PDA

Bekijk de volledige versie : Wl-500gP + dysk Seagate 200GB 2,5 '



Deedowsky
16-10-2008, 20:47
Witam, mój Asus nie wykrywa dysku twardego Seagate Momentus 200GB 2,5 '. Kieszeń ma dwa złącza usb, po podłączeniu jednego zaczyna 'pikać' po podłączeniu dwóch wszystko jest w porządku, pracuje normalnie lecz nadal w "Status & Log - External USB Disk" nic się nie zmienia. Dysk wraz z kieszenią działa poprawnie.
Partycje na dysku Fat32 i EXT2.

Nie wiem czy jest to związane ze spadkiem napięcia czy raczej oprogramowaniem fabrycznym (1.9.7.7). Zamierzam wgrać openWRT (Kamikaze 7.09), ale wydaje mi się że to może wiele nie pomóc w wykryciu dysku.

Proszę o radę.

drozol
16-10-2008, 21:08
Miałem podobny problem z WD-Passportem, który generalnie ma problem ze zbyt małym prądem które dostaje z usb. Rozwiązaniem jest podłączenie Huba usb z własnym zasilaniem. Ja kupiłem taki z allegro (digitus) i nie mam teraz problemów.

Deedowsky
24-10-2008, 00:06
Problem rozwiązany. Asus potrzebował zasilacz o większym amperażu. Aktualnie 3A mu wystarcza.

gusman
01-04-2009, 13:40
Problem rozwiązany. Asus potrzebował zasilacz o większym amperażu. Aktualnie 3A mu wystarcza.

U mnie bylo to samo...
Nie pomogl zasilacz 4A.
Pomoglo za to zlutowanie na plycie bezpiecznika zabezpieczajacego port USB :)

Deedowsky
02-04-2009, 00:04
Ja rozwiązałem ostatecznie problem poprzez hub USB Digitus - polecam! :)

pepe_lodz
03-06-2009, 22:03
Ja rozwiązałem ostatecznie problem poprzez hub USB Digitus - polecam! :)

A powiedz mi czy dzieki temu ze zastosuje sie HUB z zasilaczem mozna wtedy podlaczyc wiecej urzadzen na USB ??

Deedowsky
03-06-2009, 23:20
A powiedz mi czy dzieki temu ze zastosuje sie HUB z zasilaczem mozna wtedy podlaczyc wiecej urzadzen na USB ??

Tak oczywiście, przykładowo drukarkę, dwa dyski i kamerkę.

pepe_lodz
04-06-2009, 09:36
i trzeba cos grzebac w ustawieniach czy poprostu wystarczy podlaczyc i wszystko zadziala ?

Deedowsky
04-06-2009, 23:38
i trzeba cos grzebac w ustawieniach czy poprostu wystarczy podlaczyc i wszystko zadziala ?

wystarczy podłączyć i działa :D
szkoda tylko że dysk jest tak wolno obsługiwany ..

gusman
12-08-2009, 13:13
Witam, mój Asus nie wykrywa dysku twardego Seagate Momentus 200GB 2,5 '. Kieszeń ma dwa złącza usb, po podłączeniu jednego zaczyna 'pikać' po podłączeniu dwóch wszystko jest w porządku, pracuje normalnie lecz nadal w "Status & Log - External USB Disk" nic się nie zmienia. Dysk wraz z kieszenią działa poprawnie.
Partycje na dysku Fat32 i EXT2.

Nie wiem czy jest to związane ze spadkiem napięcia czy raczej oprogramowaniem fabrycznym (1.9.7.7). Zamierzam wgrać openWRT (Kamikaze 7.09), ale wydaje mi się że to może wiele nie pomóc w wykryciu dysku.

Proszę o radę.
Mialem ten sam problem - dysk 2.5" zasilany z USB nie umial wystartowac. Zasilacz 4A nie pomogl.
Rozebralem router. Wyszlo na to ze przy Spin-upie dysku napiecie na usb spadalo do ponizej 4.5V.
Winny okazal sie wlutowany bezpiecznik zabezpieczajacy USB przed nadmiernym poborem pradu (przy poborze 500mA gwaltownie spadalo na nim napiecie nie pozwalajac rozpedzic dysku).

Pomagaja 2 rzeczy:
1) albo hub USB z zewnetrznym zasilaniem
2) albo zlutowanie jednego z bezpiecznikow USB (sa 2 - po jednym dla kazdego portu) <- ja wybralem to drugie rozwiazanie i dysk juz rozpedza sie bez problemow. Calosc dziala stabilnie od roku :)

kamil
21-11-2009, 13:07
2) albo zlutowanie jednego z bezpiecznikow USB (sa 2 - po jednym dla kazdego portu) <- ja wybralem to drugie rozwiazanie i dysk juz rozpedza sie bez problemow. Calosc dziala stabilnie od roku :)

Byś mógł wrzucić jakiegoś tutoriala? głównie mi chodzi o pokazanie gdzie znajduje się to na płycie głównej i jak to zrobić? Fotki mile wskazane:)

ps: chyba, że jest jakiś opis na forum - szukałem, ale nie znalazłem...

gusman
28-11-2009, 15:23
Aby obejść problemy z zasilaniem dysku 2.5" przez USB można zlutować bezpieczniki zabezpieczające USB:

USB Fuse 1 - odpowiada za dolny port USB
USB Fuse 2 - odpowiada za górny port USB
Po podłączeniu dysku USB napięcie na "USB Fuse" wynosiło ~0.5V, przez co napięcie na USB spadało poniżej bezpiecznego poziomu (poniżej 4.5V), uniemożliwiając rozpędzenie dysku.
Zlutowanie bezpiecznika pozwala uzyskać ~5V na USB i na spokojne rozpędzanie i prace dysku (2.5" 320gb działa tak u mnie od ponad roku).
UWAGA: Po zlutowaniu bezpiecznika zwarcie zasilania USB lub podłączenie prądożernych urządzeń może spowodować spowodować spalenie zasilacza


http://gus.civ.pl/m/WL500gP_v1_USB_Workaround.jpg

kamil
29-11-2009, 13:15
Aby obejść problemy z zasilaniem dysku 2.5" przez USB można zlutować bezpieczniki zabezpieczające USB:

USB Fuse 1 - odpowiada za dolny port USB
USB Fuse 2 - odpowiada za górny port USB
Po podłączeniu dysku USB napięcie na "USB Fuse" wynosiło ~0.5V, przez co napięcie na USB spadało poniżej bezpiecznego poziomu (poniżej 4.5V), uniemożliwiając rozpędzenie dysku.
Zlutowanie bezpiecznika pozwala uzyskać ~5V na USB i na spokojne rozpędzanie i prace dysku (2.5" 320gb działa tak u mnie od ponad roku).
UWAGA: Po zlutowaniu bezpiecznika zwarcie zasilania USB lub podłączenie prądożernych urządzeń może spowodować spowodować spalenie zasilacza



Działa!!! Dzięki za opis:)

Zapomniałem zrobić fotkę, ale z drugim muszę zrobić to samo i wtedy postaram się zrobić fotkę oraz wrzucić tu na forum:)

bosz
25-08-2011, 20:02
Aby obejść problemy z zasilaniem dysku 2.5" przez USB można zlutować bezpieczniki zabezpieczające USB:

USB Fuse 1 - odpowiada za dolny port USB
USB Fuse 2 - odpowiada za górny port USB
Po podłączeniu dysku USB napięcie na "USB Fuse" wynosiło ~0.5V, przez co napięcie na USB spadało poniżej bezpiecznego poziomu (poniżej 4.5V), uniemożliwiając rozpędzenie dysku.
Zlutowanie bezpiecznika pozwala uzyskać ~5V na USB i na spokojne rozpędzanie i prace dysku (2.5" 320gb działa tak u mnie od ponad roku).
UWAGA: Po zlutowaniu bezpiecznika zwarcie zasilania USB lub podłączenie prądożernych urządzeń może spowodować spowodować spalenie zasilacza



Witam Panowie

Mam ten sam problem, podobnie jak wyżej nie pomogła wymiana na lepszy zasilacz.
Czy prócz ingerenci w sprzęt czy huba jest jakieś innego rozwiązanie?

Co do samego lutowania:
Czy ta ingerencja nie powyższa ryzyka przepalenia dysku?

Z góry dzięki za podpowiedz