Results 1 to 8 of 8

Thread: ASUS WL-500W Download Manager

  1. #1

    ASUS WL-500W Download Manager

    Witam wszystkich forumowiczów!

    Ostatnio wpadł mi w ręce Router ASUS WL-500W i postanowiłem się nim pobawić. Wszystko działa całkiem fajnie ale nie moge odpalić sciągania, przy wyłaczonym komputerze.
    Podłączyłem dysk do routera i skonfigurowałem wszystko tak jak jest w instrukcji. Jednak za każdym razem jak uruchamiam Download managera i klikam connect wyskakuje błąd:

    "There is no usb storage device being plugged.
    Nie można nawiązać połączenia ponieważ komputer docelowy aktywnie go odmawia.

    Winsock Description: WinSock 2.0
    Winsock Status: Running"

    Moje pytanie jest następujące: Czy dysk, który podłączyłem (IDE/ATA w kieszeni USB, 1 partycja podstawowa Ext2) sie nie nadaje , czy coś jest z siecią. Bo już zgłupiałem...
    Konfigurując router (poprzez strone www: http://adres_routera) widze dysk, moge dodać katalog, usunąć katalog, dodać użytkownika, przypisać prawa itd. Widze też dysk i katalogi założone na nim w otoczeniu sieciowym (WIN XP SP2) Program Device Discovery znajduje router, moge go konfigurować poprzez www, wiec nie wiem już sam co jest grane.

    Na razie nie używam żadnego firewalla, oprócz wbudowanego w XP.
    Wersja firmware to 1.9.8.9 (oryginalna).

    Pomocy proszę!!!

  2. #2
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    ¦wiebodzice
    Posts
    7
    zrestartuj router z podlaczonym dyskiem. nieraz nie zaskakuje jak podlaczy sie do chodzacego routera.
    http://mrok.eu
    internet radio with hardstyle etc. http://radio.mrok.eu

  3. #3
    Mam podobny problem, z tym że:

    Network Error!!
    The device is not ready, Please connect again!

    Dysk podłączony, formatowany na EXT2, ustawione prawa do zapisu, w otoczeniu sieciowym widoczny - można zapisywac/kasowac.

    Wersja firmwaru (oryginalna): 1.9.7.5

    Wersja Download Managera: 1.1.2.9

    Macie jakieś wyróbowane kombinacje wersji z którymi Manager chodzi bez problemów???

    Pozdrawiam,
    Michał

  4. #4
    u mnie niby chodzi , ale ten donwload manager to gówno, ściaga po 0,3 kb a mam łącze 2 mb , na włączonym klijencie na kompie idzie całą mocą. wiec darujcie sobie to

  5. #5

    DM na WL-500gP

    Download Master jest faktczynie słaby.

    Po tygodniu udało mi się go uruchomić. Okazało się, że:
    1. trzeba KONIECZNIE użyć EZSetup (dołączony na płytce), jak konfigurowałem ręcznie, to nie działał, a po użyciu EZSetup (i później zmianie wszystkiego ręcznie) działa
    2. dysk USB musi byc większy niż 1GB (u mnie FAT32). W releasenote do mojego firmware jest taki dziwny zapis, po co?:
    "* Add limitation on donwload master that USB device must lager than 1GB"

    I jeszcze tu napisali, że nie wszystkie torrenty działają, może dlatego ciągle są w kolejce?
    support.asus.com/faq

    Dlatego myślę, że może spróbuję firmware Olega, może będzie lepiej?

    p.

    Asus WL-500g Premium
    firmware 1.9.7.5
    Download Master 1.1.2.6

  6. #6
    tylko oleg.
    rtorrent do torrentów.
    wget do http/ftp.

  7. #7
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Poland, Biała Podlaska
    Posts
    276
    Ja olega używam od początku. Jezeli chodzi o rtorrenta to pobiera jak szalony.

  8. #8
    Quote Originally Posted by Lesiuk View Post
    Ja olega używam od początku. Jezeli chodzi o rtorrenta to pobiera jak szalony.
    możesz wytłumaczyć mi "jak krowie na rowie" jak to zainstalować? co bym nie próbował to dostaję komunikat, że router jest tylko "read only" i nic się nie instaluje. mam najnowszego olega

Similar Threads

  1. ASUS AP manager
    By JackE in forum Dutch Discussion - Nederlands
    Replies: 2
    Last Post: 09-07-2008, 11:10
  2. WL-500gP and Asus support experience
    By Blezi in forum WL-500gP Q&A
    Replies: 6
    Last Post: 03-12-2006, 13:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •