PDA

Bekijk de volledige versie : DC++ i pochodne - konfiguracja



cichy
27-06-2009, 19:59
Tak jak w temacie, korzystam z DC++ od lat i nie chcę tego tracić, zwłaszcza że mamy hub sieciowy. Mam problem, a mianowicie w kompie stacjonarnym (IP:192.168.1.10) mam przekierowane porty TCP i UDP (odpowiednio 10226 i 10227), wszystko przez webgui. Wszystko działa jak należy(szukam i pobieram w trybie aktive). Na laptopa (IP:192.168.1.11), gdzie też mam DC++ też przekierowywałem porty, TCP:10228 i UDP:10229, no i tutaj tryb active nie działa w ogóle (w trybie pasywnym działa bez problemu, szuka i pobiera ale tylko od aktywnych czyli mam mniej źródeł). Czy ktoś z użytkowników wie jak to rozwiązać?

kijos
28-06-2009, 11:39
Ja bym pozmieniał porty(w programie i webgui), w końcu musi załapać.
Może na laptopie blokuje dodatkowo jakiś firewall?
Albo pobaw się z tym http://www.softservice.com.pl/ldcc/ bezpośrednio na routerze - tekstowy klient dc. ;)

cichy
02-07-2009, 21:59
Hmm niechcę klienta DC++ na router, chodzi mi o poprawne przekierowanie portów tak żeby na 2 kompie także działał tryb active.

P.S nawet jakbym chciał to nie wiem czy skompilowałbym poprawnie tego klienta na soft olega :P

P.P.S może jest jakiś tutorial jak skompilować/przeportować soft np z debiana (verlihub) na platformę mipsel?

Lesiuk
03-07-2009, 17:44
Hmm niechcę klienta DC++ na router, chodzi mi o poprawne przekierowanie portów tak żeby na 2 kompie także działał tryb active.

P.S nawet jakbym chciał to nie wiem czy skompilowałbym poprawnie tego klienta na soft olega :P

P.P.S może jest jaki¶ tutorial jak skompilować/przeportować soft np z debiana (verlihub) na platformę mipsel?

tutorial: http://www.nslu2-linux.org/wiki/Optware/AddAPackageToOptware

drozol
04-07-2009, 22:06
A ja sprawdził bym to w taki sposób.
Nadaj w laptopie takie IP jakie masz w stacjonarnym, a potem w kliencie DC ustaw takie porty na jakich ci działa w trybie active. Jeśli będzie działać (gdy masz IP 192.168.1.10) na laptopie, wtedy znaczy że masz źle przekierowane porty dla IP (192.168.1.11), a jeśli nie będzie działało to znaczy że pewnie coś ci te porty blokuje poza routerem - jakiś firewall (np. windowsowy) itp.