Page 33 of 55 FirstFirst ... 23313233343543 ... LastLast
Results 481 to 495 of 816

Thread: České vlákno

  1. #481
    ja potrebujem vytvorit subor htpasswd a nato potrebujem program

    Quote Originally Posted by aegisrtcw View Post
    Soubor passwd najdes /tmp/etc/passwd

  2. #482
    Quote Originally Posted by PeKo View Post
    ja potrebujem vytvorit subor htpasswd a nato potrebujem program
    zkus todle
    ipkg install adduser
    pak prikaz adduser -h zobrazi se ti napoveda

  3. #483
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Czech Republic
    Posts
    3
    Quote Originally Posted by maartinek View Post
    Zdravím vás.

    Také oceňuji založení českého vlákna. Někde na tomto fóru jsem našel návod jak rozchodit sambu, ale nějak se mi to nedaří. možná jsem ale i něco přehlédl, protože v eng trochu tápu.
    můj problém spočívá jen a pouze v tom, že na síti sice můj WL-500gP vidím, ale při pokusu o přihlášení mě router vyzývá k přihlášení se pod Guest účtem, ale k tomu neznám heslo. ...Vy ano?
    Tak jsem začal hledat a našel onen návod (nemůžu ho tu teď objevit, pak sem ale hodím link), takže jsem se přes telnet připojil k routeru a pokusil sem přes vi přepsat soubor smb.conf, jenže problém je, že po restartu routeru se smb.conf přepíše na původní hodnoty.
    Prosím poradíte mi, jak od začátku do konce tu sambu nakonfigurovat?

    Nevím jestli je to k něčemu důležité, ale všechny PC se k routeru přihlašují přes Wi-Fi a běží na Win. Díky za pomoc.
    Ahoj,
    měl jsem stejný problém. Nakonec jsem to vyřešil tak, že jsem vytvořil uživatele Guest na routeru. Poté co existoval, tak jsem se na něj mohl přihlásit a windows mi následně pak zpřístupnil combo-box, kde jsem si mohl zadat admin účet. Nezapoměň, že se uživatel přidává na více místech v systému.

  4. #484
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Czech Republic
    Posts
    3

    vsftpd, charset, code page

    Nevíte, jak nastavit znakovou sadu u vsftpd na UTF-8? V sambě jsem to nastavil bez problému a znaková sada se ve windows korektně zobrazí. U vsftpd to nejsem schopný rozběhnout a dostávám "U§ se to sma§ˇ a peźe".

  5. #485
    Zdravim, nemohl by me nekdo pomoci s timto problemem http://koppel.cz/conferences/viewtopic.php?t=2590
    Disk me neustale hlasi error 71.....kdyz tam dam jakoukoliv flashku tak to asus rozpozna, ale ten USB disk ne...disk je vsude jinde funkcni....predem diky za odpoved..

  6. #486

    Problem s flash

    Ahoj vsem,
    asi jsem si nejak pokazil flash v routeru. Nemam do ni povoleny zapis a tudiz nemuzu nic nainstalovat.
    Doslo k tomu asi tak ze jsem se jednoho dne rozhodl vyzkouset novy FW od ASUSu v3 a az jsem se nabazil tak jsem tam dal zpatky oleguv a nahral zpet zalohovane nastaveni atd. Od te doby mi to blbne. Kdesi jsem se docetl, ze to muze byt tim prehravanim flash ze ta nova od ASUSu je mensi a tudiz se neprehrala cela flash.
    Nevite nekdo co s tim? Neda se nejak zformatovat a pak nahrat na cisto ta olegova?
    Nebo az tak udelam, budu muset vse znova vytvorit na svem USB HDD ty veci podle navodu nebo to muzu nechat tak a bude to fungovat?
    Diky za odpovedi...

