PDA

Bekijk de volledige versie : Pomoc potrzebna



cichy
19-03-2009, 00:35
Witam forumowiczów, jestem tutaj nowy ale sprowadził mnie dobrze znany routerek a mianowicie ASUS WL-500gP v1. Kupiłem go, odpaliłem i tu jest mały niedosyt. Czytałem wcześniej o OpenWRT i kilku innych modyfikacjach i teraz mam zagwozdkę "co wybrać". Może ktoś z szanownego grona doradzi i podpowie co i jak bo po przewaleniu tylu stron z googla co przewaliłem nadal mam mętlik w głowie.

Po wgraniu alternatywnego oprogramowania z miłą chęcią zobaczyłbym jakieś UI żeby nie popaść w rozpacz z konsolą :). Ogólnie router ma dzielić neta na 2 kompy (1 przewodowo i laptop) + palmtop jak będzie trzeba, ale przydałaby się jeszcze obsługa pobierania z HTTP/FTP (w LANie i WANie widoczny serwer FTP) i BitTorrent. O dodatkach w stylu irssi nie myślę na razie.

Jedna rzecz mnie zniesmaczyła po przeczytaniu openwrt-wiki a mianowicie fakt że po zmianie systemu może nie działać WiFi i z tego powodu zgłosiłem się z zapytaniem na te forum. Może ktoś wie jak to będzie i poradzi co z tym fantem zrobić.

Pozdrawiam

rainercray
19-03-2009, 10:21
Jeśli chodzi o wrt open czy dd czy też inny mod to może yć tu ciężko; jeśli się nie mylę większość użytkowników tego forum używa softu olega, bądz modów na jego bazie. W przypadku olega nie zdażyło mi się zeby na którejś wersji czy modzie wifi nie działało

cichy
19-03-2009, 13:34
Nie chodzi mi do końca o użycie openwrt czy też modów może być oleg aby to wszystko spójnie działało i nie było problemów z konfiguracją.

Lesiuk
29-03-2009, 09:21
Witam forumowiczów, jestem tutaj nowy ale sprowadził mnie dobrze znany routerek a mianowicie ASUS WL-500gP v1. Kupiłem go, odpaliłem i tu jest mały niedosyt. Czytałem wcześniej o OpenWRT i kilku innych modyfikacjach i teraz mam zagwozdkę "co wybrać". Może ktoś z szanownego grona doradzi i podpowie co i jak bo po przewaleniu tylu stron z googla co przewaliłem nadal mam mętlik w głowie.

Po wgraniu alternatywnego oprogramowania z miłą chęcią zobaczyłbym jakieś UI żeby nie popaść w rozpacz z konsolą :). Ogólnie router ma dzielić neta na 2 kompy (1 przewodowo i laptop) + palmtop jak będzie trzeba, ale przydałaby się jeszcze obsługa pobierania z HTTP/FTP (w LANie i WANie widoczny serwer FTP) i BitTorrent. O dodatkach w stylu irssi nie myślę na razie.

Jedna rzecz mnie zniesmaczyła po przeczytaniu openwrt-wiki a mianowicie fakt że po zmianie systemu może nie działać WiFi i z tego powodu zgłosiłem się z zapytaniem na te forum. Może ktoś wie jak to będzie i poradzi co z tym fantem zrobić.

Pozdrawiam

To nie prawda, wifi działa od ręki, a dzięki LuCI nie będziesz musiał nawet dotykać konsoli.
Każdy chyba zalety openwrt zna, wybór należy do Ciebie.

cichy
29-03-2009, 21:31
Wrzuciłem już Olega tylko brakuje mi kilku rzeczy, m.in. pobierania plików na dysk przez torrenta i http/ftp. Do tej pory nie wiem jak zrobić by ftp był widoczny poza lanem, po wbiciu ftp://wan.ip nie idzie nic, nie widać plików na pendrivie (8gb). Inna sprawa gdy udostępniam pliki u siebie na stacjonarnym to nie widać ich na laptopie, mimo że jesteśmy podłączeni do routera (kabelek i wifi) może ktoś pomoże rozwiązać i ten problem, może być po angielsku aby tylko był opis co i jak :) Z góry dzięki za podpowiedzi ;]

Lesiuk
01-04-2009, 15:58
Musisz przekierunkować port ftp żeby usługa na tym porcie była widoczna poza lanem.

Torrent - rtorrent.
http/ftp - wget.


Jeżeli masz jakiś problem możesz pisać do mnie na mój numer gadu-gadu, wielokrotnie już go tutaj podawałem (2205798).

cichy
01-04-2009, 16:02
Dzięki za odpowiedzi:)
Jeśli chodzi o widoczność ftp na zewnątrz LANu to wiem co było problemem że nie był widoczny, niby głupia sprawa ale w Virtual Server nie należy dodawać przekierowania portów ftp i wszystko będzie latało jak należy.

Lesiuk dzięki za propozycje jakby coś to się odezwę gdybym miał poważniejsze problemy z Olegiem itp, bo ostatecznie wróciłem do niego po nieudanych testach x/openwrt i ddwrt.