PDA

Bekijk de volledige versie : Problem z oleg i drukarka Xerox



Przemek
09-07-2010, 14:07
Witam

Od jakiegoś czasu jestem użytkownikiem WL500 GPv2. Do tej pory uzywalem oryginalnego firmware ASUSA. Dzialalo dobrze z drukarka samsunga. Dzis kupilem nowa drukarke Xerox Workcentre 5016 i zaczely sie schody. Na sofcie ASUSA nie rozpoznawalo jej wiec po przegrzebaniu intenetu zainstalowalem soft oleg w wersji 1.9.2.7-d-r1612 (chyba najnowszy). Teraz po podlaczeniu drukarki do routera mam taki komunikat w logach :

Jul 9 00:17:08 kernel: hub.c: new USB device 00:03.1-1.2, assigned address 7
Jul 9 00:17:08 kernel: usb.c: USB device not accepting new address=7 (error=-71)
Jul 9 00:17:09 kernel: hub.c: new USB device 00:03.1-1.2, assigned address 8
Jul 9 00:17:09 kernel: usb.c: USB device not accepting new address=8 (error=-71)

Nie rozpoznaje wiec drukarki. Czy ktos spotkal sie z tym problemem ? Jest jakies skuteczne rozwiazanie ?
EDIT:

Udalo mi sie sprawic ze router zobaczyl drukarke.. Teraz mam za to inny problem ... Zaraz po wlaczeniu drukarki wszystko dziala ok .. Po chwili jedak (gdy drukarka przejdzie w stan standby) logi zapychaja mi sie takim komunikatem :


kernel: printer.c: usblp0: error -71 reading printer status


Proba drukowania konczy sie .. niczym .. Dokument niby wyslany na drukarke i zadnej odpowiedzi... Moze ktos spotkal sie z tym problemem ?

Dodatkowo zauwazylem ze zwolnil mi internet przez wifi - przez kabel dziala dobrze.. Wiec drugie pytanie o ten problem :)
Dziekuje serdecznie za wszelka pomoc
pozdrawiam
Przemek