  7. #487
    ahoj lidi,
    jsem uplnej amater, tak me prosim omluvte, ale koupil jsem si tuto ,,hracku" a bohuzel se mi stava, ze notebook neni schopny pripojit se pres wifi.. vzdy pomuze zarizeni odpojit od elektriky a zapojit, ale asi chapete, ze je to znacne nepohodlne, navic, kdyz je pres ether pripojeno PC (na nem jde vse bez problemu)... Prosim, poradte mi.

    dekuji :-)

  8. #488
    Quote Originally Posted by Salam View Post
    ....ze notebook neni schopny pripojit se pres wifi..
    cca 2x do mesice mi to same delal notebook probuzeny z hybernace. Stacilo vypnout a zapnout wifinu na notebooku, po jinem reseni jsem nepatral

  9. #489
    na mem WL500gp jsem mel nainstalovany firmware od olega, asi pred tydnem mi odesel HDD ktery byl k routeru pripojeny a router prestal pracovat (asi diky tomu ze si nemuze nacist data z externiho HDD). Po zapnuti se temer okamzite rozsviti 4 lan ledky a tim to konci, nic neblika jen ty 4 sviti. Webove rozhrani nefunguje, neda se na nej pingnout. Zkousel jsem ho rozjet jak se popisuje v http://wl500g.info/showpost.php?p=10155&postcount=11 stav nezmenen, netusite nekdo co bych s tim mel udelat?

    jakakoliv pomoc vitana

  10. #490

    Utok na SSH

    Kazdy den utoci na SSH port z ciny, z afriky, atd. autorizaci mam pres certifikat, takze pochybuji, ze by se pripojili, ale vadi mi to. Da se nejak zablokovat IP adresa, kdyz se treba 3 zkusi pripojit na ssh a bude to neplatne prihlaseni?

  11. #491
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    CzechRep
    Posts
    151
    to Karel: předpokládám, že se ti nechtělo pročítat celé vlákno, jinak bys odpověd už veděl. Hledej Fail2ban nebo brute force attack, jde to udělat přes iptables (po neplatných 5 např pokusech na nějaký určitý čas požadavky z ip adresy blokovat)
    __________________________________________________ _
    WL-500gP Oleg firmware v.1.9.2.7-rtn
    vsftp,lighttp,php5,mysql4,samba3,
    syslog-ng,rrdtools,cron,openvpn
    WD MyBook 250GB
    __________________________________________________ _
    OpenSUSE 13.1

  12. #492
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    czech republic
    Posts
    182

    útoky

    Já třeba SSH přístup nemám na portu 22, funguje to na 100% vtipné :-)
    no a FTP, no to nevím jdu zkontrolovat log :-)
    RT-N13u dd-wrt | Toshiba 2.5" 160GB | pxe boot server

  13. SQL

    Ahojky všem, vlastním už tuhle mašinu celkem dlouho a za pomoci kamaráda, tam mám olegovo FW, běží mi tam samba a nějaký další věci. Rád bych svůj web ale předělal na CMS jmenovitě drupal a za boha tam němůžu dostat SQL. Zkouším MySQL, použil sem návod odtud z fóra Link na SQL thread, ale nějak se tomu nechce. Problém je v tomhle:
    ERROR 1045 (28000): Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: YES)
    A za boha to nemůžu změnit . Mohl by mi někdo poradit?

  14. #494
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    czech republic
    Posts
    182
    Quote Originally Posted by krasty View Post
    SQL
    z dob kdy jsem ještě provozoval na routeru php a sql jsem jel podle mascata http://www.macsat.com/macsat/content/view/73/29 tam je obezlička že musíš mýt uživatelské jméno na tvrdo nastavené jako root. (root@192.168.1.1)

    ten návod u mascata by mohl i fungovat, začal bych od bodu Now install Mysql...,
    nezapomeň taky nainstalovat php-mysql na propojení...
    Last edited by gouryella; 02-08-2009 at 19:34.
    RT-N13u dd-wrt | Toshiba 2.5" 160GB | pxe boot server

  15. #495
    Quote Originally Posted by Karel View Post
    Kazdy den utoci na SSH port z ciny, z afriky, atd. autorizaci mam pres certifikat, takze pochybuji, ze by se pripojili, ale vadi mi to. Da se nejak zablokovat IP adresa, kdyz se treba 3 zkusi pripojit na ssh a bude to neplatne prihlaseni?
    Existuje Port Knocking, kterej ti port otevře jen podle potřeby. Je to v balíku knockd, ale nezkoušel jsem to nikdy. Lepší možná bude zakázat přihlašování heslem (když stejně používáš ssh klíč) a změnit port ssh serveru na jinej než 22 a máš pokoj.

Page 33 of 55 FirstFirst ... 23313233343543 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •