PDA

Bekijk de volledige versie : Windows VPN



AzraelAkuma
01-08-2008, 18:54
Witam,

Chcę skonfigurować połączenie VPN do komptera w domu, który znajduje się za NAT. Router Asus WL-500W Oleg FW Na komputerze zainstalowany jest WIN XP SP2. Serwer VPN realizowany jest przez wbudowane mechanizmy w XP czyli PPTP+IPSEC Nie wiem które porty przekierować na routerze żeby pozwalał na połaczenie z VPN. Sama konfiguracja serwera jest poprawna, gdyż po odłaczeniu routera (kabel bezpośrednio do komputera) wszystko działa OK. Próbowałem przekierowania potrów 1723 (PPTP) 50,51,500 (IPSEC), bez skutku. Przy próbie połaczenia wyskakuje prośba o autoryzację, po podaniu nazwy użytownika i hasła otrzymuje komunikat "Konfiguracja urzadzenia nie umiożliwia ustanwienie połaczenia z tym komputerem na porcie PPTP"

Dodatkowo zauważyłem też coś dziwnego. Mianowicie po wpisaniu adresu IP (WAN) w "Start->Uruchom" \\xxx.xxx.xxx.xxx (z dowolnego komputera podłączonego do internetu ) router zawsze odpowiada ekranem logowania, takim jak przy autoryzacji w otoczeniu sieciowym windows, pomimo że serwery samba, ftp, nfs są wyłączone.

Proszę o pomoc.