Page 45 of 55 FirstFirst ... 354344454647 ... LastLast
Results 661 to 675 of 816

Thread: České vlákno

  1. #661
    Je mozne zmenit nejako mac adresu wifi modulu? Preto mam vadny wifi modul a router je po zaruke ale mam nahradny, takze by som potreboval prepisat mac adresu natu novu aby mi ho zobral

  2. #662
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    czech republic
    Posts
    182
    Reakce na 2 poslední příspěvky:
    1) Factory default
    2) Wireless - Interface: zadat SSID AP
    3) Wireless - Advanced - Extended mode: Station
    4) Wireless - Advanced - RTS Threshold: 256
    5) Eventuelně snížit výkon wifi, klient nepotřebuje txpwr 19
    6) do post-boot přidat:
    Code:
    ifconfig eth1 down hw ether aa:bb:cc:dd:ee:ff (nahradit požadovanou mac adresou)
    ifconfig eth1 up
    7) Finish, Save & Restart
    8) Zkontrolovat připojení přes status a logy, případně ifconfig apod.

    ... pevná ip adresa se sebere z WAN, WAN se stává wifi.
    Na wifi klienta je podle mne daleko lepší dd-wrt.
    Last edited by gouryella; 05-04-2010 at 20:38.
    RT-N13u dd-wrt | Toshiba 2.5" 160GB | pxe boot server

  3. #663

    Unhappy Problém s instalací pomocí IPKG

    Ahoj,
    mám problém s instalací balíčků pomocí IPKG na WL-500gx. Mám rozchozený filesystém EXT3 na USB. IPKG balíček (týká se to konkrétně OpenVPN, make) nainstaluje, status je INSTALLED OK, ale spuštění programu končí hlášením "not found". Máte s tím, prosím, někdo zkušenosti?

    Díky
    Last edited by hodecp; 09-04-2010 at 23:28.

  4. #664
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    czech republic
    Posts
    182
    RT-N13u dd-wrt | Toshiba 2.5" 160GB | pxe boot server

  5. #665

    Unhappy Re: Problém s instalací pomocí IPKG

    Quote Originally Posted by gouryella View Post
    To už jsem před časem našel, bohužel tam na to není odpověď. Odpověď, kterou jsem našel v jiném threadu je, že to někdo zprovoznil příkazem

    ipkg <název_package>

    ale to nefunguje, protože je vyžadován příkaz, co udělat.

  6. #666

    Question Re: Problém s instalací pomocí IPKG

    Quote Originally Posted by hodecp View Post
    To už jsem před časem našel, bohužel tam na to není odpověď. Odpověď, kterou jsem našel v jiném threadu je, že to někdo zprovoznil příkazem

    ipkg <název_package>

    ale to nefunguje, protože je vyžadován příkaz, co udělat.
    Tak jsem nejspíš zjistil, čím to je, ale jak to odstranit zatím nevím. Důvod je následující - když jsem instaloval USB s kompletním obrazem původního FS, namountoval jsem ho jako / (postupoval jsem podle http://oleg.wl500g.info/).

    Code:
    $ mount
    rootfs on / type rootfs (rw)
    /dev/scsi/host0/bus0/target0/lun0/part1 on / type ext3 (rw,noatime)
    none on /dev type devfs (rw)
    proc on /proc type proc (rw)
    tmpfs on /tmp type tmpfs (rw,noatime)
    usbfs on /proc/bus/usb type usbfs (rw)
    Jenže tím pádem jsou na / namountované rootfs a /dev/scsi/host0/bus0/target0/lun0/part1. Zapisovat jde, číst jde, ale, podle mě, když se pokouší spustit program, nečte ho z USB, ale z ROOTFS... A tam, samozřejmě, není. A teď co s tím?

    umount /

    samozřejmě odpojí USB a ne rootfs. Když USB namountuju jinam, tak to sice pojede, ale přijdu tím o RW filesystém např. kvůli /usr/local/sbin skriptům a /opt.

    Tušíte někdo, prosím, co s tím?

    Díky
    Last edited by hodecp; 10-04-2010 at 18:47.

  7. #667

    Vsechny LED sviti - mrtvola ?

