PDA

Bekijk de volledige versie : Problem z dyskiem usb pod Vistą



mckx
13-12-2009, 02:12
Proszę o pomoc - pod Vistą nie widzę dysku usb podpiętego do WL 500 gp v2. Pod XP działa jak powinno - w trybie do odczytu (jest sformatowany w NTFS).

cichy
13-12-2009, 12:41
Nie widzisz przez Sambę czy bezpośrednio po podłączeniu do kompa? Zamiast NTFS powinieneś sformatować dysk w ext2/3 albo jak już się upierasz na ten NTFS dodać obsługę NTFS-3g

mckx
13-12-2009, 22:03
Dokładnie wygląda to tak:
- podłączenie 'bezpośrednio' poprzez wi-fi
- pod XP w 'Twoje miejsca sieciowe' jest skrót do routera, przez który otwiera się GUI routera oraz skrót do podpiętego dysku usb (laptop hp). Dysk jest czytany bez problemu.
- pod Vistą w sekcji 'sieć' (to zdaje się odpowiednik 'miejsc sieciowych' z XP - laptop Sony Vaio) jest ikona routera, która niestety nie wywołuje żadnej akcji natomiast nie ma skrótu do dysku

Update: zrobiłem próbną partycję w EXT3 i pomogło o tyle, że na XP jest RW. Na viście bez zmian :( - dysku nie widać...

Przy okazji
- w mapie sieci w GUI routera nie widzę podłączonej drukarki, chociaż printserwer działa - drukuje się bez problemu. Nie boli mnie to specjalnie ale może ktoś wie dlaczego...?

cichy
14-12-2009, 20:49
A próbowałeś zmapować dysk sieciowy pod Vistą? Pod Win7 wystarczyło zmapować dysk i po sprawie, jedyne co to czasem mi się ścieżka gubiła ale działa (np mapujesz pod z: zasób \\router\disc0_3 i powinno ci go widzieć)

Co do 'widzenia' dysku z Ext 2/3 przez system to Windowsy widzą to przez sterownik dodatkowy ale jak mapujesz dysk jako udział Samby to bez żadnych dodatków idzie :)

Nostry
20-12-2009, 20:49
Proponuję ugryzc problem od drugiej strony:
- zaopatrzyć się w kopię winXP
- zainstalować XP z opcja formatowania partycji, usuwajac przy tym Viste (wszystkie potrzebne dane nalezy wcześniej zabezpieczyc)
- poinstalowac co potrzeba, w razie problemow ze sterownikami wspomoc sie odpowiednim programem np. Everest
Problem rozwiazany.