PDA

Bekijk de volledige versie : porada ftp soft asusa



kali6
05-01-2010, 14:04
Witam.
Po kilku przygodach z routerem jak mozna zobaczyc w poprzednim poscie powrocilem do softu asusa wersja 3.0.3.8. Niestety mimo duzej ilosci czasu sedzonego na forach nie za bardzo udalo mi sie skonfigurowac olega ani open wrt. Doceniajac bezinteresownosc i cel tych forow niestety opis typu "zainstaluj rtorrent z gotowego ipkg do tego webui" i tylko tyle niestety w przypadku braku znajomosci linuxa i belkotu informatycznego:p niestety nie poradzilem sobie:confused:, mniejsza o to.
Mam w tej chwili tylko dwa pytanka:
1.czy da sie zalogowac przez telnet, ssh lub w jakis inny sposob na router z oryginalnym softem w celu edycji plikow konfiguracyjnych. Konkretnie chodzi mi o ftp bo na sofcie asusa stworznie jest lopatologiczne, dziala mi wszystko ladnie z zewnatrz tylko mam problem tego rodzaju, ze jak dodam konta i nadam uprawnienia to po wpisaniu w przgladarce adresu hosta wyskakuje okienko z "530 This FTP server does not allow anonymous logins" a chcialbym zeby wyskoczylo okno z zapytaniem o login i haslo. Wiem ze trzeba wylaczyc opcje dostepu anonimowych uzytkownikow, tylko ze w sofcie asusa nie ma takiej opcji a plik konfiguracji *.conf napewno znajduje sie a routerze tylko nie wiem jak teraz tam dostac i go wyedytowac.
2. po powrocie z open wrt do softu asusa i podlaczeniu dysku zewnetrznego zauwazylem ze router utworzyl na dysku folder .apps i w srodku sa pliki z open wrt np po instalacji ctorrent czy lighttp. Jak to moge usunac z routera??

chyba ze ma ktos naprawde lopatologicznego toutoriala ze sreenami do ktoregos firmwara tak zebym mogl dokonczyc historie alternatywnych softow. Bo ja sie poddalem czytajac niekonczace sie posty z nieskonczona liczba linkow.

P.S.Mam nadzieje ze nie zrozumiecie tego posta zle, ale wiekszosc osob, ktora dopiero zaczyna przygode poprze to co napisalem powyzej

Za wszelkie odpowiedzi z gory dziekuje.

cichy
06-01-2010, 00:54
Hmm z tego co pamiętam to w oryginalnym sofcie nie szło się zalogować przez telnet a tym bardziej przez ssh (możliwe że przez telnet wejdziesz ale nic nie zrobisz, ale jak mówię nie pamiętam). Inna sprawa jaki masz router bo nigdzie o tym nie wspominasz? Co do softu to osobiście polecam Oleg'a (miałem DD-WRT i Open-WRT ale mimo prostoty instalacji nic nie miały do zaoferowania) na nim chociaż trochę można poznać działanie routera i go skonfigurować "pod siebie".

kali6
06-01-2010, 21:50
posiadam wl500gp v2, mialem zainstalowanego olega ale konfiguracja ftp i instalacja torrenta chyba mnie przerosla. Jesli masz jakas instrukcje lub bylbys w stanie jakos mi to opisac to bylbym wdzieczny.