PDA

Bekijk de volledige versie : Transmission downgrade



lysolec
10-03-2009, 08:31
Witam,

mam mały problemik, miałem transmission w wersji 1.42, zrobiłem upgrade do 1.51.
Klient transmission w wersji 1.51 został aktualnie zablokowany na tym trackerze, dopuszczalną wersją jest 1.4x.

Jak mogę zrobić downgrade i skąd mogę ściągnąć transmission w wersji 1.4x?

w oficjalnych repozytoriach jest tylko wersja 1.51, w wersji 1.42 jest transmissiond a wolę jednak samo transmission.

Z góry dzięki za pomoc,

Pozdrawiam

drozol
10-03-2009, 09:41
w oficjalnych repozytoriach jest tylko wersja 1.51, w wersji 1.42 jest transmissiond a wolę jednak samo transmission.
Pozdrawiam
A czy transmissiond nie jest czasami właśnie starą wersją transmission tylko tak oznaczoną aby była różnica ??? Jeśli się mylę to napisz jaka jest różnica między transmissiond a transmission.

Poza tym czy koniecznie musi być transmission - nie może być np. rtorrent - bardzo fajny i przede wszystkim nie obciąża tak procesora jak transsmission.

kaizen
10-03-2009, 13:01
A co nie tak z najnowszą wersją?
U mnie działa superancko - i do tego obsługuje zdalne gui pod windą - można np. hurtem dodawać torrenty i wygląda podobnie jak uTorrent.

http://code.google.com/p/wl500g/
http://code.google.com/p/transmission-remote-dotnet/ (ten niestety coś głupieje przy ustawianiu limitów pasma, ale można dodać wiele torrentów)
http://code.google.com/p/transmisson-remote-gui/

Jak wystarczy Ci downgrade do 1.5.0 to
http://wl500g.info/showpost.php?p=127795&postcount=1

lysolec
11-03-2009, 20:03
dzięki za odpowiedź panowie.

nie wiem co jest nie tak w wersji 1.51 i 1.50 - po prostu władze trackera go zablokowały i tyle.
aktualnie skonfigurowałem sobie rtorrenta i narazie jest OK, ale właśnie ta aplikacja spod windy do wrzucania torrentów itp mnie kusi.

Póki co poczekam aż odblokują na trackerze nowsze wersje transmission - a do tego czasu pokorzystam z rtorrent, który nie jest taki zły - a z web gui wręcz rewelacyjny :)

Pozdrawiam

rainercray
25-03-2009, 16:09
Podpinając się pod wątek mam pytanie odnośnie transmission 1.42:

jest jakieś polecenie w konfigu ustalające max ilość ratio?
Tak aby klient sam zatrzymywał upload danego torrenta przy ratio 2?

Lesiuk
29-03-2009, 09:23
A ja mam lepszy pomysł.

Skompiluj najnowszy transmission ze zmienioną nazwą klienta tak żeby tracker go widział jako np uTorrenta 1.8.0.2 lub starszego transmission.

szwagierluki
09-05-2009, 08:46
Witam jak wrócić do poprzedniej wersji jak jej nie ma w repo ?


A ja mam lepszy pomysł.

Skompiluj najnowszy transmission ze zmienioną nazwą klienta tak żeby tracker go widział jako np uTorrenta 1.8.0.2 lub starszego transmission.

a jak to zrobić ?

immy
02-10-2009, 02:49
Dołączam się do pytania poprzednika - jak to zrobić?

Mam podobną sytuację, na trackerze, którego używam aktualna wersja jest zablokowana. Mogę albo zejść z wersją w dół, albo zmienić identyfikator klienta.

cichy
03-10-2009, 00:50
Jeżeli to kogoś uszczęśliwi to zamieszczam wersje 1.52 którą znalazłem u siebie na dysku, mam nadzieję że się przyda :)

immy
03-10-2009, 01:34
Chodzi mi raczej o sposob automatycznej instalacji - przez ipkg/optware. Generalnie wszystko samo sie zrobilo. :)

Znalazlem nizsze wersje transmission, jednak nie wiem jak to zainstalowac na routerze. Jesli ktos tutaj posiada taka wiedze, bede wdzieczny za krotki HOW-TO :)

z gory dzieki,
immy

cichy
03-10-2009, 02:48
Jeśli masz wersje 1.74 to z miłą chęcią bym ją od Ciebie pobrał bo z wersją 1.75 nie wszędzie mogę seedować. Próbowałem przekompilować wersje 1.75 na 1.74 zmieniając plik version ale nic z tego nie wyszło brakuje biblioteki gtk mimo że ją pomijam w procesie kompilacji. Co do instalacji poprzedniej wersji Transmission to najprościej byłoby zrobić tak

ipkg remove transmission
Następnie kopiujesz starą wersje np. transmission_1.74-1_mipsel.ipk do

/tmp/harddisk/trans
Teraz podajesz komendę

ipkg install /tmp/harddisk/trans/transmission_1.74-1_mipsel.ipk i voila ipkg instaluje poprzednią wersję Transmission :)

immy
04-10-2009, 22:43
Ok, mam wersję 1.42.
Próbowałem zrobić, jak radzisz, jednak po odpaleniu komendy nic się nie dzieje - w sensie transmission nadal jest zainstalowany.

po odpaleniu komendy ps widzę go dzialajacego tutaj:
/opt/bin/transmission-daemon

pzdr,
immy

cichy
05-10-2009, 08:31
Hehehe to wyłącz go i spróbuj

ipkg remove transmission -recursive
Powinno usunąć ci transmission razem z pakietami od których zależy działanie programu, będziesz je musiał później doinstalować.

immy
05-10-2009, 11:47
Dalej nic.
Nic go nie rusza ;)

Po tej komendzie od Ciebie nic się nie dzieje - nie ma żadnego komunikatu, że coś jest odinstalowywane, czy coś podobnego.

pzdr,
immy