Page 49 of 55 FirstFirst ... 394748495051 ... LastLast
Results 721 to 735 of 816

Thread: České vlákno

  1. #721

    Ktory router s ktorym firmwarom

    Zdravim,

    chcel by som sa poradit pred kupou:
    Asus WL-520gU
    Asus WL-500gP v2

    Ktory z nich je lepsi vzhladom na modifikovatelnost? (co som zatial pozeral, tak vedie gP v1 )

    Ktory firmware tam nahodit? Cital som dost o Olegovi, DD-WRT, OpenWRT.
    Alebo by mi mozno stacil ich povodny?

    Co vlastne ocakavam od routeru:
    • WPA2-PSK (hm a RADIUS by sa na tom nedal rozbehat)
    • pripojenie USB kluca / SD karty(cez USB) / USB HDD
    • torrent downloading
    • riadne routovanie (zistil som, ze moj stary AP router nedokaze routovat medzi dvomi PC pripojenymi cez WiFi, ked maju staticke IP, skoro som chytil infarkt, ked som to zistil)
    • zmena MAC adries na ETH a WAN portoch
    • sniffovanie s aircrackom (airmon + airdump) by bolo uzasne
    • rychle routovanie vyhodou


    Vopred velmi pekne dakujem za rady.

  2. #722
    Zdravím všetkých,

    Chcem sa spýtať či z nahodou neviete aka je realna rychlost USB u toho ASUS RT-N16(ma vraj 533Mhz proc)? Mam ASUS WL500GP a ak by tam bola prenosová rychlost vecsia ako tych 2MB/s hned by som ho vymenil.

    Dakujem

  3. #723
    RT-N16 je v defaultu podtaktovany na 480MHz, kazdopadne ve specifikacich vyrobce chipu je jasne uvedeno 533MHz tak nevidim jediny duvod proc nejet na 533 . Realna rychlost pres FTP je 7,5 - 8 MB/s u samby je to pomalejsi tusim kolem 5 MB/s

  4. #724
    Ako je na tom samba v defaultnom stave s Oleg firmware(RT-N16)? Neda sa stale menit ? Ja napriklad mam WL500GP a original samba vzdy nabootuje v defaultnom stave....
    Nainstaloval som SAMBA 3 podla navodu
    http://wl500g.info/showthread.php?t=18208
    Mam windows 7 a skusal som menit aj secpol.msc:


    Run secpol.msc
    Go to: Local Policies > Security Options
    Find "Network Security: LAN Manager authentication level"
    Change Setting from "Send NTLMv2 response only"
    to
    "Send LM & NTLM - use NTLMv2 session security if negotiated"
    Vista defaults to only send the more secure NTLMv2 protocol, which these NAS devices / Samba do not support.


    Potom som na druhy den prisiel k PC a uz zase nesla
    Last edited by Tigerz; 12-01-2011 at 06:39.

  5. #725
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    czech republic
    Posts
    182
    Quote Originally Posted by Blackbirdrozd View Post
    Zdravim,

    chcel by som sa poradit pred kupou:
    Asus WL-520gU
    Asus WL-500gP v2

    Ktory z nich je lepsi vzhladom na modifikovatelnost? (co som zatial pozeral, tak vedie gP v1 )

    Ktory firmware tam nahodit? Cital som dost o Olegovi, DD-WRT, OpenWRT.
    Alebo by mi mozno stacil ich povodny?

    Co vlastne ocakavam od routeru:
    • WPA2-PSK (hm a RADIUS by sa na tom nedal rozbehat)
    • pripojenie USB kluca / SD karty(cez USB) / USB HDD
    • torrent downloading
    • riadne routovanie (zistil som, ze moj stary AP router nedokaze routovat medzi dvomi PC pripojenymi cez WiFi, ked maju staticke IP, skoro som chytil infarkt, ked som to zistil)
    • zmena MAC adries na ETH a WAN portoch
    • sniffovanie s aircrackom (airmon + airdump) by bolo uzasne
    • rychle routovanie vyhodou


    Vopred velmi pekne dakujem za rady.
    gP čka jsou již dost zastaralé, šel bych do RT-N16 nebo prubnout něco od Netgearu (WNR3500L), na spolehlivý torrenting bych doporučil 64MB+ RAM, na sniffovanie zapomeň. To ostatní to je standard. Firmware: no dlouho (5let) sem měl olega, ale teď mam skoro na všem dd-wrt, jediné co mě občas trápí je chybějící dokumentace k vestavěným příkazům busyboxu :-). Co zatím tak nějak nefunguje na 2.6 jádru je USB zvukovka.
    http://www.dd-wrt.com/demo (ukázka rozhraní dd-wrt)
    Last edited by gouryella; 13-01-2011 at 15:14.
    RT-N13u dd-wrt | Toshiba 2.5" 160GB | pxe boot server

  6. #726
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    czech republic
    Posts
    182

    httpd server spuštěný z xine serveru

    Mam takový triviální nepodstatný problém, ale třeba bude někdo vědět.
    Mam na routru busybox httpd server který se spustí jen při přístupu na port udaný v etc/services přes xine server. Špičkově to funguje z lokálu, ale když se připojim z venku tak to hodí 500 Status read failed: Connection reset by peer. Porty jsou otevřený a NATovaný z 80 na 8080, tam problém neni protože když spustim httpd klasicky jako deamon tak to funguje.
    Kde by mohl být zakopán pes?

    Code:
    service webcache  {
      disable = no
      socket_type = stream
      wait = no
      user = root
      server = /opt/sbin/httpd
      server_args = -i -t 5 -p 8080 -h /opt/www
    }
    Přes xine spouštím i vsftpd a tam problém z venku vůbec není.
    Spíš mne to zajímá z hlediska vzdělávání, protože zas tolik paměti ten server nežere :-)
    RT-N13u dd-wrt | Toshiba 2.5" 160GB | pxe boot server

  7. #727
    Quote Originally Posted by gouryella View Post
    gP čka jsou již dost zastaralé, šel bych do RT-N16 nebo prubnout něco od Netgearu (WNR3500L), na spolehlivý torrenting bych doporučil 64MB+ RAM, na sniffovanie zapomeň. To ostatní to je standard. Firmware: no dlouho (5let) sem měl olega, ale teď mam skoro na všem dd-wrt, jediné co mě občas trápí je chybějící dokumentace k vestavěným příkazům busyboxu :-). Co zatím tak nějak nefunguje na 2.6 jádru je USB zvukovka.
    http://www.dd-wrt.com/demo (ukázka rozhraní dd-wrt)
    Nechcem vrazat do noveho drahsieho routeru, ked viem, ze mi na 2 PC v domacnosti vystaci aj slabsi a ked viem, ze ho budem modifikovat (zaruka...).

    Preco by to sniffovanie nemalo ist? Nevidim dovod, preco by nesiel taky airodump. Ale rad sa poucim.

    Inak vdaka a asi pojdem do Olega.

  8. #728
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    czech republic
    Posts
    182

    Talking

    Quote Originally Posted by Blackbirdrozd View Post
    Nechcem vrazat do noveho drahsieho routeru, ked viem, ze mi na 2 PC v domacnosti vystaci aj slabsi a ked viem, ze ho budem modifikovat (zaruka...).

    Preco by to sniffovanie nemalo ist? Nevidim dovod, preco by nesiel taky airodump. Ale rad sa poucim.

    Inak vdaka a asi pojdem do Olega.
    přehrátím firmwaru se záruka neztrácí, celkem z 1000 pokusů o update fw se mi nepovedly sna 3 a vždy to šlo zpravit, jednou jsem ale musel otevřít krabičku no.
    Třeba takovej TL-WR1043ND stojí méně než 500gP a nabízí Gigabit porty a N kovou wifinu, má ale jen 1x USB port. V mironetu teď mají RT-N16 v akci, sám jsem jeden zakoupil a již se nemohu dočkat.
    http://www.mironet.cz/asus-rtn16-wif...ergl+dp104176/ za bratru 2.3k
    RT-N13u dd-wrt | Toshiba 2.5" 160GB | pxe boot server

  9. #729
    Quote Originally Posted by gouryella View Post
    přehrátím firmwaru se záruka neztrácí, celkem z 1000 pokusů o update fw se mi nepovedly sna 3 a vždy to šlo zpravit, jednou jsem ale musel otevřít krabičku no.
    Viem, len planujem pripajat vlastnorucne vyrobeny USB device (maly LCD displej, nech sa nemusim zakazdym pripajat, ked chcem len daco pozriet ) a je dost mozne, ze ho budem otvarat a taktiez mozem daco nechtiac vyskratovat...

    Quote Originally Posted by gouryella View Post
    Třeba takovej TL-WR1043ND stojí méně než 500gP a nabízí Gigabit porty a N kovou wifinu, má ale jen 1x USB port. V mironetu teď mají RT-N16 v akci, sám jsem jeden zakoupil a již se nemohu dočkat.
    Oba PC mi podporuju len b/g. 1x USB je pre mna malo, pokial chcem pripojit disk a LCD. WL-500gP je o polovicu lacnejsi od RT-N16 a myslim, ze na moje ucely by mohol stacit.

    Dakujem za rady.

    P.S.: Moja otazka stale ostava - preco by mi nemal ist airodump?

