Results 1 to 12 of 12

Thread: Szybkość transferu z dysku podłączonego do routera

  1. #1

    Szybkość transferu z dysku podłączonego do routera

    Hej,
    jak u was z transferami z dysków podłączonych przez USB do routerów ?
    U mnie porażka - prędkości na poziomie 2000 kBps.

    Router ma port USB 2.0, dysk też 2.0 - wąskim gardłem jest chipset routera który nie wyrabia z transmisją.
    W efekcie plik 9GB przegrywa się ponad godzinę.

    Chwilowo rozwiązałem problem instalując w systemie (XP) sterowniki do EXT2/EXT3 i podpinam dysk bezpośrednio do kompa. Ale nie jest to najwygodniejsze.

    Zastanawiam się, czy nie dałoby rady podłączyć jakiegoś szybkiego dysku sieciowego (NAS) do portu LAN routera, podmontowanie do w systemie plików i ściąganie danych klientem BT na taki dysk ?

  2. #2
    U mnie przy wysylaniu na dysk podpiety do routera: 4,20 MB/s, przy sciaganiu troche gorzej 3,80 MB/s, oczywiscie po kablu.

  3. #3
    Nie macie tak tragicznie:u mnie transfery oscylują w granicach 1200 - 1750 Kilobajtów, najczęściej jest to 1500. Dodatkowo jeśli w trakcie kopiowania (Transmission wtedy pracuje na ruterze) zaloguje się przez stronę www na Transmission i odświeżę listę jej generowanie może trwać nawet minute, a sam transfer z/do dysku spada. Gdzieś na stronie eko czytałem test użytkownika z użyciem rożnych alternatywnych softów (DDWRT, Tomato, Oleg) wynikało z niego że 3,2Mega to maks do osiągnięcia na WL-500 GP.

  4. #4
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Poland, Biała Podlaska
    Posts
    276
    Tak - 3,2 - 3,5 MB/s (25 - 28 mbps) tyle powinien osiągnąć każdy użytkownik.

  5. #5
    A ja zauwazylem, ze podczas wysylania na dysk programem fxp na ftp transfer znaczaco sie zwiekszyl i wynosi 4-4,2 MB

  6. #6
    U mnie tylko ~~3,5MB, słabo Należało by ten chipset przylutować.

    BTW:Powiedzcie w jaki sposób najszybciej zgrywać pliki z windy na dysk z EXT3? Jakie sterowniki używacie? Ja wgrałem EXT2 IFS for Windows, ale niestety czyta niesamowicie wolno dysk i wiesz cały system. Próbowałem też za pomocą Ubuntu live CD, ale ten montuje partycje Only Read. :/

  7. #7
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Poland
    Posts
    3
    Ściągnij sobie Backtrak 3 Live CD. Nim bez problemu zapiszesz na partycjach ext, a dodatkowo ma też mozliwośc zapisu na partycjach windowsowych ntfs.

  8. #8
    Ostatecznie udaje mi się czasami osiągać 3.9 Mega zakres prędkości to 1.2 - 3.9 przy czym najczęściej jest 2.7 Mega plus minus 0.5M 3.9 to rekord chyba i w dodatku na bardzo krótko. transfer z użyciem FTP Total Commandera i po kablu.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    gdansk
    Posts
    2
    Witam,
    a co moge zrobic jak mam transfer rzedu 1 MB/s? Czy zmiana ntfs na ext3 cos da? Soft na routerze to TomatoUSB.
    Pozdrawiam

  10. #10
    Zmiana na ext3 na pewno da wiele. jak chcesz osiągnąć maxymalne osiągi to wyłącz wszystkie programy.(torrent www itd)

  11. #11
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    gdansk
    Posts
    2
    Zmienilem na ext3, ale nadal mam transfer przy sciaganiu rzedu 1,5 MB I to przez FTP. Przez to nie moge oglaac filmow HD bezposrednio z dysku podlaczonego do routera.
    Ma ktos jakis pomysl jeszcze?
    Pozdrawiam

  12. #12
    @Szeryf
    Mam 500gPv1, TomatoUSB K26, dysk WD 1.5TB na ext3 z noatime. Przez FTP ~1.2 MB/s, przez Sambe ~3MB/s.
    Przez SMB spokojnie wyrabia HD - i to taki 20GB/2.5 h filmu.
    Last edited by koles; 02-03-2011 at 15:51.

Similar Threads

  1. [wl-500gp] Pomoc przy skonfigurowaniu routera.
    By mysiul in forum Polish Discussion - Polski (PL)
    Replies: 6
    Last Post: 16-02-2009, 15:49
  2. Jak sprawdzić wersję routera WL-500GP
    By rkey in forum Polish Discussion - Polski (PL)
    Replies: 0
    Last Post: 06-11-2008, 22:37
  3. WL-500g nie montuje dysku
    By stabilob in forum Polish Discussion - Polski (PL)
    Replies: 1
    Last Post: 19-08-2008, 18:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •