Page 46 of 55 FirstFirst ... 364445464748 ... LastLast
Results 676 to 690 of 816

Thread: České vlákno

  1. #676

    Vnitrni pamet

    Zkousel nekdo rozsirit vnitrni pamet na 128MB? http://wl500g.info/showthread.php?t=12962
    Last edited by Karel; 30-05-2010 at 16:30.

  2. #677

    RT-N16

    Zdravím všechny, snad nebude vadit, že píši zde.
    Mám RT-N16 a v něm olega + USB HDD.
    Když postupuji podle tohoto návodu: http://wl500g.info/showthread.php?t=...T-N16+firmware , tak vše proběhne v pohodě, vše funguje jak má,ale když provedu reboot routru, tak mi již samba, php.... nenajede, nevíte někdo v čem je chyba, nebo spíš co dělám špatně?
    Je to ve fázi nad tímto textem: Installation is completed in a few minutes.
    Když pokračuji dál,bez rebootu tak se ostatní balíčky nainstalují, ale po rebootu , zase nic nenajede, nepomůže ani toto: flashfs save && flashfs commit && flashfs enable && reboot .

  3. #678
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    czech republic
    Posts
    182
    Quote Originally Posted by klubru View Post
    Zdravím všechny, snad nebude vadit, že píši zde.
    Mám RT-N16 a v něm olega + USB HDD.
    Když postupuji podle tohoto návodu: http://wl500g.info/showthread.php?t=...T-N16+firmware , tak vše proběhne v pohodě, vše funguje jak má,ale když provedu reboot routru, tak mi již samba, php.... nenajede, nevíte někdo v čem je chyba, nebo spíš co dělám špatně?
    Je to ve fázi nad tímto textem: Installation is completed in a few minutes.
    Když pokračuji dál,bez rebootu tak se ostatní balíčky nainstalují, ale po rebootu , zase nic nenajede, nepomůže ani toto: flashfs save && flashfs commit && flashfs enable && reboot .
    Vypadá to že ti tam chybí init script(nemam páru jak je to v RT-N16 řešeno) čili musíš spustit programy ručně:
    Code:
    /opt/etc/init.d/S08samba start
    apod.
    RT-N13u dd-wrt | Toshiba 2.5" 160GB | pxe boot server

  4. #679
    Dík, nakopl jsi mně správným směrem, stačilo upravit soubor rc.unslung a vše jede.
    Akorát jsem se chtěl ještě zeptat, co provést aby mně rutorrent fungoval i když změním port z 8082 na 80, vyskočí mi hláška že mám zkontrolovat konfiguraci a nastavit porty, no jo, ale kde?
    Last edited by klubru; 07-06-2010 at 13:40.

  5. #680

    Nastavení bandwidth pro wifi podrobněji.

    Zdravím,
    mám wl500gP pro domácí užití. V tomto prostředí potřebuji bandwidth pro wifi vyřešit podrobněji. Potřebuji pro určité dny nastavit jiné hodnoty než pro jiné.. základní nastavení tupě umí jen tupé nastavení..poradí mi někdo kde se skrývá config pro toto nastavení nebo existuje nějaký scriptík ? taky by se mi líbilo kdyby šlo definovat nějakou hlášku co by se připojeným pc cestou wifi poslala na monitor např.."za 5 minut bude wifi vypnuta"

    díky za pomoc

  6. #681
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    czech republic
    Posts
    182
    Quote Originally Posted by JuraS. View Post
    Zdravím,
    mám wl500gP pro domácí užití. V tomto prostředí potřebuji bandwidth pro wifi vyřešit podrobněji. Potřebuji pro určité dny nastavit jiné hodnoty než pro jiné.. základní nastavení tupě umí jen tupé nastavení..poradí mi někdo kde se skrývá config pro toto nastavení nebo existuje nějaký scriptík ? taky by se mi líbilo kdyby šlo definovat nějakou hlášku co by se připojeným pc cestou wifi poslala na monitor např.."za 5 minut bude wifi vypnuta"
    díky za pomoc
    Nikde se neskrývá, prostě nejni.
    Na QoS je lepší nahrát dd-wrt eventuelně rajčátko, lze i time-based
    http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Quality_of_Service
    Last edited by gouryella; 18-06-2010 at 12:25.
    RT-N13u dd-wrt | Toshiba 2.5" 160GB | pxe boot server

  7. #682
    No já mám na asusu nového olega se spoustou doplňků na flashce...seženu doplňky pro dd-wrt ?

  8. #683
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    czech republic
    Posts
    182
    Quote Originally Posted by JuraS. View Post
    No já mám na asusu nového olega se spoustou doplňků na flashce...seženu doplňky pro dd-wrt ?
    dd-wrt umožňuje instalaci optware stejně jako oleg, na wiki najdeš spoustu návodů. Ty možnosti QoS zkoukni statickém demu
    Last edited by gouryella; 18-06-2010 at 15:36.
    RT-N13u dd-wrt | Toshiba 2.5" 160GB | pxe boot server

  9. #684
    Jdu to zkusit přeinstalovat.....doplnění..stažený dd-wrt pro asus wl-500gP v1 pro flashování přes www nejde, hlásí to chybu, že to není správný soubor
    Last edited by JuraS.; 18-06-2010 at 16:02.

  10. #685
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    czech republic
    Posts
    182
    Quote Originally Posted by JuraS. View Post
    Jdu to zkusit přeinstalovat.....doplnění..stažený dd-wrt pro asus wl-500gP v1 pro flashování přes www nejde, hlásí to chybu, že to není správný soubor
    Zkus tohle http://www.dd-wrt.com/routerdb/de/do..._asus.trx/2188 a pak klasický bin přes web
    pokud si ale dobře pamatuju já sem to kdysi nahrával přes tftp s tim že sem uvedl router do recovery modu držením resetu při současném zapojení zdroje
    RT-N13u dd-wrt | Toshiba 2.5" 160GB | pxe boot server

  11. #686
    Quote Originally Posted by gouryella View Post
    Zkus tohle http://www.dd-wrt.com/routerdb/de/do..._asus.trx/2188 a pak klasický bin přes web
    pokud si ale dobře pamatuju já sem to kdysi nahrával přes tftp s tim že sem uvedl router do recovery modu držením resetu při současném zapojení zdroje
    ten jsem zkoušel..na stránce dd-wrt je psáno, že je to soubor pro upgade přes webové rozhraní ale nefunguje to...

  12. #687
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    czech republic
    Posts
    182
    Quote Originally Posted by JuraS. View Post
    ten jsem zkoušel..na stránce dd-wrt je psáno, že je to soubor pro upgade přes webové rozhraní ale nefunguje to...
    Mě to taky nešlo tak sem se tu ptal a odpověď:
    http://wl500g.info/showpost.php?p=184769&postcount=624
    pár bodů (2-5, 7) jsem vynechal a nedělal přesně :-)

    Zhruba jsem postupoval:
    1) uvedení do recovery módu dokud nezačne blikat ledka napájení (držet restore button + zapojit do zásuvky)
    2) tftp -i 192.168.1.1 put verze.bin
    3) počkat až se nahraje 5 min
    4) 192.168.1.1 zda funguje úvodní stránka
    5) projistotu provést reset (5s restore button)

    ps: kdo ještě nepoužil pin 9-gnd (jtag) jako kdyby nebyl
    Last edited by gouryella; 18-06-2010 at 18:14.
    RT-N13u dd-wrt | Toshiba 2.5" 160GB | pxe boot server

  13. #688
    Quote Originally Posted by gouryella View Post
    Mě to taky nešlo tak sem se tu ptal a odpověď:
    http://wl500g.info/showpost.php?p=184769&postcount=624
    pár bodů (2-5, 7) jsem vynechal a nedělal přesně :-)
    Díky..to se na to ale vykašlu..to by mě holky doma asi zabily kdybych jim na půl dne odpojil facebook a skype..ještě tak mi snášejí občasný restart po změně nějakého nastavení...jo já jsem z dob kdy internet v čechách ještě nebyl a modemoval jsem na bbs cestou 1200b modemu...dnešní mladí vůbec nechápou co to bylo čekat i 20 minut na stažení obyčejného obrázku co se vešel na jednu 3,5 disketu...

  14. #689
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    czech republic
    Posts
    182
    Quote Originally Posted by JuraS. View Post
    Díky..to se na to ale vykašlu..to by mě holky doma asi zabily kdybych jim na půl dne odpojil facebook a skype..ještě tak mi snášejí občasný restart po změně nějakého nastavení...jo já jsem z dob kdy internet v čechách ještě nebyl a modemoval jsem na bbs cestou 1200b modemu...dnešní mladí vůbec nechápou co to bylo čekat i 20 minut na stažení obyčejného obrázku co se vešel na jednu 3,5 disketu...
    No proto mam 2 routery, jeden na hraní (rapidshare, pxe ,webserver a torrenting) a druhý zajišťuje nepřetržitou konektivitu pro celý dům.
    Jo to byly doby kdy jsem tahal z napsteru přes modem mptrosky ale 1200b jsem nazažil :-)
    Last edited by gouryella; 18-06-2010 at 18:07.
    RT-N13u dd-wrt | Toshiba 2.5" 160GB | pxe boot server

  15. #690
    Quote Originally Posted by gouryella View Post
    No proto mam 2 routery, jeden na hraní (rapidshare, pxe ,webserver a torrenting) a druhý zajišťuje nepřetržitou konektivitu pro celý dům.
    Jo to byly doby kdy jsem tahal z napsteru přes modem mptrosky ale 1200b jsem nazažil :-)
    mám doma 2 wifi routry, 2 routry obyč, asi 3 switche a tolik dílů, že bych si mohl smontovat počítačovou učebnu..chtěl jsem ale asuse proto, že se dá dokonfigurovat jak jen je to možné..jen co nebudu líný a zapojím kvm přepínač tak mi pod stolem sedí nadupanej server s linuxem...pak tyhle vychytávky nechám na něm...jek kdo bude krmit ten 400W zdroj co má to nevím...
    tady by mi stačilo dodělat na flash statistiku co by mi ukazoval kdo z připojených kolik sosá a posílá ale mimo to i jakým protokolem respektive kterým programem a abych to mohl omezovat...a ne že mi jedna holka brzdí net a torrenty jen tím, že si pouští on line nějaký pitomá gillmorky
    Last edited by JuraS.; 18-06-2010 at 18:17.

Page 46 of 55 FirstFirst ... 364445464748 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •