PDA

Bekijk de volledige versie : Wl-500gp v2 + neostrada + zrywanie polaczenia co 24h



detroniter
05-05-2009, 16:35
Witam mam taki problem mam neostrade polaczona kablem ethernet z asus wl-500gp v2 pobieram pliki http przez wget-a i po 24 h zrywa mi połączenie z internetem. co mam zrobic zeby po nawiazaniu nowego polaczenia dalej sciagal niedokonczony plik lub od nowa?

Lesiuk
05-05-2009, 17:13
Pobierz wgeta z repo i go używaj. Ten z busyboxa jest okrojony. Z tego co pamiętam to jest parametr dzięki któremu możemy określić ile prób pobrania pliku ma wykonać. Gdyby jednak nadal były jakieś problemy to tak poza tym to wget ma otwarty kod źródłowy i ma minimum zależności. Przerobienie go tak żeby pobierał pliki które ma na liście aż wszystkie beda pobrane to nie problem.

detroniter
05-05-2009, 18:31
Skąd moge pobrać tego ulepszonego wget-a?
I to wygląda u mnie tak ze jak rozlaczy mi sie net i wget(dodalem --timeout=200) dalej dziala to internet mi sie nie polaczy dopoki nie zakonczy dzialania wget-a.
1) Mozna to jakos z automatyzowac?
2) Pomyslalem zeby zrobic skrypt ktory by sie uruchamila codziennie o godz 23:50 zakonczyl by proces wget-a a nastepnie uruchamial by wget-a o 00:15. Jest to do zrealizowania taki skrypt?

Lesiuk
07-05-2009, 16:36
To nie możliwe żeby wget blokował w jakikolwiek sposób ponowne połączenie.

1. Tak

2. Mając neostradę internet nie rozłącza się o północy, a po 24h od połączenia.

Jeżeli masz skonfigurowane optware to po prostu wpisz:
ipkg install wget