PDA

Bekijk de volledige versie : Problem z WL-500W na firware Oleg'a



BooBoss
07-09-2008, 21:36
Mam następujący dziwny problem. Między innymi z jego powodu reklamowałem swój router i dostałem zupełnie nową sztukę. Jednak na tejże nowej sztuce w kilka minut zauważyłem, że jeden z dotychczasowych problemów niestety nadal występuje. Mianowicie:

Mam w notebooku kartę w standardzie 802.11n. Prędkość połączenia z routerem pływa w zakresie 115Mbps (tak jak powinno być), do nawet 11 Mbps. Zmienia się z częstotliwością raz / kilka sekund. Notebook stoi zwyczajowo 3 metry od AP a przez ostatnie 2 dni póki router działał na oryginalnym firmware prędkość 115 Mbps była bez problemu cały czas utrzymywana.

Innym problemem jaki miałem z poprzednią sztuką (tą którą reklamowałem) było to, że zrywał mi połączenie z HDD na USB jeżeli zaczęło się kopiować zbyt duże ilości danych z/do HDD. Generalnie wogóle wtedy gdy HDD był zbyt obciążony. Póki co nie zdążyłem jeszcze sprawdzić czy na nowej sztuce ten przypadek ma również miejsce, jednak pływająca prędkość została stwierdzona po 5 minutach.


Co jest do ......... ...... ....... nie będę przeklinał.

Proszę o jakieś sugestie.

xgrey
19-10-2008, 07:50
Próbowałeś zmieniać kanały w routerze ? Jaką masz ustawioną częstotliwość w opcjach wifi, 20 czy 40 ? Ustawienie na 40 powinno zwiększyć prędkość połączenia.
Pytanie też czy w notku nie masz jakichś archaicznych sterowników :/

mgr
19-10-2008, 10:24
a czy dysk ma wlasne zasilanie? jesli nie to moze pod duzym obciazeniem pobiera zadurzo pradu z rutera co powoduje jego nie prawidlowa prace