PDA

Bekijk de volledige versie : Asus WL-500gP - Nowy firmware i co dalej?



YazPL
07-03-2008, 19:56
Zastanawiam się nad instalacją firmweru Oleg`a , tak troche dla zabawy, a pozatym moja kamerka internetowa nie jest obsługiwana a może tam by zadziałała.

Czy na FW Olega działa funkcja "download master"?

BTW, Czy jeśli nie spodoba mi sie ten firmware będę mógł bezpiecznie wrtócic na ASUSowski firmware?

Z góry dzięki na odp na tak głupie pytania.

Pozdrawiam
Yaz

kauczu
15-03-2008, 16:54
Witaj!

Zależy jak z twoją zaciekłością do testów jest. Ja na przykład 1szego dnia po zakupie jak zobaczyłem jakie ma możliwości ten sprzęt, to powiedziałem sobie że nie będę instalował nieAsusowych firmwareów. Na drugi dzień nie wytrzymałem i zainstalowałem firmware Oleg'a "7g" i dopiero zobaczyłem możliwości tego boxa!

Warto - przynajmniej po to aby zobaczyć jakie są różnice pomiędzy tym softem, jednak musisz pamiętać, że wiele żeczy w firmware Oleg'a działa inaczej, bądź nie działa, ale za to działa 100 innych funkcji których na próżno szukać w firmware Asusa.

Nie ma download mastera, ale można sobie zainstalować na własną rękę i z pomocą forum np. ADOS a (do ściągania z HTTP, FTP), czy transmission'a do torrentów.

Co do kamerki - jest gdzieś post, gdzie ludzie piszą jakie kamerki i z jakimi czipsetami im działają, a jakie nie, jednak nie ma to jak sprawdzić własnoręcznie.

Oczywiście powrót do oryginału jest możliwy (sprawdzałem ;)) w łatwy sposób za pomocą Asus Restoration Tool.
Obowiązkowa lektura przed flashowaniem - jeżeli chcesz zobaczyć na co naprawdę stać Twój router - jest tutaj: http://wl500g.info/showthread.php?t=5909 i tutaj: http://wl500g.info/showthread.php?t=10307

Pozdrawiam!

calebz
20-03-2008, 23:00
Jedno jest pewne: Niczym nie ryzykujesz.

Jak nie znasz linuxa to poznasz. W zasadzie mnie sporo ten router nauczyl bo na poczatku bylem kompletnie zielony.
Sporo wiedzy jest na forum w razie problemow.

mateow
11-06-2008, 09:31
Wiem że na olegu nie działa Download Master ale jest możliwość zainstalowania klienta torrent. Właśnie sam się borykam z tym problemem jak to zrobić :(