PDA

Bekijk de volledige versie : WL-500gP V2 - DOWNLOAD MASTER



Warlock
18-07-2008, 08:45
Witam...

Zakupiłem router WL-500gP V2 - próbuje od tygodnia uruchomić na nim funkcję DOWNLOAD MASTER, niestety bez skutku :(

Oczywiście pobrałem już najnowszy firmware oraz soft... ale nic to nie dało, na stronach różnistych znalazłem jedynie tyle, że funkcja nie uruchamia się gdy podłączony jest niekompatybilny dysk.
Ja podłączyłem zwykłego pendrive, sformatowany w ext2, router poprawnie go wykrywa i montuje, działa FTP i SAMBA, mogę pobierać i zapisywać na nim pliki... niestety DOWNLOAD MASTER nie uruchamia się (w logu brak wpisu), program twierdzi że nie znalazł urządzeń.

Nie mam już pomysłów co jeszcze mógłbym zrobić... na co ta usługa jest jeszcze wrażliwa... może ktoś wymyślił coś mądrego ???

Z góry dzięki...
Pozdrawiam...
A.

ciupol
18-07-2008, 12:51
Miałem taki sam problem, głowiłem się nad tym niesamowicie długo i okazało się że to wina firewalla (używam Eset Smart Security). Niby w połączenia download mastera były odblokowane ale i tak Eset go nie przepuszczał. Nie pamiętam co wtedy zmieniłem w ustawieniach, troche czasu mi to zajeło grzebanie w ustawieniach ale w końcu DM zaczął działać. Więc ja polecam grzebanie w ustawieniach firewalla. Dodatkowo pamietaj żeby włączyć DM w firmwarze routera (w zakładce usb application enable download master na yes). Pozdrawiam

Warlock
18-07-2008, 15:29
W routerku oczywiście mam włączone...

A czy to normalne że usługa ta nie startuje automatycznie (w logu brak wpisu), czy jej start uzależniony jest od nawiązania połączenia przez program zarządzający ???

Zobaczę co na to Kaspersky - ew. spróbuję na jakimś testowym XP bez zabezpieczeń...

ciupol
18-07-2008, 21:40
u mnie w logu na routerze jest wpis że uruchamiany jest demon download master zaraz po restarcie routera jeszcze przed połączeniem się programem z PC, więc w twoim przypadku tu może być pies pogrzebany

Warlock
22-07-2008, 11:16
Udało mi się to wreszcie uruchomić... nie tylko firewall mógłbyc problemem, ale także Vista... pod XP zadziałało odrazu.

Ale pojawił się jeszcze inny problem... otóż kiedy router już pobiera pliki, to bardzo często zrywa połączenie, muszę znów z poziomu komputera wydac polecenie pobierania... a co gorsze, mam wrażenie że od czasu podłączenia pondrive zdarza mu się zawiesić, co gorsze tak paskudnie że muszę go wyłączyć bo inaczej nie chce się zresetować...
Znów nie mam pomysłów co z tym zrobić, narazie odłączyłem pendrive i będę obserwował czy też się zawiesza.

UPDATE: 01.08.2008

No i problem się rozwiązł... coś było nie tak z firmware... ale zainstalowałem znalezioną tu wersję 3.0.2.6 i działa idealnie... :)

Rayden
16-08-2008, 17:04
Zastanawiam się nad zmianą firmware, i zastanawia mnie czy na oleg'u działa normalnie DM jak na oryginalnym sofcie, czy trzeba się bawić za pomocą konsoli linuxa???? (nie znam się na linuchu z tąd moje pytanie)

moj router wrt500gP v1

Lesiuk
17-08-2008, 06:25
Po co ci ten download master ? zawiesza się tylko i wolno działa. ctorrent i wget lepiej się spisuje

Deedowsky
24-10-2008, 00:22
Witam, czy jest jakaś wersja softu, w której Download Master działa czy od razu zmienić soft?

Nie potrafię nim nic ściągnąć (ftp/http/BT).

W pierwszych dwóch przypadkach (ftp/http) komunikat "sock error" - o co chodzi ?
W przypadku BT - wieczne czekanie w kolejce.


my firmware - 1.9.7.7

TIA

hackereq
15-12-2008, 12:34
mam identyczny problem tyle, że na wl-500wp
też nie mogę się połaczyć download masterem
po uruchomieniu na ruterze run_apps otrzymuje:
skip running DMS & DM
Error reading file /tmp/harddisk/part0/.apps/bin.

Lesiuk
19-12-2008, 14:20
Ludzie darujcie sobie ten Download Master,
zainstalujcie firmware olega i zapomnijcie o tym syfie


Witam...

Zakupiłem router WL-500gP V2 - próbuje od tygodnia uruchomić na nim funkcję DOWNLOAD MASTER, niestety bez skutku :(

Oczywiście pobrałem już najnowszy firmware oraz soft... ale nic to nie dało, na stronach różnistych znalazłem jedynie tyle, że funkcja nie uruchamia się gdy podłączony jest niekompatybilny dysk.
Ja podłączyłem zwykłego pendrive, sformatowany w ext2, router poprawnie go wykrywa i montuje, działa FTP i SAMBA, mogę pobierać i zapisywać na nim pliki... niestety DOWNLOAD MASTER nie uruchamia się (w logu brak wpisu), program twierdzi że nie znalazł urządzeń.

Nie mam już pomysłów co jeszcze mógłbym zrobić... na co ta usługa jest jeszcze wrażliwa... może ktoś wymyślił coś mądrego ???

Z góry dzięki...
Pozdrawiam...
A.

pepe_lodz
29-05-2009, 11:50
odgrzebuje temacik
jak mam tez problem z uruchomieniem download master. Mowi mi ze na dysku mam nie kompatybilne partycje a mam partycje EXT3. Doszedlem do tego ze DOWNLOAD MASTER polaczy sie bez problemu gdy wylacze udostepnianie sieciowe(tzn jak przelacze na udostepnianie bez konta). Wtedt soft laczy sie z routerem. Ja jednak potrzebuje udosteoniania uzytkownikami i haslami oraz nadanymi prawami do poszczegolnych katalogow. Wtedy jednak soft nie moze sie polaczyc. Ale bez konta dziala. Jak to zmienic zeby z tworzonymi kontami uzytkownikow tez dzialalo ?

Firmware to najnowszy 3.0.3.8 i soft do sciągania tez ze strony asusa.

Lesiuk
29-05-2009, 17:47
odgrzebuje temacik
jak mam tez problem z uruchomieniem download master. Mowi mi ze na dysku mam nie kompatybilne partycje a mam partycje EXT3. Doszedlem do tego ze DOWNLOAD MASTER polaczy sie bez problemu gdy wylacze udostepnianie sieciowe(tzn jak przelacze na udostepnianie bez konta). Wtedt soft laczy sie z routerem. Ja jednak potrzebuje udosteoniania uzytkownikami i haslami oraz nadanymi prawami do poszczegolnych katalogow. Wtedy jednak soft nie moze sie polaczyc. Ale bez konta dziala. Jak to zmienic zeby z tworzonymi kontami uzytkownikow tez dzialalo ?

Firmware to najnowszy 3.0.3.8 i soft do sciągania tez ze strony asusa.

Tak jak wyżej napisałem. Daruj sobie ten download master, pod tym routerem możesz używać o wiele lepszego softu do pobierania czegokolwiek.

pepe_lodz
29-05-2009, 20:26
tylko ze w alternatywnym sofcie nie mozna stworzyc uzytkonikow z oddzielnymi haslami i prawami odczytu zapisu i odczytu do katalogow poszczegolnych a jest mi to potrzebne

Lesiuk
30-05-2009, 19:36
tylko ze w alternatywnym sofcie nie mozna stworzyc uzytkonikow z oddzielnymi haslami i prawami odczytu zapisu i odczytu do katalogow poszczegolnych a jest mi to potrzebne

I tu się mylisz!

program adduser (deluser) jest w repo.

Nie ma problemu z tworzeniem nowych użytkowników.

pepe_lodz
31-05-2009, 15:45
ale czy mozna nadac kazdemu uzytkownikowi oddzielne haslo i przydzielac rozne prawa do poszczegolnych katalogow ?

mozesz dac mi namiar na ten program ?

Lesiuk
01-06-2009, 07:41
ale czy mozna nadac kazdemu uzytkownikowi oddzielne haslo i przydzielac rozne prawa do poszczegolnych katalogow ?

mozesz dac mi namiar na ten program ?

http://www.digipedia.pl/man/adduser.8.html

Każdy użytkownik może mieć różne prawa dostępu do różnych katalogów, może mieć inny katalog ftp lub cokolwiek innego, i jeżeli mu pozwolisz może się logować do ssh lub czegokolwiek innego.

Założę się że orginalny soft tego nie pozwala.

pepe_lodz
01-06-2009, 10:08
szczerze to troche nie moge tego zrozumiec :(

zefel
13-06-2010, 11:34
Mam dziwny problem z moim WL500gpv2 .Ostatnio zaczął mi się zawieszać ruter w czasie pobierania DM. Jeżeli ściągam jakiś mniejszy plik np 1GB to wszystko jest ok ale gdy się włączy ściąganie większego pliku to po około 2GB (lub około 10 godzinach pracy) następuje zwiecha rutera. Po restarcie DM nie pokazuje już pełnego rozmiaru pliku tylko że docelowo ma 2GB i nie wznawia pobierania mimo że plik zapisany w share/download/download Incomplete ma prawidłową wartość .Powtórne wgrywanie torrenta nic nie daje.Pozostaje tylko format gdyż nawet po usunięciu jest to samo.Po ponownym sformatowaniu dysku (ext3)można ponownie ściągać . Co ciekawe po przeliczeniu pliku utorrentem można kontynuować ściąganie . To samo mam przy korzystaniu z dysku przy oglądaniu filmów na telewizorze. Po kilku godzinach się wiesza a czasem szybciej. Chciałem przejść na olega ale też się zawieszał podczas próby konfiguracji i mimo wielokrotnych prób nie udało się go poprawnie zainstalować.Gdybym to robił sam to bym pomyślał że to moja wina ale robił to doświadczony informatyk(dwa dni). Czyżbym trafił na taki egzemplarz?