PDA

Bekijk de volledige versie : Wl500g Premium - pytnia przed zakupem



abaku
05-04-2008, 22:47
Witam,
mam kilka pytań, byc może odpowiedzi były już udzielone ale np w "slangu" więc niekoniecznie zrozumiałem:

- czy po wgraniu alternatywnego softu można na routerze postawic serwer www tak by strona główna (port 80) była na pendrive USB a strona konfiguracji również dostępna ale na jakimś innym porcie ?
- czy zakładając zakup wersji V1 (minipci) jest mozliwośc zmienic karte w routerze np. na taką która obsługuje standard "g/n",
- czy ten router ma jakąś "rezerwę" mocy nadajnika (jaką?) uaktywnianą np DD-WRT tak jak Linksysy ?
- czy mozna podpiąć drugą antenę zewnetrzną ? widziałem zdjęcie rozbebeszonego routera, wynikało z niego że ma 2 anteny ale tylko jedną wyprowadza na zewnątrz, jak to jest w wersji V1 i V2, czy DD-WRT w tym modelu tez potrafi ręcznie ustawiać tryb TX RX na poszczególnych antenach ?
- czy po uwaleniu routera podnoszenie go za pomocą "coma" to jest jak przypuszczam zapięcie się do niego poprzez konwerter sygnału z RS232 na TTL (czyli słynne kabelki do telefonów na układach MAX pod coma i PL2303 pod USB)?

Trochę sie mi tego nazbierało, proszę tez ogólnie o jakieś opinie np w porównaniu do Linksysa WRT54GL bo to chyba jedyny alternatywny router w tej cenie/mozliwosciach.

Arek

stabilob
07-04-2008, 07:37
- czy po wgraniu alternatywnego softu można na routerze postawic serwer www tak by strona główna (port 80) była na pendrive USB a strona konfiguracji również dostępna ale na jakimś innym porcie ?
jako ze stoi na tym linux można zrobić prawie wszystko, ale nie wiem czy to będzie łatwe - nie probowałem, mysle ze sie da


- czy zakładając zakup wersji V1 (minipci) jest mozliwośc zmienic karte w routerze np. na taką która obsługuje standard "g/n",
tak, możesz wsadzić każdą karte do której znajdziesz sterowniki po linux z jądrem 2.4 i skompilujesz


- czy mozna podpiąć drugą antenę zewnetrzną ? widziałem zdjęcie rozbebeszonego routera, wynikało z niego że ma 2 anteny ale tylko jedną wyprowadza na zewnątrz, jak to jest w wersji V1 i V2, czy DD-WRT w tym modelu tez potrafi ręcznie ustawiać tryb TX RX na poszczególnych antenach ?

można ale nie ma to większego sensu, tzn. karta i tak korzysta z jednej z tej na której jest mocniejszy sygnał ( co innego 802.11n gdzie 3 anteny są rzeczywiscie wykorzystywane)


Trochę sie mi tego nazbierało, proszę tez ogólnie o jakieś opinie np w porównaniu do Linksysa WRT54GL bo to chyba jedyny alternatywny router w tej cenie/mozliwosciach.

WRT54GL jest świetnym sprzętem, gdyby miał usb i był nawet stówkę droższy niż jest to był stał u mnie na biurku, ale nie ma! :D
skoro technicy z linksysa nie potrafią mu dorobić usb to niech dalej tracą kase
stawiałem już 4 asusy różnym osobom wszyscy zadowoleni