může být jedna partition ?

  10. #595
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    czech republic
    Posts
    182
    Quote Originally Posted by Bambus View Post
    Připojení přímo k PC bych zatím neřešil, jen v případě nouze, mám to hlavně jako sdílenou zálohu dat. Pokud tam půjdu přes FTP tak souborový systém nepoznám, ok, a je tomu určitě i v případě že k tomu půjdu přes LAN resp. WLAN z WinXP/Vista (partition přimapovaná klasicky jako jednotka) ? Ještě k fortmátování na Ext3/4, formátovat asi přímo na linuxu že.. je nutno/doporučeno rozdělit nebo může být jedna partition ?
    Jednotka se bude chovat jako klasická síťová jednotka windows, je implementována podpora SMB protokolu -samba. Formátování lze udělat v gparted live cd, také třeba z Acronis disk directoru (windows), nebo přímo v routeru. Rozdělení disku se doporučuje jen pro olegovo firmware, kde je vlastní oblast pro swap, os, data, u asus firmwaru se swap vytváří do souboru.
    RT-N13u dd-wrt | Toshiba 2.5" 160GB | pxe boot server

  11. #596
    Quote Originally Posted by gouryella View Post
    Jednotka se bude chovat jako klasická síťová jednotka windows, je implementována podpora SMB protokolu -samba. Formátování lze udělat v gparted live cd, také třeba z Acronis disk directoru (windows), nebo přímo v routeru. Rozdělení disku se doporučuje jen pro olegovo firmware, kde je vlastní oblast pro swap, os, data, u asus firmwaru se swap vytváří do souboru.
    Takže děkuji uctivě za odpovědi pánové, ráčím vyzkoušet a podám výsledky

  12. #597

    mac adresa

    V ipaccounting mě fungují už jakž takž statistiky, ale mohli byste mě poradit, jak zobrazit k ip aji nějakou poznamku, jako komu patří atd. a popřípadě, jak zjistit v olegovi mac adresy těch ip. pak bych jim v dhcp serveru přiřadil ip přímo a nehrozilo by, že jim je mohl dhcp přiřazovat na střídačku třeba. díky

  13. #598
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    czech republic
    Posts
    182
    Quote Originally Posted by terei View Post
    V ipaccounting mě fungují už jakž takž statistiky, ale mohli byste mě poradit, jak zobrazit k ip aji nějakou poznamku, jako komu patří atd. a popřípadě, jak zjistit v olegovi mac adresy těch ip. pak bych jim v dhcp serveru přiřadil ip přímo a nehrozilo by, že jim je mohl dhcp přiřazovat na střídačku třeba. díky
    Tak accounting nepoužívám ale mac adresy klientů zjistíš jednodušše: http://192.168.1.1/Main_DHCPStatus_Content.asp wifi klienty lze třeba i příkazem wl assoclist
    Last edited by gouryella; 04-02-2010 at 20:07.
    RT-N13u dd-wrt | Toshiba 2.5" 160GB | pxe boot server

  14. #599

    díky

    sice tam jsou psani jen někteří ale já si je časem odchytnu všechny. Teď bych potřeboval poradit, jak nastavit jinači rozsah ip adres pro lidi z wifi, chtěl bych jim udělat nějakou uvodni stranku, jako vítejte atd. ale nechci aby se to zobrazovalo normalnim lidem připojenym na kabelu? Na očku psal návod na dashboard, tak to zkusim podle toho.

  15. #600

    qos

    Mám pár otázek. nainstaloval jsem vnstats a nerozumim moc rozhranim br0, vlan1, eth0,eth1,eth2. br0 chapu jako wifi a lan, vlan1 jako WAN, ale podle toho počitadla to na sebe moc nesedi, sice o malo ale liší se. a to je mi divny, a to eth0 si nedokažu představit vubec. to jsou jako zdířky v routeru pro lan?

    Našel jsem jednoho stahovače, co za den uděla 15GB provozu, skoro má můj obdiv, protože nechapu co s takovym objemem může vůbec dělat. ale tvoři 95 procent všech přenesenych dat vůbec. potřeboval bych mu omezit download i upload. ale v olegovy jde omezovat podle IP pozde download. Upload jde jen přes porty. Takže nevim přes ktery porty jde ta největší zátěž, takže to nemužu rozumě omezit. Máte nějakej nápad jak to vyřešit? v dd-wrt jsem koukal že to taky neni nějak zmaknuty, ale třeba jsem to v demu nenašel. Díky za rady.

Page 40 of 55 FirstFirst ... 30383940414250 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •