PDA

Bekijk de volledige versie : [Asus WL500gp v1] Słaby sygnał WiFi



smolam
28-05-2009, 19:19
Witam wszystkich

Postanowiłem ostatnio zmienić mój stary router WiFi Linsys-a na "nowego" Asusa, specyfika moje domowej sieci polega na tym iż cały sprzęt umieszczony jest w szafie w pokoju na pietrze ( niegdyś był tam mój pokój ) Problem zasięgu w poprzednim routerze rozwiązałem przenosząc anteny na półpiętro, dzięki temu zasięg był w całym domu. Podobnie zrobiłem z Asusem jednak w tym przypadku nie dało to żadnego efektu i zasięg jest dużo dużo słabszy. Słyszałem pogłoski ze modele tego routera posiadają jakaś wadę fabryczna która wpływa na jakość i silę sygnału. Zastanawiam się na zmianie karty minipci w routerze jednak jako laik w tym temacie nie wiem jaka kartę zakupić , czy każda będzie pasować a jeżeli tak to czy obsłuży ja fabryczny soft. Na Linux-ie znam się jeszcze mniej dla tego raczej nie biorę pod uwagę zmiany oprogramowania. Nie zależy mi na dodatkowych funkcjach , choć są one koszące. Zależy mi na dobrym sygnale obejmującym cały budynek.

Będę wdzięczny za każde sugestie :)

kaizen
29-05-2009, 11:34
Na Linux-ie znam się jeszcze mniej dla tego raczej nie biorę pod uwagę zmiany oprogramowania. Nie zależy mi na dodatkowych funkcjach , choć są one koszące. Zależy mi na dobrym sygnale obejmującym cały budynek.

Zainstaluj na początek
http://code.google.com/p/wl500g/

Tam możesz ustawić moc sygnału (zresztą podobnie jak na wielu przeróbkach softu).

Może pomoże. Używanie wcale nie jest trudniejsze, niż fabrycznego (tych podstawowych funkcji) - wszystko przez www.

A jak zechcesz więcej - użyj gotowca (pendrajw lub dysk na USB potrzebny)
http://www.wl500g.info/showthread.php?p=112117#post112117

smolam
13-06-2009, 11:03
witam ponownie
nadal mam problem z mocą sieci , po zainstalowaniu proponowanego firmware i zmiany mocy sieci jest poprawa ale nadal nie wszystkie komputery są w stanie się z nim połączyć, czy wie ktoś coś na temat zmiany radia w routerze i coś więcej na temat problemu który opisywałem wcześniej ( co do wady tych routerów) ?

Lesiuk
15-06-2009, 19:46
witam ponownie
nadal mam problem z mocą sieci , po zainstalowaniu proponowanego firmware i zmiany mocy sieci jest poprawa ale nadal nie wszystkie komputery są w stanie się z nim połączyć, czy wie ktoś coś na temat zmiany radia w routerze i coś więcej na temat problemu który opisywałem wcześniej ( co do wady tych routerów) ?

Może wymień antenę na np coś takiego http://allegro.pl/item655164242_pentagram_mocna_antena_wifi_dookolna _2_4ghz_9dbi.html ?

gusman
12-08-2009, 13:58
Sprawdz:
1) czy nie wypadl Ci kabelek anteny WiFi z karty miniPCI w
routerze; mi taki wypadl przez kilka miesiecy nie moglem
wpasc co jest z tym routerem
2) Jesli masz wl500gP v1 to sprawdz date produkcji. We
wczesniejszych modelach w karte miniPCI wlutowano zly
rezystor - zamiast 62 [Ohm] wlutowano 62000[Ohm]. Powoduje on spadek zasiegu WiFi. Jesli ten problem Cie dotyczy - przelutuj bezpiecznik, poszukaj na forach dokladnego opisu problemu.
3) mozesz sprobowac z wieksza antena.

justGreg
14-08-2009, 08:51
Panowie, można coś więcej gdzie zwiększyć moc nadajnika?
Która to 'wajcha' jak się loguję na router via www?

I coś więcej o tym złym rezystorze informacji bym prosił :)


Pozdrawiam,
Greg

gusman
17-08-2009, 09:31
I coś więcej o tym złym rezystorze informacji bym prosił :)

O rezystorze mozesz poczytac w watku:
http://wl500g.info/showthread.php?t=13321

1) Sprawdz numery seryjne - czy problem Cie dotyczy
2) Jesli problem Cie dotyczy nadlutuj R17 na karcie WiFi rezystorem 62 ohm (stary rezystor moze pozostac na miejscu)

ravikjab
22-12-2009, 19:47
Witam,

mój WL500G Premium V1 nie ma najlepszego zasięgu, mam go na piętrze a na parterze zasięg jest bardzo słaby, to samo jest na zewnątrz budynku (zasięg jest tylko przy ścianach a mam zamontowaną antenę 12dBi)
Czy nadlutowanie tego rezystora R17 62 ohm znacznie poprawi zasięg czy nie jest to niezauważalny zysk zasięgu.
Przyglądając się karcie wifi zamontowaniej w routerze zauważyłem że ma ona jeszcze złącze do dodatkowej anteny, zastanawiam się czy nie można podłączyć dodatkową antenę i tym samym zwiększyć moc i pole zasięgu.

Proszę o opinie.
Pozdrawiam