  10. Quote Originally Posted by flex25 View Post
    Ahoj
    Ja mam taky Samsunga a tohle jsem resil pomoci flashnuti firmwaru televize tak ze ted umi cist z nasdilnech adresaru pres sambu (+ to umi prehravat DTS, vetsi titulky, jinou barvu titulku atd.) ted to jde dokonce snad i bez zasahu do firmwaru
    mrkni na http://www.samygo.tv/
    ja mam totiz serii B a tak nevim co vsechno umej se serii C
    ja jsem klasicky DLNA nebyl s Asusem nejak smysluplne schopen rochodit tak jsem sel touhle cestou
    jinak jeste zkus kouknout na
    http://wl500g.info/showthread.php?t=25271
    zde doporucuje twonky server i s navodem (nevyhoda je ze je na 30 dni a pak za ojra)

    Diky za info no pro tu moji C6000 jeste firmware nemaj a mozna ani nepujde aby toslo pres sambu - bohuzel.

    mediatomb ani ushare se mi sice rozjet podarilo ale tv je nedetekuje.
    Jak by se dalo jeste resit, napada Vas neco?diky

  11. #731

    Router před Asusem

    Ahoj,
    prosím o radu jak nejlépe nastavit routery, abych mohl z Internetu
    sledovat kompatibilní webkameru připojenou k Asusu? Kromě toho bych rád používal Asus
    jako Switch a přistupovat přes něj ven do Internetu z různých PC. Myslím, že to co chci
    nejlépe vystihuje nastavení Asusu jako bridge, bez aktivního DHCP.
    Veřejnou IP mám statickou.

    Jako hlavní Wifi router používám Compex WPE54AG, který mi slouží jak DHCP server
    a v několika případech využívám rezervaci/ přiřazení IP adesy dle MAC. Compex má také NAT port forwarding
    v LAN 192.168.168.x a IP forwarding.

    moje konfigurace
    Wifi 5GHz <-> Compex (192.168.168.1) <-> switch <-> Asus (192.168.1.1) <- Logitech QuickCam Pro 4000

    Compex
    - WAN Gateway 10.0.0.1, mask 255.255.0.0
    - LAN 192.168.168.1, mask 255.255.255.0
    - DHCP rozsah nastaven 192.168.168.100 - 192.168.168.254

    Asus
    - WAN Gateway 192.168.168.1
    - WAN IP 192.168.168.102, mask 255.255.255.0
    - DNS 10.0.0.1
    - LAN IP 192.168.1.1, mask 255.255.255.0 (přes tuto IP přistupuji k Aususu)
    - Lan Gateway 192.168.1.1

    Detaily rád sdělím, ale možná to výše uvedené bude stačit.
    Lze Asus nějak jednoduše včenit do sítě 192.168.168.1?

    Děkuji moc,
    Martin

  12. #732
    Mam spustenu sambu3 Vsetko OK, az na particiu NTFS... Cítat mozem aj nahravat s tejto particie do NTB, ale nie ZAPISOVAT... Neda sa to nejako obíst?

    Jedna sa samozrejme o disk v WL500GP.Na format EXT3 mozem aj zapisovat.

  13. #733
    Quote Originally Posted by Tigerz View Post
    Mam spustenu sambu3 Vsetko OK, az na particiu NTFS... Cítat mozem aj nahravat s tejto particie do NTB, ale nie ZAPISOVAT... Neda sa to nejako obíst?

    Jedna sa samozrejme o disk v WL500GP.Na format EXT3 mozem aj zapisovat.
    S tim nic bohuzel nenadelas je to TUSIM kvuli licencnim poplatku microsoftu proc neni podpora pro zapis na NTFS (mozna se mylim ale to ve vysledku neni podstatny) proste na NTFS nezapises :-(....dokud budes ten HDD mit pichlej v routeru tak ti to je jedno pokud ho chces obcas zapojit k PC s oknama pak existujou programky co naucej okna pracovat s ext3 ale osobne jsem to nikdy nezkousel takze ani nemuzu zadnej doporucit ale pres google urcite neco najdes

  14. #734

    Síťová tiskárna

    Zdravím,
    možná už se to tu někde řešilo nebo to sem nepatří ale už sem zkusil snad všechno a nic tak snad tady...mám problém s připojením síťové tiskárny, konkrétně se jedná o KONICA MINOLTA Magicolor 1680MF. Po připojení tiskárny k zařízení si ji asus bezproblému najde a je zobrazena na portu USB v admin rozhraní. V síti mám pak jeden PC po LAN a jeden NB přes wifi. Oba s OS W7 64b. Po zapnutí tiskárny si ji oba počítače bezproblému najdou a nainstalujou na virtuální port. Tiskárna tiskne i skenuje, ovšem po jednom až dvou dnech se tiskárna začne na obou PC hlásit jako offline a je nutné ji na obou PC odebrat a znovu nainstalovat. Ovladače mám aktuální, firmware v asusu taky. Děkuji za jakýkoli nápad na řešení

  15. #735

    Question Asus 500gP + Bluetooth AP

    Caute,

    snazim sa rochodit na 500gP BT modul so zdielanym netom. Vychadzam z : tejto stranky a uz som vyskusal kde co, zial podla toho navodu mi to nechce ist. Bud to ma problem s (nejakym) protokolom, prip. Segment error alebo (iny firm. produkt = Tomato) problem so zavedenim BT modulov do systemu .

    Nevie niekto ci je tu moznost to nejak rozchodit ?

    Dikec.

Page 49 of 55 FirstFirst ... 394748495051 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •