PDA

Bekijk de volledige versie : WL500gP + pendrive wlutowany?



gravisrs
09-03-2009, 20:24
Witam,

Słyszałem, że hub usb na wszystkich chipsetach WL500 jeśli jest to jest 4 portowy natomiast tylko 2 porty są wyprowadzone na zewnątrz.

Mam taki pomysł, by zamiast dołączać zewnętrzny dysk wykorzystać te 2 porty usb i wlutować pendrive do środka routera (ewentualnie wyprowadzić te 2 porty na standardowy connector i podpiąć 1-2 pendrivy w środku routerka).

Dziś pamięci fleszowe są tanie jak barszcz więc nie były to duży koszt (np 1 pendrive 4GB na ipkg i całą resztę trzymaną przeważnie na HDD , drugi 8-16GB do samby jako landing do transmission/ados = razem ~100zł).

Mam pytanka:
- czy taki usb odpowiednio wcześnie się zamontuje przy boocie i nie będzie problemu co z HDD, że musi być odpalony - spinupowany wcześniej)

- w /proc/bus/usb mam tylko 001, 002, 003 - natomiast /proc/bus/usb/devices ma jakieś wpisy o 3 usb z czego 2 to "USB UHCI Root HUB" a trzeci to "PCI device 1106:3104" - czym ten 3 może być? czy to jakiś "wirtualny" czy może faktycznie coś jest podpięte pod 3 port? Czy to nie bazowy flashfs tego routera?

- Czy ktoś próbował inny moduł obsługi USB który "odsłonił" by ten czwarty port usb ?


Ostatecznie jestem skłonny poświęcić jeden z portów wyprowadzonych, ale wolałbym tego uniknąć.

Nie chciałbym podłączać zewnętrznego huba-usb bo może być problem jak na nim będzie pendrive i np webcam, soft może się obrazić, albo zabraknie 500mA na port.

gravisrs
09-03-2009, 20:48
Druga sprawa w tym samym temacie,

/proc/scsi -> kontroller scsi/sata ? Może dało by się zwykły dysk podpiąć przez normalny interfejs ew. sata?

[edit]
imlame.. nie było pytania

rainercray
10-03-2009, 11:01
Hub z zewnętrznym zasilaniem powinien rozwiązać problem, o l\ile dobrze pamiętam nie wszystkie poprawnie współpracują z ausami. Co się tyczy wewnętrznego lutowania gdzieś kiedyś o tym czytałem ale teraz nie mogę znaleźć linków; podrzuciłbyś jeśli jakieś znalazłeś?

kaizen
12-03-2009, 20:04
Ten (http://wl500g.info/showthread.php?t=11992&page=2) manual widziałeś?

Hub aktywny też jest rozwiązaniem. Swego czasu miałem podpięte dwa dyski i dwie drukarki.