PDA

Bekijk de volledige versie : Olega + NTFS ?



justGreg
24-08-2009, 15:07
Witam!
Czy Olega wykryje mi dysk USB sformatowany na NTFS? Tudzież FAT64 ?
Nie powiem, jak się nie używa na co dzień Linuxa na swoim kompie to przesyłanie dużych porcji danych jest utrudnione (w porywach 4MBps).

I tu moje pytanie, czy jak sformatuje partycje dysku USB, chodzi mi tylko o tą na której będą dane - torrenty, itp na jeden z ww. formatów to system mi ją wykryje i będę mógł na niej używać rTorrent lub Transmission ?

kaizen
24-08-2009, 23:04
Witam!
Czy Olega wykryje mi dysk USB sformatowany na NTFS? Tudzież FAT64 ?

Nie. Użyj ext2 albo fat32. A szybkość - Asus nie ma DMA i szybciej nie będzie. Duże porcje danych lepiej przenosić fizycznie - przepiąć dysk/pendrive do kompa (pod windowsem jest plugin do TC do odczytu ext2).

justGreg
18-10-2009, 18:09
Witam!
Czy są jakieś przeszkody aby dysk USB podpięty do routera WL-500GP z Olegą był sformatowany na FAT32/NTFS?
Konkretnie chodzi mi o rTorrent tudzież Transmission - czy będą one obsługiwały ową partycję - ściągały tam dane?

Na co dzień używam windowsa i po prostu wygodniej jest podpiąć do kompa dysk z FAT-em niż się ceregielić z EXT-em.
A szlag mnie trafia jak mam skopiować kilka-kilkanaście GB danych z dysku z prędkością 2-4 mBps :/

Dziękuję z góry za odpowiedź,
Grzegorz

drozol
18-10-2009, 20:14
Witam!
Czy są jakieś przeszkody aby dysk USB podpięty do routera WL-500GP z Olegą był sformatowany na FAT32/NTFS?


Z NFTS napewno się gryzie rtorrent, przynajmniej tak było jeszcze parę miesięcy temu. Nie wiem jak z Fatem - ale tu z kolei przychodzą ograniczenia samego Fatu - wielkość pliku do 4GB....
Też wkurza mnie wydajność dysku, dlatego czekam na coś mocniejszego, ale zapowiadany RT-N16 jakoś nie pojawia się w sprzedaży.

bartwaw
19-10-2009, 21:54
taki mały offtop:
RT-N16 pojawi się, właściwie jest już od zeszłego tygodnia w dystrybucji ale z tego co mi wiadomo do polski niewiele ich dotarło więc powinno być kiepsko z dostępnością - hehe, ale jeden na pewno będzie mój.

Bartek

drozol
20-10-2009, 19:57
taki mały offtop:
RT-N16 pojawi się, właściwie jest już od zeszłego tygodnia w dystrybucji ale z tego co mi wiadomo do polski niewiele ich dotarło więc powinno być kiepsko z dostępnością - hehe, ale jeden na pewno będzie mój.

Bartek

No to daj znać co i jak.

Przede wszystim - ile za niego dałeś i jakie sa transfery po kablu i WIFI z zewnętrzego dysku.

Lesiuk
20-10-2009, 20:09
No to daj znać co i jak.

Przede wszystim - ile za niego dałeś i jakie sa transfery po kablu i WIFI z zewnętrzego dysku.

6 MB/s odczyt
3 MB/s zapis

via ftp

bartwaw
20-10-2009, 21:57
ooo, widzę że ktoś się napalił na niego bardziej niż ja :).

drozol
21-10-2009, 10:33
6 MB/s odczyt
3 MB/s zapis

via ftp

No to szału nie ma - a czytałem (przynajmniej tak mi się wydawało) że odczyt był ok 10 MB/s


ooo, widzę że ktoś się napalił na niego bardziej niż ja :).

Tam od razu napalił :P Wszystko jest kwestią ceny - jeśli sprzedam rozsądnie mojego WL-500W to wtedy pomyślę, ale nic na siłę. Poza tym muszą się one najpierw pojawić - bo na razie to są jak UFO wszyscy o nich słyszeli ale nikt ich nie widział.

bartwaw
22-10-2009, 16:12
No mój już dotarł, więc żadne ufo, a w detalu powinien chodzić w okolicach +480.

mariusz19
09-02-2010, 23:48
Czy jest możliwość zamontowania partycji poprzez fstab? Jeżeli operację wykonuję ręcznie to wszystko działa ok tylko zastanawiam się czy możliwe jest to z automatu. Zainstalowałem wszystko wg tutorialu z tąd (http://www.wl500g.info/showthread.php?t=21889&highlight=dlengine). Wszytko działa bez zarzutu tylko montuje partycje ntfs read only. Muszę ręcznie odmontować i ponownie zamontować i wtedy działa.

/dev/discs/disc0/part2 on /opt type ext3 (rw,noatime)
/dev/discs/disc0/part3 on /tmp/mnt/disc0_3 type ext3 (rw,noatime)
/dev/discs/disc1/part1 on /tmp/mnt/disc1_1 type ntfs (ro)
A to po ręcznym montowaniu:

/dev/discs/disc0/part2 on /opt type ext3 (rw,noatime)
/dev/discs/disc0/part3 on /tmp/mnt/disc0_3 type ext3 (rw,noatime)
/dev/scsi/host1/bus0/target0/lun0/part1 on /tmp/windows type fuse (rw,user_id=0,group_id=0,allow_other)

mavi
14-04-2010, 02:02
Witam

Mój problem polega na tym że mam router na oryginalnym sofcie najnowszym widzi mój dysk bez problemu , udostępnia go ale problem pojawia się kiedy chce np z kompa wgrać coś na dysk. Wyskakuje mi odmowa dostępu mimo że w opcjach mam zaznaczone użytkownik zapis/odczyt a mapując dysk sieciowy podałem dane tego użytkownika zapamiętując te ustawienia. Ma ktoś pomysł co może być nie tak ??

P.S. A program do ściągania ten oryginalny też nie może zapisać danych na dysku u wywala błąd że nie widzi dysku....

Pozdrawiam

cichy
14-04-2010, 16:33
Dzieje się tak gdy masz dysk sformatowany w standardzie NTFS który pod Windowsem jest zapisywalny/odczytywalny a pod Linuxem można go tylko odczytać (zapisać też ale to przez programy specjalne których na routerze nie uświadczysz). Najprostsze rozwiązanie to sformatować powtórnie dysk pod jakąś dystrybucją Linuxa bądź przez GParted do standardu ext2/3 wtedy będziesz mógł zapisywać i odczytywać dane z dysku.

LeszekTG
20-05-2010, 21:25
Witam
Tez chcialbym podlaczyc drugi dysk pod WL-500g sformatowany w NTFS. Znalazłem opis w sieci "ntfs-3g is working on Wl-500g Premium kernel 2.4" lecz nic tego nie rozumiem. Mogłby ktos przetlumaczyc? Bo z tego wynika ze z ntfs-3g mozna zapisywac na dyskach ntfs.
https://forum.openwrt.org/viewtopic.php?id=17424

mariusz19
20-05-2010, 23:25
Jak przetłumaczysz sobie ostatnie zdanie to zauważysz że jest napisane że fuse w kernelu niższym niż 2.6 może powodować utratę danych. Ja używałem dysku ntfs i potwierdzam że bardzo często wywalało dysk ntfs. jezeli dalej chcesz to zrobić to pisz.