PDA

Bekijk de volledige versie : Problem z dzieleniem łącza



krzychulo10
03-06-2010, 18:02
Cześć!

Jestem nowy i prosze o wyrozumialosc:)
Mam internet Vectry 8mb i router asus wl 500gp v2. Chcialem aby internet byl na 2 komputerach (stacjonarnych) i laptopie. Udało mi się skonfigurować router na podstawowych ustawieniach, firmowym softwerze i ogólnie tak na chama. Pobierając coś prędkość jest o wiele niższa niż powinna (200kb/s przy włączonym 1 komputerze). Poza tym kiedy chce polączyc się na laptopie boje się, ze to samo moze zrobic rowniez sasiad (nie ma żadnego hasła). Jak skonfigurować ten router, aby wyciągnąć z niego jak najwięcej? mam jeszcze wiele pytań, ale narazie wystarczy to 1:)

Z góry dziękuje

cichy
04-06-2010, 20:07
Pobierz sobie inny firmware do tego modelu, np te http://wl500g.googlecode.com/files/WL500gpv2-1.9.2.7-d-r1612.trx i wgraj przez WebGUI na pewno będzie lepiej i stabilniej niż na oryginalnym sofcie. Co do konfiguracji to na forum jest cały przewodnik jak ustawić model 500 v1 który nieznacznie różni się od wersji v2.

krzychulo10
04-06-2010, 22:47
hmm..

Może niezrozumiale napisałem, ale chodzi o to, że przy prędkości łącza 8Mb/s prędkość w speedtestach jest około 2Mb/s, pomimo że jest podłączony 1 komputer, antena odłączona a 2 kabel jest jedynie we wtyczce (komputer wyłączony). Pomijając to, że internet idzie przez router i modem spodziewałem się prędkości powyżej 7Mb:confused:.. Do głowy przychodzi mi jedynie konfiguracja (jestem newbie w tej dziedzinie i pewnie tak już zostanie). 8 dzieli się na 2 (prędkość w speedtescie) co daje 4 (liczba gniazdek w routerze). Mi to daje do myślenia, ale nie do działania bo po każdej próbie zrobienia czegokolwiek musze restartować ustawienia.. Z góry dzięki za pomoc

krzychulo10
06-06-2010, 07:38
to w koncu pomoze ktos?

mariusz19
07-06-2010, 06:58
kolego albo słuchaj porad kolegów albo rób sam to co uważasz. Nikt na tym forum nie używa oryginalnego firmware i nikt nie odpowie na twoje problemy. Zmień najpierw firmware a potem pisz.