    Ahoj lidi, mám tento router (V1) a najednou přestal odpovídat (jak wifi, tak LAN).
    Koukal jsme na něj a všechny LED (LAN, WAN, WIFI) permanentně svítí. Reset ani odpojení od sítě nepomáhá. Předpokládám, že je asi úplně v čoudu ale raději se ptám, myslíte, že to má cenu posílat do servisu? Třeba by to byla nějaká blbost...a někomu se to už stalo...
    Mám tam posledního OLEGa.
    Díky

  8. #668
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    CzechRep
    Posts
    151
    Dost možná to je kondenzátorem v napájecím adaptéru, zkus vyměnit/zkontrolovat trafo. Ty svítící led diody by tomu odpovídaly.
    __________________________________________________ _
    WL-500gP Oleg firmware v.1.9.2.7-rtn
    vsftp,lighttp,php5,mysql4,samba3,
    syslog-ng,rrdtools,cron,openvpn
    WD MyBook 250GB
    __________________________________________________ _
    OpenSUSE 13.1

  9. #669
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    czech republic
    Posts
    182
    jestli je v záruce tak ho reklamuj, je to na tuty vadné trafo stejný přízkak svítící LED.
    RT-N13u dd-wrt | Toshiba 2.5" 160GB | pxe boot server

  10. #670
    Dekuju za rady, je to opravdu napajecim adapterem.
    Kdyby byl v zaruce, tak tady samozrejme neotravuju
    Ahoj

  11. #671

    Zablokovani WAN pro jednu IP

    Ahoj,

    chtel bych se zeptat, jak muzu zablokova "svet" pro svuj xbox... Potrebuji pouze aby byl pristupny v ramci site pro FTP prenos, ale nemohl se dostat na internet...

    Kdyz si na xboxu nastavim jen pevnou IP a masku, tak se do site dostanu, ale ven ne... mam pravdu? Nebo se to musi osetrit i nejak jinak?

    Diky za info

    Ondra

  12. #672
    Ahoj,
    narazil jsem na problem... Mam na USB 1.5TB disk a od vcerejska se mi hrozne zpomalil zapis na nej. Kdyz kopiruju commanderem na ten disk, tak to zacne na 2MB/s a po chvili klesa treba az na 50kB/s.

    Do te doby jel krasne okolo 2MB/s. Nebude to treba tim, ze uz neumi zapsat nad 1TB? (Mam zaplneno neco kolem 900GB). Neni velikost disku na USB nejak omezena?

    Jinak vubec netusim cim by to mohlo byt. Udelal jsem e2fsck a disk je cisty..

  13. #673
    @Etor
    Tyjo, 1.5TB to je masakr. Já se po 2 letech dopracoval na z 80 na 320 a 1TB mám právě kvůli přenosové rychlosti v PC. Osobně si myslím, že to už je na 200CPU nebo kolik prostě moc.
    Dokonce mám pocit, že když jsem přešel z USB PATA na USB SATA box, jemně se mi to zpomalilo, ale už jsem si zvykl.
    Radši bych si vedle toho postavil nějakej NAS, a router nezatěžoval.

    @miz102
    Mělo by stačit nastavit penvou IP a hlavně NEVYPLŇOVAT DNS. A ještě k tomu nemít účet na Live...

  14. #674
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    czech republic
    Posts
    182

    Thumbs up

    Mě teda stačí 160GB, od doby co jsem přešel z FLASH disku (rosypával se mi tam furt filesystem) pomalu začínám připojenému disku věřit, teď si zrovna křoupnul když stahnul50GB blue-ray avatara, jen mít kurva čas ho zkouknout :-(
    Last edited by gouryella; 13-05-2010 at 23:39.
    RT-N13u dd-wrt | Toshiba 2.5" 160GB | pxe boot server

  15. #675
    Quote Originally Posted by jonka View Post
    @Etor
    Tyjo, 1.5TB to je masakr. Já se po 2 letech dopracoval na z 80 na 320 a 1TB mám právě kvůli přenosové rychlosti v PC. Osobně si myslím, že to už je na 200CPU nebo kolik prostě moc.
    Dokonce mám pocit, že když jsem přešel z USB PATA na USB SATA box, jemně se mi to zpomalilo, ale už jsem si zvykl.
    Radši bych si vedle toho postavil nějakej NAS, a router nezatěžoval.
    No mel jsem tam 1TB ale ten mi prestal stacit.. Samo, ze mi tam nelitaji GB denne, je to spise jako online uloziste pro filmy ci cokoliv velkeho pro ostatni v siti bez zapnuteho PC. Bohate to staci...

Page 45 of 55 FirstFirst ... 354344454647 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •