Results 1 to 3 of 3

Thread: WL-500gP v2 nieudane flashowanie

  1. #1

    WL-500gP v2 nieudane flashowanie

    Witam

    Podczas wgrywania firmware tomato z poziomu openwrt->firmware_upgrade flashowanie nie skończyło się pomyślnie.
    Po uruchomieniu router nie pracuje popranie - (EDIT) świeci się dioda PWR, nie zapala się dioda AIR, zapala się LAN1..4 po podłączeniu tam kabla - mruga jak podczas normalnej pracy. Nie ma DHCP. Po wpisaniu adresów statycznych (192.168.1.2, 255.255.255.0, 192.168.1.1) nie ma połączenia.
    Próbując uruchomić go w trybie failsafe wygląda jakby wszystko było zgodnie z planem: dioda PWR miga powoli. Jednak po ustawieniu w komputerze adresów jak wyżej i próbie wgrania softu przez TFTP (Windows) dostaję komunikat "connection timed out". Ping 192.168.1.1 nie odpowiada, SSH/telnet tak samo.

    Czy jest szansa, że tomato się "wgrał" a tam jest ustawiony inny adres IP routera?
    Co zrobić? Czy da się go jakoś naprawić, np. przez port szeregowy? Spokojnie dam sobie radę go dolutować, ale czy jest w ogóle sens?

    Dziękuję za każdą pomoc.
    Pozdrawiam
    Last edited by mattydsw; 25-09-2012 at 19:35.

  2. #2
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Russia, Moscow
    Posts
    2,119
    Blog Entries
    33
    Quote Originally Posted by mattydsw View Post
    Czy jest szansa, że tomato się "wgrał" a tam jest ustawiony inny adres IP routera?
    Co zrobić? Czy da się go jakoś naprawić, np. przez port szeregowy?
    Spokojnie dam sobie radę go dolutować, ale czy jest w ogóle sens?

    Dziękuję za każdą pomoc.
    Pozdrawiam
    http://openlinksys.info/forum/viewforum.php?forum_id=32

  3. #3

    Tunelowanie i nie tylko

    Witam,

    Router jest w moich rękach kilka lat, ale nigdzy z nim na dobre nie zdziałałem konkretnego, teraz postanowiłem, że za jego pomocą nauczę się linuxa który zawsze był moją bolączką, znalzłem na forum turtorial do fw Olega, rozumiem, że to jest najlepszy fw do tego routera?

    Chciałbym za jego pomocą osiągnąć coś takiego, żeby z pracy gdzie jest proxy i firewall, móc oglądać np. youtube, kompletnie nie wiem jak się za to zabrać, możecie coś doradzić jaka technologia, tunelowanie dobrze myślę? Jakieś wskazówki, linki, pomoc mile widziana.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •