PDA

Bekijk de volledige versie : ASUS WL-500W Download Manager



kubotek
10-08-2008, 13:12
Witam wszystkich forumowiczów!

Ostatnio wpadł mi w ręce Router ASUS WL-500W i postanowiłem się nim pobawić. Wszystko działa całkiem fajnie ale nie moge odpalić sciągania, przy wyłaczonym komputerze.
Podłączyłem dysk do routera i skonfigurowałem wszystko tak jak jest w instrukcji. Jednak za każdym razem jak uruchamiam Download managera i klikam connect wyskakuje błąd:

"There is no usb storage device being plugged.
Nie można nawiązać połączenia ponieważ komputer docelowy aktywnie go odmawia. :confused:

Winsock Description: WinSock 2.0
Winsock Status: Running"

Moje pytanie jest następujące: Czy dysk, który podłączyłem (IDE/ATA w kieszeni USB, 1 partycja podstawowa Ext2) sie nie nadaje , czy coś jest z siecią. Bo już zgłupiałem...
Konfigurując router (poprzez strone www: http://adres_routera) widze dysk, moge dodać katalog, usunąć katalog, dodać użytkownika, przypisać prawa itd. Widze też dysk i katalogi założone na nim w otoczeniu sieciowym (WIN XP SP2) Program Device Discovery znajduje router, moge go konfigurować poprzez www, wiec nie wiem już sam co jest grane. :mad:

Na razie nie używam żadnego firewalla, oprócz wbudowanego w XP.
Wersja firmware to 1.9.8.9 (oryginalna).

Pomocy proszę!!!

kaos
17-08-2008, 11:20
zrestartuj router z podlaczonym dyskiem. nieraz nie zaskakuje jak podlaczy sie do chodzacego routera.

goraith
02-09-2008, 11:11
Mam podobny problem, z tym że:

Network Error!!
The device is not ready, Please connect again!

Dysk podłączony, formatowany na EXT2, ustawione prawa do zapisu, w otoczeniu sieciowym widoczny - można zapisywac/kasowac.

Wersja firmwaru (oryginalna): 1.9.7.5

Wersja Download Managera: 1.1.2.9

Macie jakieś wyróbowane kombinacje wersji z którymi Manager chodzi bez problemów???

Pozdrawiam,
Michał

grodzio86
04-09-2008, 10:13
u mnie niby chodzi , ale ten donwload manager to gówno, ściaga po 0,3 kb a mam łącze 2 mb , na włączonym klijencie na kompie idzie całą mocą. wiec darujcie sobie to

pawelmb
02-11-2008, 11:51
Download Master jest faktczynie słaby.

Po tygodniu udało mi się go uruchomić. Okazało się, że:
1. trzeba KONIECZNIE użyć EZSetup (dołączony na płytce), jak konfigurowałem ręcznie, to nie działał, a po użyciu EZSetup (i później zmianie wszystkiego ręcznie) działa
2. dysk USB musi byc większy niż 1GB (u mnie FAT32). W releasenote do mojego firmware jest taki dziwny zapis, po co?:
"* Add limitation on donwload master that USB device must lager than 1GB"

I jeszcze tu napisali, że nie wszystkie torrenty działają, może dlatego ciągle są w kolejce?
support.asus.com/faq (http://support.asus.com/faq/faq.aspx?no=21929B6B-82FE-E23C-9269-D0C25DA5CC00&model=WL-500gP&SLanguage=en-us)

Dlatego myślę, że może spróbuję firmware Olega, może będzie lepiej?

p.

Asus WL-500g Premium
firmware 1.9.7.5
Download Master 1.1.2.6

ferges
09-11-2008, 17:20
tylko oleg.
rtorrent do torrentów.
wget do http/ftp.

Lesiuk
11-01-2009, 08:18
Ja olega używam od początku. Jezeli chodzi o rtorrenta to pobiera jak szalony.

zaszh
13-01-2009, 11:44
Ja olega używam od początku. Jezeli chodzi o rtorrenta to pobiera jak szalony.

możesz wytłumaczyć mi "jak krowie na rowie" jak to zainstalować? co bym nie próbował to dostaję komunikat, że router jest tylko "read only" i nic się nie instaluje. mam najnowszego olega