PDA

Bekijk de volledige versie : Firmware Upgrade



dexter7
25-02-2009, 21:31
Witam wszystkich,

Od dawna jestem szczęśliwym posiadaczem WL-500gP. Niestety nie mogę zaktualizować oprogrmowania z wersji 1.9.7.5 do wersji 1.9.7.7 Kiedy w menu System Setup - Firmware Upgrade naciskam UPLOAD oczywiście po wcześniejszym podniu ścieżki z plikiem do aktualizacji, router sie chyba zawiesza. Tracę połączenie z netem i muszę restartować router żeby zaczął ponownie działać. Potrzebuję zaktualizować soft ponieważ podobno to pozwoli mi na podłączenie dysku USB. Teraz wykrywa co najwyżej dysk 512 MB a jak podłączam wiekszy (300GB) to nie mogę utworzyć na nim katalogów bez względu na to jak jest sformatowany. Z góry dziękuję za pomoc.

rainercray
25-02-2009, 21:59
Pamiętaj żeby sobie zapisać na kartce ustawienia przenoszenie ustawien w postaci pliku działa tylko na tych samych wersjach softu rutera wiec nie wcyta on poprawnie ustawień ze starej wersji. Update zawsze rób po kablu sieciowym. Najbezpieczniej jak :

1. Odświeżysz adres ip swojego komputera (cmd>ipconfig /renew all)
2. Wyłączysz poprzez stronę administracyjną rutera wifi
3. Odświeżysz też w ruterze adres IP (gdy masz przydzielany dynamicznie)
4. odłączysz wszystkie kable sieciowe za wyjątkiem tego łączącego twój komputer i ruter
5. teraz spokojnie spróbuj jeszcze raz wskazać plik z nowym softem. I zaczekaj to trwa parę minut.

dexter7
01-03-2009, 18:31
Dzieki, UPGRADE się powiodło. Mam jeszcze pytanie odnośnie dysku jaki jest podłączony do ROUTERA. Ja mam go sformatowanego w systemie plików NTFS. Jak podłączyłem go do ROUTERA to nie mogę wgrywać na ten dysk żadnych plików natomiast mogę kasować to co na nim jest. Czy nie powinienem go sformatować np. FAT32 lub EXT2 lub EXT3??

rainercray
01-03-2009, 21:11
Której konkretnie wersji softu używasz? CO się tyczy formatu partycji: kiedyś spotkałem się gdzieś ze stwierdzeniem ze asus nie widzi pendrive-wów w fat32powyżej 16GB ktoś inny twierdził ze powyżej 32GB. Ja mam postawiona ostatnią wersję Olega + paczka HeadStart II partycje EXT3 i widzi wszystko. Acha jeden myk: tak jak pewien user tego forum pisał najlepiej sformatować dysk z poziomu rutera dyski sformatowane programami "trzecimi" np. pq magic, paragon, Mogą (ale nie muszą) się czasami dziwnie zachowywać.