PDA

Bekijk de volledige versie : WL-500gP v2 - pytanie o stabilnosc dzialania



bacza
27-10-2009, 21:03
witam,

zastanawiam sie wlasnie nad zakupem rutera - rozwazam dwie opcje:

- Asus WL-500gP v2,
- Linksys WRT54GL.

za Asusem przemawia dostepnosc zlacza USB, za Linksys duza stabilnosc dzialania, o ktorej pozytywne opinie kraza po sieci od dawna :)

nie ukrywam, ze priorytetem jest dla mnie stabilnosc dzialania, ale obsluga USB bylaby bardzo pozadana :)

w zwiazku z tym pytanie, jak oceniacie stabilnosc i jakosc Asusa?
pociagnie spokojnie 24/7 bez zwisow, przytykan, chwilowych przerw w WI-FI, itd?

porownanie z Linksys-em mile widziane :)
(ale chodzi mi tylko o te konkretnie modele)


drugie pytanie, czy Asus tez ma kilka roznych wersji "wyposazenia", ktore rozpoznaje sie po Serial number, jak w Linksysie?
jesli tak, gdzie mozna znalezc jakas rozpiske, co i jak, i ktora ew. wersje kupic :)

wielkie dzieki za wszelkie info!

pozdro,
jb.

kaizen
28-10-2009, 00:11
nie ukrywam, ze priorytetem jest dla mnie stabilnosc dzialania, ale obsluga USB bylaby bardzo pozadana :)

w zwiazku z tym pytanie, jak oceniacie stabilnosc i jakosc Asusa?
pociagnie spokojnie 24/7 bez zwisow, przytykan, chwilowych przerw w WI-FI, itd?


Miałem Linksysa (a brat dalej jest mu wierny). Teraz od paru lat mam WL500gp.
Na oryginalnym sofcie nie sprawdzałem, więc się nie wypowiadam. Na innym - sam z siebie Oleg nie zwiesił mi się nigdy. Ale przy zabawach z zainstalowanym różnym softem potrafił się zwieszać - obwiniam Transmission ale też intensywne operacje dyskowe (Samba i/lub ftp). Od kilku miesięcy używam koppel (zmodyfikowany Oleg do obsługi modemów GSM) - jak dotąd zero zwisów. Ale zbiegło się to w czasie ze zmianą łącza na limitowane i zaprzestaniem ściągania czegokolwiek na router.

Generalnie - przy tej samej funkcjonalności Asus i Linksys stabilne jak skała. Korzystanie z niektórych dodatkowych bajerów i niektórych konkretnych wersji oprogramowania potrafiły regularnie wywalać mi Asusa.